Záhon s pařezem ořešáku



Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?) 
11.9.2014 10:54, zobrazeno: 7161x

Nevíme, jak bychom pařez odstranili, tak ho tam asi necháme. Napadá mě jedině ho seříznout až pod úroveň země a zahrnout nebo nechat jako dekoraci. Padalo tam léta ořechové listí a nic moc kolem neroste. Co se záhonem? Dala by se tam třeba vytvořit skalka? Rostla by tam zelenina nebo jiné plodiny? Půda tam byla kvůli stromu věčně vlhká, teď by se tam konečně mělo dostat slunce. Předem děkuji za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 11.9.2014 18:11

zkusím vám sdělit svoje zkušenosti s ořešákem, říká se, že pod ořechem nic neroste, ale není to tak docela pravda, já tam mám květinový záhon a doela dost druhů kytek se tam daří dokonce i některým druhům lilií ale jsou druhy kterým se tam nelíbí. Ořech vylučuje nějakou látku a proto je pěstování pod ním problematičtější. Takže pokud pod vaším ořechem když to byl ještě strom to listí tlelo ta budete muset tu půdu obohatit dobrým kompostem nebo zarýt zelené hnojivo. Ten pařez vám pravděpodobně dlouho nevydrží ořechové dřevo rychle tleje Tak ho zkuste zakomponovat do skalky. jeho vykopání dá opravdu hodně práce. pokud byste tam chtěla pěstovat zeleninu ta bych ho raději odstranila. Já mám sousedku a ta má na místě kde stával ořech maliny a ostružiny i s tím ponechaným pařezem ovšem teď už rozpadlým a rostly bez problémů od začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 12.9.2014 19:11

Děkuji za rady. Rychle tleje? Já se právě bála, aby nějak nepodrůstal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 11.9.2014 21:31

Pokud bych byl nucený pařez ponechat, popřemýšlel bych, zda by na velkém pařezu šlo zřídit pěstírnu hub ,která by nepřekážela,a samozásobovala vlastní kuchyň užitečným materiálem.Pořídil bych očovací materiál třeba Hlívy ústřičné, nebo zdravotně prospěšnou houbu Houževnatec jedlý-šitake.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 11.9.2014 21:45

Kamarádka kolem velkého pařezu meruňky skalku udělala. Částečně ho obrovnala kameny, prosypala zeminou a osázela skalničkami, kolem dala většinou traviny, také nějaký keřík. Pařez je schovaný a vypadá to moc hezky...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 12.9.2014 10:41

Klidně by ten pařez jako solitera mohl být vyšší...1-3 m, to podle přání pěstitelky, nebo toho, kdo bude záhon provozovat,nebo pařez opracovávat.Kolem pařezu na němž se budou houby pěstovat může být skalka.Jestli znáte ve svém okolí nějakého řezbáře, který by v surovém materiálu, dřevě viděl, a zbudoval nějakou skulptůru?...která by navíc držela v rukou ty hřiby, tak prosím, nenechte dřevo zbůhdarma trouchnivět svým majestátem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 12.9.2014 19:12

Děkuji za tipy, asi zkusím nějakou skalku vytvořit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika