Projekt zdarma



Stránky: 1,  2,  3   
host - 13.44 (?) 
22.12.2009 9:38, zobrazeno: 34497x

Mili milovnici zahrad, co si myslite o trendu ceskych realizacnich firem "projekt zahrady k realizaci zdarma". Neni to trosku degradace zahradni architektury - mit projekt, ktery zahradnik udela za hodinu? Nebo to jen vypovida o Cesich - cim levnejsi, tim lepsi? A kdyz je to zadarmo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 180.2 (?), 22.12.2009 14:42

Dobrý den. Napíšu to jako ten, koho tato práce živí. Není to žádná degradace ničeho. Nevím, jaký inzerát jste četl či četla, ale jde o to, že realizační firma Vám asi vypracuje kompletní projektovou dokumentaci zdarma v případě, že si realiazci této zahrady necháte od ní také udělat. Cena projektu se potom odečítá od konečné ceny. Ne vždy je totiž jasné, že budete realizovat projekt, který uděláte. Jsem z Hané a v současné době sedím nad projektem do Žatce, kam už jsem dělal 3 projekty, ale realizoval pouze jeden. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.44 (?), 7.1.2010 17:07

Dobry den, tomu nerozumim. Vy udelate projekt a pokud se clovek rozhodne pro realizaci vasi firmou (nebo s kterou spolupracujete), pak mu cenu projektu PRICTETE k cene realizace.(Objevi se ta polozka v rozpoctu?). Pokud s vasim projektem zakaznik spokojen nebude a nebude dle nej chtit realizovat, pak mu projekt NAUCTUJETE dle nejake smluvene ceny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 7.1.2010 17:37

Dobrý den. Tak já to vysvětlím. Pokud má kdokoli zájem si nechat ode mne vypracovat projekt na okrasnou zahradu, pracuji takto. Vše se důkladně zadokumentuje a majitele nemovitosti pořádně vyslechnu. Mám pro ně nachystaných celkem 14 základních otázek a to další se objeví během toho povídání. Potom na to sednu a snažím se vše vymyslet. Pokud se zadaří, ne vždy je totiž hned inspirace, tak se opět sejdeme a já jim na počítači vše předvedu. Rovněž v té chvíli už mám připravený rozpočet, který ale nemusí být konečný. A v předkládané ceně je i cena za projektovou dokumentaci. Do této doby majitelé neplatí ani korunu, všechno je v mé režii, včetně jízd autem. Pokud souhlasí s mým návrhem, připravím projekt k odevzdání a nechám si za něj zaplatit. Pokud se dál tito majitelé projektu rozhodnou si nechat tento projekt zrealizovat ode mne, tak se normálně pracuje a při závěrečném vyúčtování se z ceny škrtne ta cena za projekt. Je tedy jasné, že pokud by s mým projektem někdo nebyl spokojený, neplatí vůbec nic, je to můj problém. Je to všechno o naprosté důvěře. Zcela běžně mívám klíče od domů, abych se dostal na jejich zahrady. Loni např. 2 měsíce dálkový ovladač od garáže, protože se jinak na tu zahradu nedalo dostat než přes ni. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.44 (?), 7.1.2010 17:56

Tak to mate muj respekt, ze vypracujete projekt i s rozpoctem a nic za nej nechcete, pokud zahradu realizujete. Ja si sve prace a casu tedy cenim trochu vice. Preji at se Vam dari a mate spoustu spokojenych zakazniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 7.1.2010 21:18

Děkuji Vám za přání. I já si své práce cením, nemusíte se obávat. Za tu dobu, co pracuji jsem vyhotovil tolik projektů, že k jejich očíslování je teba použít 3 číslice. A byl jsem odmítnut tuším ve 4 případech. Jako zajímavé si vybavuji případ, kdy jsem předvedl projekt, který byl schválen, ale potom se ozval pán, že manželce se nelíbí tohle a támto atd. A když jsem jel náhodou za nějaký čas kolem jejich nemovitosti, tak měli hotovou zahradu přesně v těch myšlenkách, které jsme jim předváděl. I to se stává. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 22.12.2009 15:11

Dve poznamky:

1. projekt nemate zdarma ani kdyz jej realizuje firma dodavajici projekt, samozrejme, ze jej zaplatite v jine skryte forme. Nikdo preci nemuze pracovat zadarmo. jde pouze o obchodni strategii.

2.Mate li zajem o kvalitni projekt od architekta, hledejte toho, ktery neni spojen s provadeci firmou. Zahradnik neni architekt.

To je preci stara vesta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 22.12.2009 16:51

Vaše definice mě děsí!! Já bych ji vyřkl jinak: Architekt není zahradník!! Architekt ví o rostlinách pramálo.

Profese, která by se pro projektování zahrad hodila nejvíce, je ZAHRADNÍ ARCHITEKT. A nevidím jediný důvod, (snad jen nedostatek času) proč by zahradní architekt nemohl realizovat projekty ve formě výsadby. Výsadby zvládne každý člověk, který umí s pásmem a rýčem. pokud mu někdo rostliny rozmístí a poučí ho, jak se mají sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 22.12.2009 18:31

Zahradní architekt spojený s realizační firmou je nucen vytvářet realizovatelné projekty s využitím dostupných materiálů. Za výsadbu i realizaci je zodpovědná jedna firma. Pokud není zahrada funkční je za to zotpovědná firma jako celek...

Vše má své pro a proti. Vždy záleží na odborných kvalitách zahradního architekta.

Jo a zahradník může taky navrhovat zahrady. Můžou to dělat i lidé s lesnickým vzděláním, že. Vše je o estetickém cítění a znalosti nároků rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.92 (?), 22.12.2009 19:32

Dobrý den, ano, vše je o estetickém cítění a znalosti nároků rostlin. Ale nejen o tom - je potřebná i znalost např.modelace terénu, zakládání zpevněných ploch, jezírek, automatické závlahy atd.atd... Pomoc při realizaci je samozřejmě možná, alespoň jako autorizační dozor, ale záleží na tom, v jakém rozsahu se zahrada či zeleň zakládá, jestli na to stačí zahradník, zahradní architekt, zahradnická firma či případně ještě další dodavatelé. A pochopitelně že projekt nemůže být úplně "zdarma". Degradace zahradní architektury je u nás bohužel velmi častá - viz i mnohé příspěvky v těchto diskuzích. Zakoupení (v lepším případě) programu na navrhování zahrad ani to, že třeba dědeček padesát let zahrádkářil a my udržíme rýč neznamená, že si vytvoříme pěknou zahradu. Na druhé straně se setkávám s nešťastníky s krásně vázaným projektem od zahradního architekta, bloudícími po zahradním centru a marně hledající konkrétní odrůdu, kterou si architekt zřejmě někde našel podle svého estetického cítění, ale není v u nás dostupném sortimentu. Ano, vše má své pro a proti a při oslovení firmy či architekta bych si dávala pozor, zda je zajímá, pro koho se zahrada buduje, a to ve všech souvislostech.  S pozdravem Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika