Nováčkova zahrádka



Hann - (1) - 145.191 (?) 
13.8.2019 12:05, zobrazeno: 1902x

Krásný den všem, obracím se na vás s prosbou o pomoc.

Rozhodla jsem se dát dopořádku předzahrádku u našeho domu, ale v zahradničení jsem naprostý začátečník. Vždy mě kolem toho fascinovalo, bohužel jsem však neměla prostor si to vyzkoušet nebo se od někoho učit.

Vyčlenila jsem si čas a silně zaplevelený prostor jsem celý důkladně zbavila všeho, co tam nepatří a mám nyní nachystanou zrytou půdu. Půda je to hezká, kvalitní. V případě potřeby mám i spolehlivý zdroj koňského hnoje, takže o hnojivo je postaráno.laugh

A teď o co jde - ráda bych do zahrádky již něco zasadila, chtěla bych mít část okrasnou a část pěstitelskou (jednoduché ovoce, zelenina, bylinky). Vysnila jsem si do budoucna Komuli Davidovu, levanduli, jahodník, špenát, z bylinek pak určitě pažitku, petržel, bazalku,... 

Potřebovala bych poradit, jak teď postupovat, co zasadit, pokud vůbec něco. Uvítám i tipy na užitečnou literaturu, nějaké knihy o zahrádkaření mám, ale přesto tak nějak cítím, že rady od vás, zkušených, pro mě budou užitečnější.

Předem moc děkuji všem ochotným poradit a přeji vám nádherný den!

Přípravy
Přípravy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.54 (?), 13.8.2019 12:37

Nakreslete si plánek -jak máte zahrádku velkou, jak tam svítí slunce (světové strany, zastínění domem) a začněte si představovat, co by se vám kde líbilo... wink           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika