Příspěvky uživatele - 153.9

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hryzec, 24.11.2015
Můžete taky past nastražit seshora - kolmo na chodbu. Funguje to, používám jednu, ale současně používám normální pasti na krysy. Ale musím přiznat, že ta na jateční nábojky je úspěšnější, hlavně u jedinců. kteří pasti na krysy obcházejí. JZ
Tomel pro republiku, 24.11.2015
Tomel se roubuje na semenáček tomelu. Používá se buď americký (virginiana) nebo japonský (lotus).  Virginiana vydrží větší mrazy, ale odrůdy na něm naroubované údajně mají menší plody ve srovnání se stejnou odrůdou naroubovanou na lotusu. U něj... celý příspěvek >
Nová databáze ovocných dřevin, 20.11.2015
S tím Googlem máte asi pravdu. Abych se přiznal, zkoušel jsem aktualizovat na Wikipedii některé odrůdy, pak jsem si přečetl požadavky na respektování autorských práv a licencí, a abych se něčeho nedopustil, tak jsem z toho radši vycouval. Jsou... celý příspěvek >
Nová databáze ovocných dřevin, 15.11.2015
Velmi si cením Vaší databáze, zejména odrůd jabloní, je pro mne zdrojem informací. Nicméně pokud chcete vytvořit otevřený projekt, tak trochu konkurujete Wikipedii. Osobně je mi to jedno, protože adresu Vaší databáze mám a nemusím ji hledat, být však... celý příspěvek >
Lucasova, 21.10.2015
Letos mi poprvé zarodila Bohemica a musím s Vámi souhlasit, co se týče chuti, u nás doma nemá konkurenci. A to na vedlejším stromě zaplodila i Děkanka Robertova i Generál LeClerk
Nájezdy hryzců = pletivo neúčinné, 10.10.2015
Opravuji, v mém dotazu mělo být 1 ku 8 (1:8), nějak jsem si nevšiml, že se mi tam dostala tečka namísto dvojtečky. Děkuji za zkušenost. U klejotoku příčinu neznám, u mne ho mají i stromy, které vůbec nehnojím. Na nadměrný přísun živin bych to... celý příspěvek >
Kde koupit polokmeny či vysokokmeny, 10.10.2015
Ano, máte pravdu, vysokokmeny nejsou pro pohodlné očesání plodů ze země opravdu příliš vhodné. Jenže o výšce stromu rozhoduje ještě jiný faktor, který tady nebyl zmíněný, a tím je srnčí zvěř. Pokud je to v horách a pozemek není oplocený, srnčí se vám... celý příspěvek >
Nájezdy hryzců = pletivo neúčinné, 9.10.2015
Pokud byl dotaz na mne, tak teď to jsou Mainské mývalí (vlastně teď už zbyla jen jedna, než jsme přesvědčili jednu sousedku, aby nesypala myším otrávené zrní, bylo pro druhou pozdě), předtím to byla Turecká angora. No a předtím to byly různé druhy... celý příspěvek >
Nájezdy hryzců = pletivo neúčinné, 8.10.2015
Asi byste měl upřesnit, jestli zaléváte močí koncentrovanou nebo ředěnou. U koncentrátu bych se obával poškození stromků, jako bezpečná koncentrace se uvádí 1.8. Mohl byste to trochu rozvést?
Nájezdy hryzců = pletivo neúčinné, 6.10.2015
Chovám kočku, ale neproklínám Vás , jen bych Vám chtěl napsat, že naše kočka vždycky přinese myš, pochlubí se s ní a dostane pamlsek. Co se týče množství krmení, nijak ji to v jejím lovu neovlivňuje. Proč bych ji měl přestat krmit? Jinak... celý příspěvek >
Očkování, 12.9.2015
Mám větší zkušenosti s roubováním než s očkováním, proto mne berte s rezervou. Ale když očkuji na podnož, která je tenká, má velké zakřivení (malý poloměr) obvodu kmínku. Očko vyříznu nožem, který mi udělá rovný řez. Když nevyloupnu dřevo z očka,... celý příspěvek >
Zlomená jabloň, 29.8.2015
Již druhým rokem se pokouší přemostěním prodloužit život dvěma jabloním, ale moc se nedaří. Kůra u starších stromků je hrubá a dostat pod ni roub do zářezu tvaru T je problematické. Málokdy se mi rouby ujmou, i když nejsem začátečník. JZ
Letní jablka dozrávají, 27.8.2015
Letos mi na jednom roubu dozrálo prvních pár jablíček, jsou dobrá, ale v letošních prozatímních výsledcích se zařadila až na 3. až 4, místo (soukromá tabulka výsledků). Ještě jedno dozrává na stromě, ale neočekávám, že by se posunulo v žebříčku... celý příspěvek >
Zlomená jabloň, 27.8.2015
Pečlivě stromek sledujte, Letos se mi podařilo taky vlastní hloupostí při odstraňování úvazku po roubování vylomit roub, zlstal viste jen na kousku kůry. Po znovuuvázání jsem nechal jen jeden výhon, který jsem přes den občas pokropil vodou. Přesto... celý příspěvek >
Mezištěpování jabloní, vlastní podnože, 23.6.2015
Dobrý den. Asi před 25 lety jsem vysadil několik desítek stromů na jižní svah v mrazové kotlině s mizernou půdou. Podnože A2 už "odešly" všechny (letos zjara jsem se snažil přemostit poslední u paty kmene, odumřela tam kůra). O nějakých 40 letech... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika