Plastové ohraničení záhonu



Stránky: 1,  2   
host - 186.139 (?) 
7.6.2011 10:29, zobrazeno: 31458x
Dobrý den, prosím vás o radu, jak vyřešit ohraničení záhonu. Jedná se zhruba o 10 metrový pás, který potřebujeme vodorovně ohraničit. Manžel nechce slyšet o jiném řešení, než o plastovém ohraničení. Konkrétně myslí plastové palisády, které vyčuhují ze země asi 15 cm a jsou kulaté. Jenže už jednou jsme měli plastové ohraničení záhonku, takový obyčejný pás, ale hned po prvním sekání trávy se celý zničil a musel jít pryč. No a bojím se, že by se totéž stalo u toho širšího. Máte ho někdo na zahrádce? Jak dlouho vydrží a jste s ním spokojení? Já bych záhonek nejraději ohraničila betonovými kostkami či něčím podobným, co je zapuštěné do země, čili sekat se může jak je libo. Děkuji za rady a zkušenosti.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 47.93 (?), 7.6.2011 10:40

po zkušenostech mi plast nesmí na zahradu.. ohraničuju výhradně obrubníky z betonu, popř. betonové palisády... plast nee...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.123 (?), 7.6.2011 11:45

Také bych chěla ohraničit záhony s kytkama, hlavně kvůli prorůstání trávy, ale plast bych asi nechtěla, vypadá to moc uměle...

Nejvíc by se mi asi líbily někaké kamenné kostky, placáky nebo něco podobného, aby to pěkně vypadalo, ale ani nevím, kde to sehnat a kolik to stojí... Nemáte, prosím, někdo dobrý tip nebo radu?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 7.6.2011 11:52

Nevolil by som alternativu ked obrubnik trci zo zeme 15 cm. neviem ako by ste kosili travu. A ak ste nadsenec, podporite aj recyklaciu plastov. Chystam sa tam kupite nejake prvky na terasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.93 (?), 7.6.2011 14:07

obrubník přece nemusí trčet ze země 15 cm.. je jen na vás jak si ho dáte hluboko... plast mi vydržel na zahradě tak max 3 roky, pak zkřehl tak, že do něho klovla slepice a bylo po plastu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.145 (?), 7.6.2011 17:24

já prostě plast nemusím, nelíbí se mi to... a ty "nášlapné plochy do trávníku" bych skutečně nechěla ani zadarmo, dle mého názoru jsou příšerné-ošklivé a nepraktické. Ale to je samozřejmě jen můj názor.. to už bych si raději zvolila beton...

Dle mého soudu je nejhezčí přírodní kámen- je s tím sice asi více práce ale výsledek stojí za to a je to na věky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 7.6.2011 14:17

Dobrý den, já bych použila kameny nebo něco přírodního. Plast nemusím ani doma a ani na zahrádce. Co se týče obruby záhonů, tak je mnoho možností, jen najít ty správné. Já je oddělené nemám, dá to ale samozřejmě víc práce. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 7.6.2011 18:07

Co takhle skleněný lahve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.145 (?), 7.6.2011 18:56

Lahve, notabene skleněné si také nedovedu dost dobře představit, možná snad jen na zeleninových záhonech, kde nepožaduji žádný estetický dojem. Ale na květinových záhonech, které mají zdobit a dělat zahrádku krásnou, nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.161 (?), 7.6.2011 19:24

já si myslím, že dnešní doba- stavěj co máš a co kde najdeš, popř. ukradneš- je už jaksi mimo.. dneska je k dostání nepřeberné množství všech možných výrobků na zahradu.. pokud chce mít někdo zahradu hezkou, měl by k tomu tak přistupovat, i za cenu nějakého toho finančního vydání... zahradu děláte na roky, ne na dvě sezóny.. pokud si někdo nafláká do zahrady např. železniční pražce jen proto, že sou zadarmo a že je to super materiál, ok, jeho věc, ale mně to za to nestojí, zanášet si pozemek dehtem a karcinogeny... to samé je to s plasty, sklem a podobnýma věcma.. o kolik peněz víc dá člověk za vkusné betonové prvky, dřevěné prvky, které mají daleko větší životnost i jinak vypadaj, než plastové věci... ale, je to každého věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika