Rozlámání kamene - trhací prášek?



host - 186.2 (?)
1.11.2017 14:20

Lze navrtat na začátku zimy před příchodem mrazů a do otvorů nalít vodu. mráz už se postará.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 42.194 (?), 4.6.2012 19:13

To byste se divil! Díra 8 mm, 20 patronek, a za chvíli je po kamenu. Ovšem chce to značné zkušenosti. Nejjednodušší najít jeskyňáře nebo výškového pracovníka, co to umí.

Jinak v USA se vyrábějí speciální soupravy pro tyto účely. Celý trik s legálností postupu je v tom, že se to nesmí odpalovat pomocí rozbušky. Ovšem existují i speciální ohňostřojářské patrony, které jsou také legální.

Micro-Blaster atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 28.6.2008 22:59

Tak přátelé, je to v kelu. Vrtal jsem ten kámen vší silou (já a ta veš na rameni-synovec Pepa) půjčenou důlní vrtačkou s plochými oškrty (krátký a dlouhý). Vrtal jsem ten kámen dva dny, protože vrtačka má velkou spotřebu vzduchu, ten pro mě velký kompresor plněný na 4 atm. vyfoukla za 7 vteřin na 1,8 atm. (dál vrtačka nevrtala) a znovu na 4 atm. se kompresor dofoukal za 30-35 vteřin. Při jednom cyklu popojela vrtačka o 1-2cm. Mít tak velký naftový kompresor...

Nicméně prošel jsem vrtákama skrz kámen, naplnil letním Cevamitem (rok výroby loni-ale to snad nevadí), zatěsnil kolíkama nahoře a....nic. Ani druhý den, ani další den, kámen prostě nepuknul.

Až mi zase někdo bude vyprávět o magickém prášku, kdy stačí kámen trochu navrtat, nasypat prášek, zalít vodou a druhý den je na maděru, tak si dotyčného pozvu i s magickým práškem ke mě na barák a ať se ukáže :-)

Jen doplním, že jsem dodržel technologický postup na uvedený na internetu, tj. 3cm minimální díra (větší ale opravdu neumím se svým vybavením), díry byly asi 15-20cm od sebe, byly v jednom případě skrz a u druhého balvanu okolo 80% hloubky. Poměr cevamit-voda 3:1 (musel jsem maličko doředit, abych to do té hlouky dokázal dostat).

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.229 (?), 29.6.2008 11:46

nechcem rypat, ale nerozbijate ten kamen uz prilis dlho? mate na to cele leto, alebo ste chceli stavat uz tento rok? cas su peniaze... pisali ste, ze bager so zbijackou, ktory by to vedel rozbit by bol neekonomicky, lebo mate lacnejsi (o par stovak na hod.), ale "maturovat" s kamenom cele leto sa mi nezda ako lacnejsia varianta (ak ste medzicasom uz pouzili ten bager a nepodarilo sa to rozbit, tak sa ospravedlnujem, nesledujem komplet temu)

keby som mal ja take kamene na pozemku, tak si ich dam rozbit a davam ich do zakladov spolu s betonom... som presvedceny, ze skaly v kombinacii s betonom vydrzia dlhsie ako len cisty beton a vy mate "stavebny material" priamo na pozemku... peniaze, ktore data na rozbitie tych kamenov usetrite na betone a hlavne, uz by to bolo pred mesiacom hotove a zaklady mohli byt, platna zaliata a hruba stavba postavena...

a mohli by ste este skusit ohen a vodu, skusili ste to raz a ten co vam to radil pisal, ze to treba 5x opakovat... bunny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 29.6.2008 22:28

Ahoj, tak všechno zpět, šutry si daly na čas, první zkoušený Cevamitem puknul po 3 dnech a druhý po 2 dnech. Takže dneska jsme dolili Cevamitem zbylé díry, na týden jsme s přítelkyní oba pryč, tak ať si pukají jak dlouho chtějí :-)

To byla dneska stejně sranda, přijel táta s kulatýma klínama, že na ně půjde, prý "nepraskly ještě co?" já povídám "asi ne, dneska jsme ani nekoukali", tak se šel mrknout a povídá: "hele, praskli". Tak jsme se hned letěli mrknout. Fotky přikládám. Možná se ty šutry táty lekly a pukly sami :-)

Jinak: máme starý dům, nestavíme nový. Bagrovali jsme okolo domu-kvůli garáži, posezení za domem a pracovnímu placu-dvorku. Celkem 140 tater, pro zajímavost. Při tom jsme narazili na tyhle oblázky. Teď musíme šutry roztrhat, bagr je dá do jedné opěrky a zasype hlínou, kterou ještě musí odbagrovat vedle. Zároveň s tím zbourá bagr přístavbu k domu a suť naloží na tatru a odveze. Místo staré děravé přístavby se postaví jiná. Volat bagr jen na šutry by bylo neekonomické, náš čas je zadarmo a nějak moc nás netlačí (ale samozřejmě toho chceme stihnout co nejvíc). A co je důležité-bagr se zbíječkou není-má práci daleko a ono i sehnat obyčejný bagr je přes léto problém. Tož jen na vysvětlenou, proč to děláme, jak to děláme. I když samozřejmě máte pravdu-mít odpovídající techniku, bylo by vše hotové raz dva.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.125 (?), 27.8.2008 11:54

Tak jsem to celý přečet a je to napínavý až do konce. Drže jsem Vám palce, ale já bych ten balvan na ten dvoreček stejně nějak zakomponoval. Byl moc krásnej, až je mi ho líto. Ale zajímavý čtení to tedy bylo!!! Gratuluji k úspěchu!!! MO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.4 (?), 12.12.2012 9:18

Cevamit: funguje, nemá se ředit víc, než je v návodu. Vypadá to podezřele, ale když se prášek smíchá z vodou, vnikne něco podivného, co se jakoby leje ale když je to v pokoji tak je to poměrně tuhé. Také sme se nejdříve lekli. Pracuje to i týden až 14 dnů. Nejlepší je počkat.

Vrtací nářadí SDS Max. Dají se relativně levně (4000 Kč) koupit vrtací kladiva. Vrtáky jsou drahé, ale zato to jde velice rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.2 (?), 1.11.2017 14:20

Lze navrtat na začátku zimy před příchodem mrazů a do otvorů nalít vodu. mráz už se postará.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.207 (?), 1.11.2017 14:32

Na rozbíjení velkých kamenů vykopaných při stavbě domu jsem nejdřív používal sbíječku a pak s úspěchem 10kg ocelovou palici na kámen. Když se kámen klepnul špičkou palice, krásně se rozloupl. Velký balvan šel takto na několikrát rozbít na malé kusy. A to jsme měli tvrdý kámen - moravskou drobu s indexem těžitelnosti 6 ze 7. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika