Poraďte výsadbu na severní terasu - těžká půda, polostín



imoen - (2) - 47.145 (?) 
30.9.2009 18:22, zobrazeno: 8740x

dobrý den.

zahradu nám původně navrhl architekt, ale bohužel diletant, co zřejmě umí jen kreslit, a živou kytku asi neviděl. postupně jeho "dílo" předěláváme, ale s výše uvedeným kusem si nevíme rady.

je to jedna z teras (původně byl dům na prudkém svahu). orientovaná na sever, poměrně plochá, jen mírný sklon. půda je velmi špatná, slín, jíl. přímé slunce tam v podstatě není, ale světla dost. teď tam roste skalník, ale na obrovské ploše, což je ošklivé a musí pryč. a tři javory. potřebujeme něco nepříliš vysokého, aby nezanikla předělová zídka ze suchých kamenů.

poradí někdo? velmi děkuji :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 30.9.2009 22:38

Tis, bobkovišeň, barvínek, hosty, kapradiny - ale asi trochu vylepšit půdu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 30.9.2009 22:42

jestli chcete uklízet listí nebo ne... habr, líska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
imoen - (2) - 47.145 (?), 30.9.2009 23:12

půdu určitě chceme trochu spravit, ale nic moc to nebude :S každopádně díky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 1.10.2009 7:47

Podle mne architekt diletant není a javory dorostou, Že se vám nyní nelíbí skalník, je také vaše věc, byli jste nepochybně u toho, když jste se o návrhu rozhodovali.  To jen jako poznámku.  není lehké navrhovat zahradu ve svahu s extremními podmínkami, tak nekritizujte, když jste to schválili a také zaplatili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.215 (?), 6.11.2009 22:24
Mám také zahradu na severní straně.Dlouho jsem si lámala hlavu, co tam vysadit.Založila jsem vřesoviště, vrchní vrstvu půdy asi do hloubky rýče, jsem nahradila rašelinou a zeminou pro rododendrony.Potom jsem začala postupně vysazovat rododendrony yacushimanum, jsou menší, japonské azalky, vřesy a vřesovce, japonský javor i kanadskou borůvku.Rostliny mi krásně kvetou, samozřejmě je přihnojuji.Do vřesoviště si můžete vysadit i jiné rostliny.Ještě jsem zapomněla na drenáž, dospodu jsem nasypala stěrk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika