Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma


Projekty zahrad > Rostlina "vodni pumpa"

Rostlina "vodni pumpa"


mhi (187) - xxx.xxx.250.248 (?)
8.9.2019 13:47, počet návštěv: 316
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Aktualne realizuji zahradni stavbu, ktera je zahloubena do zeme cca 2m, u hranice pozemku (jedna se o odlitek z betonu). Problem je v tom, ze stavba sousedi se silnici, bohuzel v nejnizsim miste, tzn. kdyz hodne zaprsi, tak po silnici tece hodne vody. Na konci ulice je kanal, do ktereho muze prebytecna voda odtekat, ale to se tam musi nejak dostat. Je asfalt, pak cca 0.5 pas travy, potom je muj pozemek na kterem je zdeny plot s dobrymi zaklady do hloubky cca 1-1,5m a na nej navazuje bez dilatace podzemni stavba, armovana, odlita z betonu C30/37, vsechny spary jsou prolozeny plechem, delal jsem co rozumne slo aby to nepropoustelo moc vody. Uvnitr jeste bude izolace.

Me obavy plynou z vlhkosti, ktera bude urcite z ulice prichazet a diky stavbe uz nema moznost se vsakovat do zeme. Rad bych do toho pasu 0.5m v ulici vysazel nejake rostliny, ktere budou likvidovat vodu ktera se k nim dostane a zabrani jejimu protekani ke stavbe. Rostlina nemuze byt moc vysoka, protoze to je verejna komunikace, nesmim zhorsit rozhledove podminky, idealne by melo mozne byt po ni i chodit. A taktez bych rad aby to nebylo moc slozite na udrzbu, parkrat do roka po ni treba muzu lehce prejet sekackou a tim ji udrzet v rozumne velikosti.

Touto otazkou mirim skutecne jen na ten pas zelene tesne u stavby, do vyssich mist kudy tece voda ulici bych zasadil i nejake stromy a kere (buxus, skalniky, tamarysek). To ale neni mozne primo u te stavby.

Lokalita Praha-Kladno. Diky!

Připojit reakci   
Partnerem sekce je Vladeko - zahradní pergoly do každé zahrady
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Rostlina "vodni pumpa"18.9.2019317
Nováčkova zahrádka 213.8.2019561
Louka217.1.20191714
Program na návrh zahrady2726.10.2018170359
Ovocny strom v zeleninovem zahonku1629.3.20185047
Mrazuvzdorné trvalky1316.10.20173802
Zahradní hadice zakopaná v zemi87.10.20166124
Doporučte architekta na S. Moravě, okr. NJ, FM21.9.20161850
Projekt na zahradu - kolik stojí? 3229.2.201669415
Vhodný strom, pod kterým se dá udělat posezení2812.1.201619421
Literatura o zahradni tvorbe412.1.20168911
Jaké rostliny mohu pěstovat v jílovité/vápencovité půdě...212.1.201610446
Regeneracia skalky, ale vhodne rastliny? 326.4.20153288
Inspirace zahrada - fotografie?413.4.20157643
Sadovnická projekce3725.1.201562941
Pokus o skalku v brehu 1410.4.201411423
Projekt zdarma2431.1.201430936
Zkratky latinských jmen rostlin používaných v projektech2223.1.201417623
Osadit pařez?920.4.201315826
Založení okrasné zahrady - čím oddělit od trávníku?1513.4.201324310
Co s padajícím břehem136.3.201314156
Co pod ořešák?1626.2.201324746
Doporučte dobrého architekta1416.2.201315402
Změna zahrady1218.11.20128777
Reklamace keřů a stromů116.11.201210328
Užitkové stromy v okrasné zahradě227.8.20126846
Problém skála98.4.20127275
Dělali jste si projekt sami?1011.3.201212163
Sadovnická projekce - nefunkční klíč na únor321.2.20125029
Severovýchodní strana, rovný terén - co zasadit?317.9.20119539
Předzahrádka na východ pro začátečnici414.7.201110021
Hledám strom, který neproprší37.7.20115232
Rychle rostouci strom se stinici korunou1828.6.201144695
Problém malého dvorečku311.6.20115545
Vetrolam 1526.4.201120043
Zpevněná plocha bez trávníku?422.3.20116188
Moje zahrada 3D2024.2.201180985
Uživí se dnes zahradní architekt?84.10.201026473
Turbofloorplan27.9.20106744
Sadovnicka projekce a Realtime Landscaping Architect724.8.201018910
Další diskuze: 1, 2, 3  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Tvrdá kůže na bůčku16.10.2019
Tvrdá kůže na bůčku15.10.2019
Tvrdá kůže na bůčku14.10.2019
Rajčata - recepty7.10.2019
Jakou keramickou pánev?2.10.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů