Dodání odebrané zeminy a založení okrasné výsadby



host - 144.34 (?) 
12.6.2015 0:40, zobrazeno: 3042x

Dobrý den, před dvěma lety jsme dostavěli dům, ale teprve teď se dostáváme k terénním úpravám. Potřebujeme dodat zeminu zpět na místa, kde byla stržena. Mezitím nám na nich vyrostl "trávník" (všehochuť - jetelinka, tráva...), pravidelně jej sekáme. Terén je však hodně nerovný. Na některých místech chceme udělat výsadbu okrasných rostlin - jak prosím postupovat, máte někdo zkušenost? Někde jsme už zeminu navezli - rovnou na posečený trávník. Jedná se o plochy, kde bylo třeba zeminy přidat. Teď bych počkala, co proroste, a odstranila to, na podzim vysadila keře a rostliny. Bude to takto fungovat, nebo jsem udělala chybu?

A ještě dotaz - nemáte tip, jak tyto plochy oddělit elegantně od trávníku? Nelíbí se mi umělé lemy, chtělo by to něco nenápadného, takže žádné kupované obrubníky apod. Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 39.68 (?), 12.6.2015 4:40

Co se týče obrubníků: nanosila jsem si z lesa pískovcové kameny. Byla to dřina, protože mám květinové záhonky po celém obvodu dost velké zahrady, ale vypadá to moc hezky. Aby se na záhonky necpala tráva, za kameny je ještě nenapadne nastrkana mulcovaci kůra. Tyto obrubníky maji výhodu, ze je lze snadno posunovat a měnit velikost záhonu.

Jinak se mi také líbí zde prezentovaný způsob oddělení záhonku a trávníku rýhou - brázdou v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 12.6.2015 12:47

Já jsem si v podobné situaci pozval traktor a necha pozemek zorat a nahrubo zvláčet. Půda byla uježděná od stavebních strojů a tvrdá jako mlat. Na výsev trávy pak přišli profíci s minitraktůrkem a secím strojem.

Oddělení trávy mám buď pomocí neviditelných obrubníků nebo brázdou. U brázdy je trochu problém se sekáním trávy, která do něj zalézá, ale stačí ji jednou ročně projet motykou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika