Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu



evap21 - (7) - 243.244 (?)
29.7.2019 23:05

Děkuju za příspěvek! Radám k řezu se určitě nebráním, ale zas na druhou stranu, vůbec mi nevadí, že jsou ty jabloně krpaté ani to, že z nich nebudou žádná pořádná jablka... spíš jsem je zmiňovala v té souvislosti, že jsou tím jediným, co na té zahradě vůbec roste, že je to prostě plochá rovina a jedno velké NIC. Kdyby se jim dalo řezem nějak pomoci, aby z nich byly mohutnější stromy, tak by to bylo bezva. (jsou tam i chudinky, co mají jednu jedinou větev, soused mi říkal, že to mám skácet - jenže to by na té zahradě nebylo už lautr nic...)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 29.7.2019 19:36

Vzkaz pro básníky: Zpěv ptáčků se nejlépe prožívá při pletí. Je to na pletí ostatně jediné pozitivum devil

A teď vážněji. myslím že Vám většina z Vás trochu závidí. Máte prostor pro realizaci, správnou motivaci a neudělala jste ještě žádnou chybu.

Vaše znalosti se budou už jen rozšiřovat a Vaše představy se pochopitelně budou časem měnit. Za pět může být zajímavé porovnat skutečnost s našimi radami.

Dvě poznámky:

a) Velká plocha (hřiště) nemusí být nic negativního - bratr pracně budoval ve svahu "hřišťátko", aby si vnoučata užily, až najedou během prázdnin.

b) Méně někdy znamená lépe - takže i když jsem trochu přehnal ono "Levně a Rychle", myslím, že zas tak spěchat nemusíte. A Mr.Biggg mápravdu - hodily by se (nejen Vám) znalosti, co lze aktuálně v průběhu roku namnožit, nařízkovat, naočkovat, aby se neztratil rok. To bych uvítal také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evap21 - (7) - 243.244 (?), 29.7.2019 19:46

Já mu to vyřídím :-) Určitě budu ráda za jakékoli nápady, co mám dělat a v jakém harmonogramu, abych nepropásla drahocenný čas, přeci jen dny mého mládí se neúprosně krátí :-)

Jestli mám nejdříve založit cestičky (s něčím málo jsem už začala), nebo sázet stromy. Jaké rostliny zvládne namnožit i úplný začátečník, a o jaké se raději nemám ani pokoušet...

Prostě nějaké nakopnutí, abych se trochu zorientovala.

Na interentu je spousta informací, ale když nemám ten obecný přehled, tak se v těch detailech ztrácím a přerůstá mi to přes hlavu a mám pocit, že bych měla všechno dělat najednou a hned... a jsem z toho malinko (ale fakt jen malinko) zoufalá. Prostě je to fakt obrovský žvanec a já jen malá holka bez zkušeností...

(a k tomu závidění - já zas závidím těm, kdo maj chalupu v kopcích s úžasným výhledem, a stačí jim do kouta vsadit keř růží, nad pergolu vistárii a maj hnedkonc spektakulární scenérie... my zatím čučíme do řepky :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 29.7.2019 19:52

Hodně nápadů je na stránkách Rodový statek.

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evap21 - (7) - 243.244 (?), 29.7.2019 19:59

Perfektní stránky!

Děkuju moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.38 (?), 29.7.2019 20:18

Dobrý den. S chutí jsem si přečetl celé to povídání. Víte, mě zahrady živily, mám za sebou víc jak 400 projektů okrasných zahrad, takže jen poznámku. Zkuste se opravdu podívat po někom, kdo tomu rozumí. Ale rozumí. Sám jsem zažil, že se někdo vydával za odborníka ale jeho dílo bylo zoufalé. Přeji šťastné rozhodování. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Laco430k - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 90.48 (?), 29.7.2019 20:50

Souhlas. Pokud zadavatelka preferuje okrasnou zahradu, je to nejrozumnější řešení.

Já jsem se nechal unést jinými hledisky. (spíše rychlost s možností postupného zlepšování a kompromis vzhledu a užitku a ohled na to, že i názory zadavatelky se asi časem změní.

V této souvislosti (pokud by zadavatelka přece jen nepreferovala čistě okrasný charkter), mě napadá, že zadavatelka píše "...uprostřed pozemku je pár polosuchých jabloní..." a dále "...Potřebuji vymyslet, jak nějak pořídit levné a rychleji rostoucí stromy a keře (půda je spíš jílovitá, kolínská rovina, je zde dost sucho)...",

očekával bych, že se ozve některý odborník na řez, protože "levné a rychleji rostoucí stromy" jsou přece dobře řezané stromy a i "pár polosuchých jabloní" po zmlazovacím řezu by mohlo za 2 roky tvořit základ pro jejich zakomponování do kvalitních návrhů od odborníka.

Nebo se mýlím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 29.7.2019 22:00

Zadavatelka si může pohrát s vlečkou palet a nějakými kari sítěmi, sbít a sestavit z nich konstrukce různých rozměrů i tvarů. pletiva napnit kameny... Taková originální dílka lze nechat fofrem porůst liánovitými rostlinami-okrasnými i plodnými-trubač, vistárie, vína, chmel, fazol... mohou plochu rozčlenit, ozvlášnit, skýtat různá tajemná zákoutí, skrýše pro lidi i zvířenu. Myslím, že by to bylo rychlé a levné zároveň-prostě jedna báseň, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
evap21 - (7) - 243.244 (?), 29.7.2019 23:05

Děkuju za příspěvek! Radám k řezu se určitě nebráním, ale zas na druhou stranu, vůbec mi nevadí, že jsou ty jabloně krpaté ani to, že z nich nebudou žádná pořádná jablka... spíš jsem je zmiňovala v té souvislosti, že jsou tím jediným, co na té zahradě vůbec roste, že je to prostě plochá rovina a jedno velké NIC. Kdyby se jim dalo řezem nějak pomoci, aby z nich byly mohutnější stromy, tak by to bylo bezva. (jsou tam i chudinky, co mají jednu jedinou větev, soused mi říkal, že to mám skácet - jenže to by na té zahradě nebylo už lautr nic...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evap21 - (7) - 243.244 (?), 29.7.2019 22:59

Souhlasím s Vámi, odborník by asi byl bezva. Tady se pokouším najít někoho, kdo si něčím podobným prošel a jak se k tomu postavil.
Problém je, že já nepoznám, když to přeženu, sedmikrásku od slunečnice, a tak jsem super terč pro nějakého taky-odborníka... Pokouším se trochu vzdělat a hlavně si ujasnit, co vlastně chci a k jakému směřovat cíli, tedy zvážit, co je vůbec možné, dát dohromady ty nejšílenější nápady... a pak se třeba na někoho obrátit, až budu mít trochu jasněji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 30.7.2019 17:13

a co tak mat-spravit z ihriska aj uzitok?

uzitok pre prirodu - lipa, jarabiny a aj pre vas - napr zasadit tam par orechov, gastanov, oskorusu, moruse, hrusku a jablon, ked stromy dorastu, daju urodu a aj budu pekne vyzerat..a pri prechadzke zahradou s knizkou v ruke si aj pomaskrtite. rozostupy si mozete dovolit kralovske, pripadnu nadurodu prinajhorsom nechate popadat a bude mat zver krmenie..a vy krasne pohlady na zivu prirodu u Vas doma ;)

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika