jakými rostlinami zpevnit svah



host - 46.69 (?) 
6.2.2008 13:47, zobrazeno: 27271x

máme svažitý pozemek, když jsme dohrnuli zeminu k terase vznikla nám cca 1,5  m vysoká mez, kterou bychom chtěli zpevnit. Tvarovky jsou pro nás drahé. Proto přemýšlíme nad rostlinami. Poradí mi někdo co by se nejlépe hodilo. Taky aby se to rychle uchytilo a rozrostlo. Je to jižní strana.

předem dík Lucka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 6.2.2008 14:07

Dobře a okamžitě by to zpevnily travní drny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.69 (?), 6.2.2008 14:16

to mě nenapadlo. škoda. loni na podzim jsme zbytek zahrady zryli....

i tak dík za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.1 (?), 6.2.2008 14:21

Třeba keře rakytníku se používají i u dálnic a ještě budete sklízet plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.58 (?), 6.2.2008 14:21

Dobrý den, před pár lety jsme řešili podobný problém. Svah jsme osázeli poléhavým skalníkem. Dnes bych při výsadbě použila netkanou textilii proti plevelům. Po cca 4 letech, kdy se skalník rozrosl tvoří naprosto bezúdržbový porost.   Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 7.2.2008 8:20

Možná by to rychle zpevnila tráva, tráva vzejde za pár týdnů, rozroste se během měsíců.  Rozrůstání keřů trvá minimálně 2-3 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.120 (?), 7.2.2008 15:03

souhlasím se skalníky (Cotoneaster) tyto keře jsou po zapojení porostu bezúdbžbové a navíc je možnost vybrat ze spousty kultivarů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 9.2.2008 12:03

Možností je mnoho. Záleží na penězích a co tam chcete mít. Jako základ, pokud máte finance bych dal obvykle doporučovanou netkanou geotextiíli, ale přiklonil bych se raději k nějaké textílii z přírodních materiálů (juta), která se časem rozloží. Výběr rostlin je nesmírně široký. Od odnožujících trvalek až po dřeviny. Často se doporučuje z trvalek zběhovec,  z popínavek například břeč´tan, z dřevin vetšina nízkých dřevin jak listnáče, tak jehličňany. lze i vysázet nižší křoviny jako dřišťál, pustoryly, apod. Pokud svah není pruhký, lze ho osít i lučními bylinymi - respektivě spíš stepními. Musí tam být dostatek odnožujících bylin, kterí svah zpevní a vyplní prazdná místa. Svah lze proti erozi zpevnit dřevěný hrazením, či proutím, prosypat potom mulčí z kůry (po výsadbě). Možností mnoho - nejlepší je posoudit přímo na místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.69 (?), 9.2.2008 21:35

Děkuji za rady. Dávám přednost neformálním zahradám,  od každého vezmu něco ať je to spleť. Takže použiju vlastní zdroje břečťanu a skalníků dle doporučení. Kvetoucí bylinky bohužel použít nemohu i když by se mi to líbilo, manžel je silný alergik. Zaujal mě ten zběhovec případně jsem myslela na denivky jen si nejsem jistá zda jejich květy nejsou příliž výrazně vonící. Což např. pustoryly jak jsem si našla jsou.  Ještě popřemýšlím o nizkých pokud možno nekvetoucích keřích (kvetoucí a vonné musí dál od terasy a manžela) aby trochu narušili jednolitou plochu. Rakytník máme rádi do marmelády a budeme ho sázet ke kraji pozemku, protože poměrně dost vyroste. Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 9.2.2008 23:06

Je hodně trvalek jako jsou štěničníky, floxy a další plazivé rostlinky. Myslím, že si vyberete. Musíte ale počítat s tím, že některé rostlinky jsou natolik životaschopné, že dokáží potlačit ostatní. U břeč´tanu si dejte pozor na plody, jsou jedovaté. Kvete na osluněných stranách, ve stínu mám pocit, že ne.  U alergie manžela neznám jak a na co je alergický, ale řada kvetoucích rostlin a dřevin alergie nevyvolává. bylo by lepší se poradit u odborníka lékaře abyste se třeba z předběžné opatrnosti, že něco kvete a voní zbytečně oba neošidili o hezké květy a cenné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika