Kdy použít vertikutátor?



host - 232.209 (?) 
20.3.2011 8:52, zobrazeno: 13284x

Hezký den,

     zvažuji první použití vertikutáru, kdy radíte jej použít. Nyní je zemina travního porostu ještě trochu vlhká (pršelo, nyní dva dny již vysychá). Mám trávu verikulovat nyní, nebo mám počkat, až zemina zcela vyschne?

 

Díky, Lukáš.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 253.46 (?), 21.3.2011 21:04
hlavně bych počkal, až tráva bude mít ambice růst, zatím spíše přežívá a pomalinku se probouzí. Je ještě čas. Zkuste se zamyslet, jestli není nejlepší trávu nejdříve pohnojit a až vyrazí, tak posekat na krátko a přejet vertikutátorem... bude nastartovaná, rychle se obnoví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 22.3.2011 9:51

Súhlas, že verti ideálne až po prvom kosení, ale nesúhlas s hnojením. Hnojiť a prípadne aj poliať hneď po vertikutácii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.46 (?), 24.3.2011 20:14
Beru zpet, ted je super pocasi, skoda nevyuzit. Posekat co nejnize, pak vertikutator do sachovnice a pak dosit nebo pohnojit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 18.4.2011 9:43

Cez vikend som si pozical vertikutator a spravil tuto robotu. Bolo to po 2 sekani, kedze som ho pozical az teraz.... bol som dost prekvapeny, Co sa tyka starej travy, skoro nic. Iba ubohy asi pol kosa, aj to zelenej vytrhnutej travy z asi 2,5 arov....jednoducho stara trava zmizla, resp jej nebolo tolko aby to vyhrabalo a stalo to za rec. Mozno je to tym, ze som ju v zime riadne zkosil, kym este bolo teplo na najnizsi mozny strih ako mi moje lacne elektricke alko dovolilo a utiahlo to. Myslim, ze nizky strih na zimu sa mi osvedcil. Trava dychala a prezivala soky zo snehu lepsie... navyse stara trava sa na vzduchu asi casom rozlozila. Najprv som podozrieval vertikutator, ci zvlada svoju robotu... len keby som nemal ten isty pozicany uz 3. rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika