Nový záhon



Stránky: 1,  2   
host - 42.149 (?) 
12.10.2010 8:04, zobrazeno: 15364x

Dobrý den, pročítám zde diskuze, ale jaksi se nemohu rozhodnout a proto Vás zkušenější prosím o radu. Během září jsem v zahradě postříkala trávník Roundapem na místech kde chci udělat nové okrasné záhonky. Na těchto místech už mám krásně uschlou trávu, kterou jsem zlikvidovala. Můj problém je ten, zdali mám teď místa porýt a případně pohnojit koňským hnojem a nechat přes zimu odpočinout a pak sázet stromky a kytky nebo je můžu sadit už teď v půli října. Chtěla bych natáhnout i netkanou textilii a zasypat kůrou. Předem děkuji za rady. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 12.10.2010 10:18

Dobrý den, nejsem žádný odborník, ale místa určená pro kytky bych určitě zryla, srovnala a vytahala všechny drny. Bála bych se kytky zasázet už teď díky tomu Roundapu. S koňským hnojem nemám zkušenost, ale určitě by to základu pro sázení jen prospělo. A kytičky bych sázela až na jaře. Dělala jsem to samé vloni. Jenže jsem trávník jen hodně zryla, pak vyčistila od drnů, plevelů a kořenů, nepoužívala jsem žádnou chemii a osázela. Letos už jsem měla fantasticky zarostlý trvalkový záhon, téměř bez práce s pletím, protože plevel neměl mezi tolika rostlinkami šanci. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.149 (?), 12.10.2010 11:25

Děkuji Vám za radu, já to stříkala Roundapem z jednoho prostého důvodu. V trávníků bylo hodně vytrvalého plevele a kdybych to chtěla zrýt a vytahat drny, musela bych dovézt novou hlínu, protože mám zahrádku na skále. Máme hodně kamenitou půdu, takže kam zastrčím rýč narazím na kamení a kdybych sloupla drny, moc půdy by tam nezůstalo. Novou hlínu zatím nemám. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.149 (?), 12.10.2010 11:27

Ještě mě napadlo, budu tam sázet i nějaké stromky. Buxus, šeřík, cypřišek a hortenzii. Děkuji Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.195 (?), 12.10.2010 12:56

a to chcete sázet stromky (s mohutnými kořeny) když máte hloubku zeminy (nikoli HLÍNY) na výšku rýče? -vždyť se vám vyvrátí a ani je nezasadíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 42.149 (?), 12.10.2010 13:25

To ne, chtěla jsem tím říct, že máme hodně kamenitou půdu. Jak hluboko nevím, ale minimálně 2 metry uričtě. V okoních zahrádkách mají keříky zasazené a pěkně rostou. Jen mi přišlo škoda, vyhazovat drny s hlínou z trávníku do kompostu. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 12.10.2010 15:17

Dobré odpoledne Dano, jedině bych se teď na podzim bála té chemie, ale jinak bych si tam zasadila co se Vám líbí a co Vám udělá radost. Někdy nás příroda úžasně překvapí co dokáže. Já jsem načetla spoustu knih, informací na internetu. Samozřejmě jsem zjistila plno věcí, které jsem nevěděla a neznala. Ale nakonec jsem si záhon založila co se týče složení podle sebe a kdybyste viděla letos tu nádheru. Je to sice menší záhonek cca 15 x 5 m, ale ještě teď mi tam kvetou přes metr vysoké japonské sasanky, které málokdo zná a každý obdivuje. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 13.10.2010 8:20

Dobré ráno Marcelo, děkuji Vám za povzbuzení, asi opravdu vše zasadím hned. Mám připravené keříky v kontejnerech a nechávat je v nich celou zimu by asi nebylo dobré. Myslela jsem že půdu prohnojím a nakypřím rytím, ale když dám pod každý keřík kvalitní hlínu a trošku hnoje, bude to stačit. Kytky k tomu přisadím na jaře. Píšete malý záhonek 15x5 m, tak to je hodně velký záhonek, já mám malou zahrádku a tvořím tu záhonky 1,5x3 m. A ještě mi prosím poraďte, když některá místa v trávníků teď zryji a otočím drny kořeny nahoru, bude to stačit abych mohla na jaře sázet kytky a položit netkanou textilii s kůrou? Uhyne ta tráva a pohnojí mi ten záhonek? Jako kompost? Někde na diskuzi jsem tu četla, že stačí na podzim porýt připravované místo (v trávníku) a ta tráva a plevel se tím přes zimu zničí. Jde mi o to, když na to dám na jaře netkanou textilku, aby mi pod ní nerostl plevel. Děkuji Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 13.10.2010 10:24

Pěkné dopoledne Dano, zrytí a obrácení by podle mě mělo stačit. S netkanou textilií nemám zkušenost, to Vám neporadím. Já vše vždy zryji, vyberu drny, otluču zem a hned srovnám, zasadím a případně nasypu kůru. Jsem hrozně nedočkavá a chci aby mi všechno kvetlo hned. Kůru mám jen na záhonech s růžemi a u živého plotu z tůjí, mochen a rododendronů. Omlouvám se, ale co se týče rozměrů mám díky naší zahradě 3,5 tis. m2 jiná měřítka.Pěkný den! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 13.10.2010 12:21

Paní Marcelo děkuji, já jsem podobného ražení, také bych chtěla aby mi to hned všechno kvetlo a seznam kytiček a keříků mám také pěkně rozsáhlý. Bohužel, zahrádka má s bídou 350 m2 a to ještě ve svahu, u plotu mám terén pěkně do kopce, asi 1m prudce, tak řeším co tam zasadit. Asi něco plazivého co snese sluníčko anebo sklaku. Je to západní svah. Ale hned se pustím do rytí a chystání na jaro na záhonek pro kytičky. Do toho záhonu postříkaného roundapem (stříkala jsem to začátkem září, tak by tam ta chemie už nemusela dělat neplechu) nasadím keříky. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika