Problém s výmladky



host - 16.86 (?) 
2.6.2012 17:29, zobrazeno: 4220x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda z přiloženého snímku někdo z vás nepozná, o kterou rostlinu/dřevinu se jedná, případně jak s ní zatočit. Rychlostí blesku mi zapleveluje zahradu resp. sad.
Když jich loni a předloni vyrostlo jen několik, domníval jsem se, že se jedná o výmladky jabloní a vyrval jsem je, případně přejel sekačkou. Letos ovšem jich vyrostly desítky a stále se objevují další. Rostou velmi rychle. Posekáním trávníku se situace ještě zhoršuje. Vyrytím jsem zjistil, že jsou tyto výmladky protkány systémem kořenů těsně pod trávníkem.
Podotýkám, že sad je ryze jabloňový (před mnoha lety na něm stávala švestka a ještě loni višeň - obě byly mizerné a proto byly odstraněny), stanoviště sušší na propustné půdě na severní straně domu.
Děkuji předem za každou radu.
Marek

Výmladek
Výmladek
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 2.6.2012 23:09

Višeň / třešeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 82.40 (?), 3.6.2012 9:08

S určením souhlasím. Bude se nejspíše jednat o výmladky z kořenového systému poražené višně.

Co s tím? Arboricid Garlon nebo selektivní herbicidy do trávníku.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.86 (?), 3.6.2012 15:13

Děkuji velice za rady. Bude to pěkná válka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika