Pokácení ovocných stromů, povolení?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 65.203 (?) 
26.3.2011 14:59, zobrazeno: 38060x
Dobrý den, koupil jsem pozemek za domem a je na něm asi 5 vzrostlých starých jabloní, které mi zavází. Mají již i dost suchých větví. Chtěl bych je pokácet, ale mají v průměru kmene asi 40 až 50 cm, odhadem. Nevíte někdo, kolik stojí povolení na takové pokácení? Myslel jsem si logicky, že na své zahradě si můžu dělat s porostem co chci, ale prý to tak není, škoda. A neraďte mi, abych je pokácel na černo, na to si netroufnu, když chci vykácet všechny, a ne jen jeden. Navíc tu jsme noví a sousedy ještě neznám, tak kdo ví, jestli by nás "nepráskli". Díky za radu, Honza
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 191.35 (?), 26.3.2011 15:25

Ve výšce 1,3 m musí mít průměr maximálně 25 cm, 80 cm po obvodu. Nebo to jsou stromy proschlé a v havarijním stavu - na tom bych asi stavěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 26.3.2011 15:55

povolenni na kaceni se dava do konce brezna takze to uz se stihnout neda stoji 100 kc ale zkusil bych na urad zavolat ze jsou to stromy prestarle a nemocne a ze bude po nich nova vysadba kdyz je rozumny urednik tak by nemel delat problemy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 26.3.2011 15:49

Bez povolení se mohou kácet jen stromy do obvodu kmene 80 cm ve výšce 1,3 m, jak píše Kuky. Pokud jsou stromy větší, musí se kácet jen s povolením obecního úřadu. Za povolení se nic neplatí, ale počítejte s tím, že Vám bude uložena povinnost náhradní výsadby za pokácené stromy.  Kácet se smí v období vegetačního klidu, které končí už ve čtvrtek příští týden (31.3.), takže je pravděpodobné, že už to letos na jaře nestihnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.78 (?), 26.3.2011 17:17

S první částí souhlasím, ale s druhou ne. Napište prosím zákon, kde je ten termín 31.3.  Vsadím se, že nenapíšete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 26.3.2011 15:54

V tomto případě nejde o strom rostoucí mimo les, na které se to ustanovení vztahuje. Z důvodů obnovy porostu není pro kácení ovocných stromů na zahradách a sadech žádné omezení,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.2 (?), 26.3.2011 16:32

PP, nemáte pravdu, i na ovocné stromy ve vlastní zahradě (a větší plochy keřů) je opravdu povolení potřeba, jak už psali KUKY a Bred_ik.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.203 (?), 26.3.2011 18:01
No já tam nové vysazovat neplánuji, protože tam spíš do budoucna budu chtít stavět. U domu co je pozemek, je hned vedle, jsem vysadil letos 6 nových stromků. Tak třeba by to stačilo, jako ta obnova, ač je to kousek vedle... Zkusím tam pro jistotu zajít v pondělí a uvidim co mi řeknou. Kdyby to stálo pár stokorun, tak to jsem tam mohl jít už dřív, já čekal tisíce... Mě teď štve, že jsme to tak odkládali :-) minimálně o týden dříve seto stihnout dalo... Teď to do konce března už nestihnu porazit...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 26.3.2011 18:09

V zahradě mám do 100 ovocných stromů a neumím si představit žádat povolení na každý jednotlivý strom, když jich kácím v průměru 3 až 5 stromů (tolik zhruba i sadím) ročně a to se rozhoduji podle potřeby na poslední chvíli. To kdyby u nás dělal každý sadař, tak to jsou tuny papíru a spousta promrhaného času, co nic neřeší. Jako majitel a "investor" si osobuji právo naložit se svým stromem jak chci a nepotřebuji k tomu ovocinářsky nevzdělaného úředníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.2 (?), 26.3.2011 18:31

U nás jsou většinou zákrsky a čtvrtkmeny, které nedosahují parametrů potřebných pro nutnost povolení. Ale pokud to jsou staré vysokokmeny, které uvedených parametrů dosahují, mělo by povolení být. Jinak v případě všímavých sousedů nebo úředníků hrozí pokuta - ale je na každém, co si riskne... Nezáleží na tom, kdo strom sázel, čí je vlastnictví ap. Tak jako si na svém pozemku nemůžete postavit co chcete... Je to prostě nařízení.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika