Krmivo pro šteně



Stránky: 1,  2   
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?) 
21.7.2011 17:55, zobrazeno: 27454x

Jaké je kvalitní krmivo pro štěně malého plemene?má teď 10 týdnů.Děkuji

Jůlinka
Jůlinka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.59 (?), 24.7.2011 18:19
To jste se chtěla pochlubit fotkou, nebo jen neznáte google? O krmení štěňat jsou toho po webu tuny... Krmení je spousta a je i spousta způsobů - klasicky granule Hill´s, purina... je jich mnoho, to Vám ale řeknou v každém zverimexu... Kupujte z počátku malá balení - některá značka totiž chutná, jiná ne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 28.7.2011 19:39

Pochlubit jsem se určitě nechtěla.Jen je na trhu spousta značek a né všechny jsou kvalitní.a pokud je tady diskuze i o psech, tak jsem chtěla znát názor chovatelů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.9 (?), 28.7.2011 21:01
Na začátku tedy v prvních dnech je nejlepší nechat to co dostával u chovatele. U nás to byla Eukanuba. Hodně veterinářů doporučuje Hills, my jsme později přešli na Royal Canin ale nejvíc záleží na rase psa a tom co mu opravdu chutná. A značkové je stoprocentně vždy lepší. A také dostával vařené kuřecí masíčko ke granulím a moc mu to svědčilo. S tou vyvážeností granulí je to trochu reklama, to masíčko v menším množství mu rozhodně neublíží a tu rovnováhu to nijak drasticky neporuší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 28.7.2011 21:19

Klidně se pochlubte, i to sem patří  Štěndo vypadá na jezevču Granule na trhu se dělí zhruba na: obarvené šmejdy, kupované v hypersupermarketech pod podivuhodnými názvy. Pak takové ty běžně dostupné (tamtéž) a reklamované značky jako Pedigree - tam už značka zaručuje určitou kvalitu. Pak je řada značkových vyšší třídy - kde už platíte za kvalitu i za značku. Celkem dobře jsou hodnocena krmiva Purina Pro Plan... no a až na konci je žebříček TOP krmiv, vydávaný každoročně v USA  - některá z nich se dají sehnat na NETu, tam už je cena ale hodně jinde... Každopádně musíte vybrat krmivo pro štěně - tedy s označením Puppy a u některých výrobců se rozlišuje ještě pro štěně malého či velkého vzrůstu (v dospělosti) Vás se týká pravděpodobně nějaká Small velikost  Pak je možné pejsu krmit vařenou či syrovou (BARF)  stravou. Moji psi jí granule a rádi, jenže já bych je ráda převedla na syrové maso, jelikož dost průjmujou. Vzali na milost jen vepřová žebra, jinak nějaký mix syrového masa v misce mi nevemou do huby  Moc nepomůže ani vařit, nějak se o to,,neperou". Našich pes, takový špic jezevčíkovitý se letos dožil 16 let a byl celý život krmený zbytky z kuchyně, sem tam granule, když mu nebylo co dát, nebo naházená stará Vysočina z okna  Nikdy nestonal  Takže si vyberte  Můj názor je, že granule nejsou nejspíš nic moc dobré, protože od té doby, co se jima začalo,,masově" krmit, obrovsky se zvednul psů s rakovinou. Nemusí to být vázáno na granule (zvedá se to i u lidí) ale ta možnost tu je. Proto bych byla radši, kdyby moji psi přešli na ať už vařenou či syrovou stravu - tam alespoň vím, co jim dávám opravdu. A to krmím těma nejdražšíma granulema na trhu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 29.7.2011 15:29

Konvalinko, moc děkuju za odpověď.Štěně je fenka jezevčíka a u nás moc velký výběr granulí není.Příští týden jdem na přeočkování už k našemu veterináři a tam se teda poptám.Zatím jsem koupila granulky s 75%masa pro štěnata.Zdravím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 54.27 (?), 29.7.2011 23:24

Dobrý večer, Babčo, zkuste kouknout na e-šopy, mají docela dobré ceny a velký výběr krmiv pro štěňata, dnes na to koukal synátor, a přivezou až do domu. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.9 (?), 30.7.2011 20:49
Já tedy kupuji granule přímo u veterináře. Zná mého psa dobře a ví přesně co doporučit. V e-shopu to bývá podstatně levnější ale může jim to ležet někde delší dobu. A to granulím rozhodně nesvědčí. Náš pes mi to dal jasně najevo podle toho jak bral starší a úplně čerstvé granule. Tak jsem se ptal u výrobce proč a je to skladováním. Značkové granule jsou baleny v ochranné atmosféře a určeny pro spotřebu do jednoho měsíce po otevření. Pro dospělého jezevčíka by to bylo max. dvoukilové balení. Štěně má jinou spotřebu a výrobci s tím počítají. Než se pro granule rozhodnete projděte si podrobně stránky výrobce, případně mu pošlete dotaz. Hodně Vám to napoví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 30.7.2011 22:37

Cop se týká stáří granulí - všichni berou granule z jednoho centrálního skladu - včetně Vašeho veterináře. Pokud máte ve svého veterináře důvěru, nechci vám ji kazit, ale věřte tomu, že každý veterinář doporučí jen granule svých sponzorůV žádném případě nechci tvrdit, že by Vám cpal něco špatného - bývají to granule kvalitní a drahé... ale existují i lepší, co si budem povídat  Převážná většina pejskařů kupuje granule z NETu, ale snaží se o nich zjistit co nejvíc informací, hlavně od pejskařů. Nemá cenu ptát se výrobce... ale ostaních spotřebitelů Některé e-shopy nabízejí, hlavně u dražších granulí, testovací mini balení, tak 0,5kg - na vyzkoušení. Já brala asi 4 minibalení od různých firem a dala psům ochutnat - bohužel většinou jim chutná nejvíc to... co by jste si Vy představovala nejmíň  Ty nejzdravější granule nebývají z těch nejchutnějších - ale nakonec nějaké vždycky,,sednou" Je to stejně jako u lidí - víte, že je nejzdravější brokolice a měla by se jíst nejlíp denně - jenže ten bůček...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.9 (?), 30.7.2011 22:59
Samozřejmě že sklad je pro jednu firmu jen jeden jenže stačí se podívat na datum výroby nebo expiraci a víte na čem jste. Nevěřím tomu že veterinář doporučuje jen granule svých sponzorů, to by cpal všem jen Pedigree a spol. Spíš má šanci si ve značně bohaté nabídce co nejlépe vybrat a pak doporučit. Zkušební balíčky nabízí samozřejmě taky a má jich v ordinaci dost. Chodíme k němu každý měsíc na prevenci a znám i jiné veterináře takže mohu srovnávat. Nákup na internetu je nesmírně pohodlný a mimopražským ho doporučuji. Sám přes něj kupuji velmi často. Jsem v důchodu takže hlavní podmínku být doma mohu splnit. Ale granule ne. Dá se říci že můj pes se stravuje lépe než já ale to není nic nového. On například dostane kuřecí prsíčka a mě stačí játra. Ale to je styl většiny opravdových pejskařů. To určitě znáte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika