Zkratky latinských jmen rostlin používaných v projektech



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 239.107 (?) 
17.1.2014 9:06

skalník je správně salicifolius a bude to nejspíše odrůda Parkteppich, u javoru odr. Drummondii, ta višeň chloupkatá by mohla být autumnalis pendula - to je ta senzační třešeň, kterou některá média protáhla svými zprávami, která letos docela pěkně kvete od konce prosince v různých parcích. Když jsem viděl v televizi zástupce zahradnické firmy (která nejspíše tenhle strom nezná) jak to zdůvodňovala, myslím, že ve výuce budoucích zahradníků něco někde chybí - tedy alespoň ochota či schopnost si najít nějaké informace o problému.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 17.1.2014 9:35

11 by mohla být Forsythia, méně vzrůstná odrůda Maluch

3 může být Aster natalensis, ta se občas objeví, ale spíše Astilbe "nana"

6 kdyby to člověk věděl, jestli je to keř nebo trvalka... Hosta fortunei, nebo spireám podobný Holodiscus, ten se občas v některých výsadbách objeví

8 Syringa "nana"? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.43 (?), 17.1.2014 10:35

Tu 4) a 5) jste se asi strefil, ještě chybějící 10) bude bobkovišeň - Prunus laurocerasus, ale není tam určená odrůda - je jich moc a hlavně různého vzrůstu.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 17.1.2014 14:26

Děkuji všem za pomoc, to jsem opravdu takhle rychle nečekal.Marcel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 22.1.2014 12:23

Dobrý den, mohl bych se prosím ještě vrátit ke značce Syna, ten šeřík to určitě nebute. Bude se jednat o nějakou vysokou trávu něco jako je pampová.Nenapadá vás někoho něco? Nebo jestli máte někdo nápad na jiný druh trávu, tak se nebráním.Tu pampovou ale ne, již jsen ji několikrát zkoušel a nikdy mi moc dlouho nevydržela i když jsem ji tu péči dal.

Děkuji Marcel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.91 (?), 22.1.2014 18:34

Co třeba trsnatý bambus - Sinarundinaria (ve zkratce může být chybné "y"), dne se více používá Fargesia. Je několik druhů. Dříve byly jakžtakž dostupné pouze Sinarundinaria murielae a Sinarindinaria nitida, dnes je jich v kultuře více.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.230 (?), 22.1.2014 20:00

S tím "y" jsem to taky zkoušel. Chtěl bych něco s okrasnou latou, mám tam skupinku se 6 rostlinamai.Nemáte lepší zkušenosti s tou pampovou trávou?Marcel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.251 (?), 22.1.2014 22:26

S pampovou trávou nemám delší zkušenost, než jedno přezimování, další zimu již nepřežila. Záleží také na tom, z kterých klimatických končin jste; v pondělí jsem viděl na Mělníce jeden trs kortadérie nezazimovaný (a nevěřím, řže se zjara ještě probere) a několik trsů igelitem přikrytých, těm víceméně věřím, na zahradnické škole s tím snad mají své zkušenosti. (forto přiložím).

Zjara? se tu na fóru mihla fotka jiné okrasné trávy, já jsem ji nejprve považoval za o něco méně vyvinutější kortadérii, ale Lída nebo nějaká jiná zdejší přispěvatelka mne opravila, že je to nějaká jiná tráva, myslí, že severoamerická prérijní, ale název si nyní nemohu vybavit. Třeba by byla odolnější, než ta kortadérie. (Třeba se Lída či jiná dáma či přispěvatel na onu diskusi rozpomene a vloží správný název).

Z dalších velkých trsvnatých trav jsou nejspolehlivější asi čínské rákosy (Miscanthus) v mnoha odrůdách, bezkolenec (Molinia), proso (Panicum), třtiny (Calamagrostis a ještě několik dalších méně častých rodů a druhů.

Josef.

zazimované pampové trávy
zazimované pampové trávy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.43 (?), 22.1.2014 23:17

Asi myslíte Sorghastrum nutans - "indiánskou trávu", o které jsme tady kdysi psali, ta je odolná. Pampová mi přežila také jen 1 nebo 2 zimy (přes přikrytí), a to byla vypěstovaná ze semen...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.251 (?), 22.1.2014 23:22

Ano, právě tu jsem myslel: raději to napíšu (aby ch si to třeba už konečně zapamatoval :-): Sorghastrum nutans.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika