Rychle rostouci strom se stinici korunou



host - 1.251 (?)
17.10.2008 14:37

Na rychlý stín bych doporučil vzrůstné stromové klony vrb. Mám zkušenosti se včelařskými vrbami, některé rostou v normální suchší půdě, jaká je na zhradách a ve vyhnojené zahradní půdě máte za 5 let strom vysoký 5 a více metrů. Můžete klidně zasadit tu vrbu na rychlý stín a vedle toho třeba zase nějakou vysokou višeň, která poroste do výšky stromu 20 let. Vrba jim moc stínit nebude, protože je to světlomilný strom, takže pokud višeň nebude přímo pod vrbou, ale o kousek vedle, poroste i tak

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 161.138 (?), 3.10.2008 0:07

Pochopil jsem, že vám nejde o drobné stromy, ale hlavně o majestátní korunu, kterou vytvořila višeň za šedesát let. Žádný takový strom neexistuje, který by ji v krátké době nahradil. Smiřte se s tím, že ať cokoliov zasadíte, bude to trvat dvacet až třicet let, než bude místo podobně zaplněno. Mám oblíbený dub červený - americký. Roste bláznivě, má obrovské listy, které na podzim červenají. Za višni však bych doporučoval zasadit ořech. Podle popisu by mu místo vyhovovalo. Odrůda Mars by mohla i dobře plodit. Pro posezení pod stromem má ořech jednu dobrou vlastnost, že odpuzuje dotěrný hmyz. Tak uvažujte. Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.137 (?), 3.10.2008 5:07

Děkuji za inspiraci a pochopení mého úmyslu. Budu se muset smířit s tím, že strom už nesadím pro sebe, ale spíše pro mé děti, nebo vnuky. Americký červený dub znám z jeho domoviny, iopravdu inspirativní. Podívám se kde bych jej mohl tady v okolí sehnat. Ořech? Za úvahu stojí, ale musím říct, že se tady okolí nikde v zahradách nevyskytuje. Nic to znamenat nemusí - možná jej prostě zatím nikdo ze sousedů nevyzkousel, ale... není na něj tady přece jen trochu zima? Zimy tady bývají dlouhé, studené a množství sněhu.. (samozřejmě poslední dva roky byly výjimkou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 17.10.2008 14:37

Na rychlý stín bych doporučil vzrůstné stromové klony vrb. Mám zkušenosti se včelařskými vrbami, některé rostou v normální suchší půdě, jaká je na zhradách a ve vyhnojené zahradní půdě máte za 5 let strom vysoký 5 a více metrů. Můžete klidně zasadit tu vrbu na rychlý stín a vedle toho třeba zase nějakou vysokou višeň, která poroste do výšky stromu 20 let. Vrba jim moc stínit nebude, protože je to světlomilný strom, takže pokud višeň nebude přímo pod vrbou, ale o kousek vedle, poroste i tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.159 (?), 16.5.2010 21:59

Nevím co mám na zahradě ale dostala jsem od kamarádky nějaký japonský okrasný stromeček, že jí neroste již tři roky. Za pět let nám vyrostl sedm metrů po 7 letech má deset metrů -je to krása.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 16.5.2010 23:27

Acer rubrum je hezký, jeden mám. Měla jsem u zahradníků objednané tři, bohužel ty další dva se dosazovali později a někdo popletl javory - tudíž další dva jsou nějaké platanoides či co. Rostou ještě rychleji, ale bohužel nevybarvují do krásné červené jako rubrum.  Liliovník je také hezký, má hezkou korunku, zatím ještě nekvetl. Dub bahenní je ještě malý. Nejrychlejí jak pozoruju zatím roste platan - ten bude ovšem obrovský.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 2.4.2011 21:31

Dobrý večer. Je to již starší vlákno. Já bych tam dal jilm. V 1 000 m.n.m. nám rostl i 150 cm za sezonu. Na podzim se krásně vybarvuje, snáší řez a stačí mu velice kamenitá půda. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
katka@compost.cz - (5) - 128.2 (?), 28.6.2011 15:53

Dobrý den,

trochu mne překvapuje, že Vám nikdo neporadil Prunus serrulata - tedy Sakuru..která roste poměrně rychle (za 20 let máte hotový, statný, krásný strom). Sakur je nespočet druhů i jejich kultivarů..např. Prunus serrulata `Kanzan` či Prunus subhirtella.  A jako náhrada za Višeň, které se u Vás dařilo by to bylo zcela přirozené.

Pravděpodobně jste již nějaký strom vybral a zasadil a tak jen doufám, že Vám dobře prospívá a roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 28.6.2011 16:10

Katerino, nečetla jste dost pozorně. V sedmém příspěvku je sakura doporučena.

Jedna drobnost by se Vaší radě dala vytknout: sázení stejného (příbuzného) druhu po sobě se většinou nedoporučuje (únava půdy).

Ale nejspíše už je místo za ty tři roky obsazeno.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika