Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Postřik na pilatku, 5.5.2019
Akonáhle sa začnú tvoriť malé plôdky, postrek už nemá zmysel.
Chci koupit stromky v perfektním stavu, 5.5.2019
Ja mám dobrú skúsenosť s Agrofruct Čierna Voda. Na jeseň som od nich kupoval nektarinku Venus na podpníku GF677 a tak bohatý koreňový systém je vidieť málokedy. Teraz mám na nej asi 30 cm prírastky a stále bujne rastie. Takisto veľmi dobré ceny a... celý příspěvek >
Klíčení jablka ze semene, 1.5.2019
Semená sa vysievajú na jeseň, cez zimu prejdú prirodzene mrazom a na jar vyklíčia. Stačí im pôdna vlhkosť. Ak nechcete vysievať priamo do pôdy, vysejte semená do misiek so substrátom. Záhradný substrát zmiešajte s pieskom 1:1, vysejte semená 1 cm... celý příspěvek >
Postřik na pilatku, 1.5.2019
Toho roku som striekal a sledoval som ako hneď vyliezaju larvy z kvetnych kalychstekoch. Piliarka je malá muška, ktorá kladie vajíčka do rozkvitnutých kvetov a z nich sa potom liahnu larvy, ktoré spôsobujú skorú červivosť plodov. Ako mohli teda... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 29.4.2019
To sú tie chybičky krásy starých odrôd, ktoré sa snažia tie nové prekonať. Na druhej strane si myslím, že chuťovo Maďarskú Goldrich neprekoná, hoci patrí medzi moje obľúbené odrody
Rybíz - Jonkheer van Tets, 29.4.2019
Sčasti by to sedelo, keďže minulý rok ich vietor podobne očesal a pár púčikov čo prežilo, tak na jar bujne vyrašilo. Teraz sa to znova opakuje, je to ako začarovaný kruh.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 29.4.2019
Tých rozdielov je viacero, nebudem tu teraz citovať popisy z pomológie. Napíšem nejaké svoje postrehy z praxe. VP a Maďarská dozrievajú u mňa podobne, VP možno o čosi skôr. Chuťovo sú to špičkové odrody, rozdieli ťažko popísať, je to subjektívne. VP... celý příspěvek >
Rybíz - Jonkheer van Tets, 28.4.2019 Obsahuje fotku
Mám vedľa seba posadené stromčekové ríbezle Jonkheer van Tets a Marathon. Posledné dni u nás dosť fúkalo a stromčeky Jonkheerov vietor dosť polámal, zatiaľ čo Marathon ostal bez poškodenia. Takisto sa nič nestalo stromčekom čiernych ríbezlí. Máte... celý příspěvek >
Moniliový úžeh peckovin 2019, 28.4.2019
Otázka bola asi smerovaná mne Z rodiacich je to Maďarská (2 ks), Veľkopavlovická a Orangered, z nerodiacich Bergeron, Goldrich, Bergeval a Velbora.
Moniliový úžeh peckovin 2019, 27.4.2019
Sem-tam nejaká uschnutá vetvička sa vždy nájde. Je to však pochopiteľné, keďže som proti monilióze vôbec neošetroval
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 27.4.2019
Zhruba 3 týždne
Kapková závlaha, 27.4.2019
V tomto prípade je to, bohužiaľ, tak ako píšete. Voda sa vydá cestou najmenšieho odporu, kedže tie kapiláry nemajú na koncoch nič, čo by regulovalo a zabezpečovalo rovnaký prietok v každej kapiláre. Museli by tam byť (predpokladám, že na konci... celý příspěvek >
Broskvoně - každoroční ztráty, 27.4.2019
Ja si tiež nespomínam, že by som mal minulý rok dierkovité listy. Podľa fotiek p. Hlavatého by sa teoreticky mohlo jednať aj o napadnutie Pseudomonas syringae.
Roubování meruněk, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Ja som sa tento rok vďaka Milanovi Fialovi dostal k trom zaujímavým a v našich podmienkach aj nie príliš známym odrodám marhúľ.Jedná sa o odrody Apribang, Aprinew a Aprirome. Vyzerá to tak, že vrúble sa ujali a rastú. Vrúbľoval som v prvej polovici... celý příspěvek >
Broskvoně - každoroční ztráty, 24.4.2019 Obsahuje fotku
Pre Petra z Pardubic foto mojich mrzákov
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika