Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.6.2019
Tiež mávam múčnatku v malom rozsahu na Rubinole, Angolde a aj Topaze. Myslím si, že tieto odrody sú skôr odolné proti chrastavitosti.
Proliferace a metlovitost výhonů na slivoni, 13.6.2019 Obsahuje fotku
Tiež v tom nevidím problém. Podobne sa správa aj tento divo rastúci myrobalán, ktorý som minulý rok v septembri zaočkoval Hanitou.
Úroda meruněk 2019, 13.6.2019 Obsahuje fotku
Ako je na tom Thyrintos chuťovo? Obzerám sa po nejakej veľmi skorej odrode, lebo najskôr u mňa dozrieva Orangered (na obrázku). Poškodením mrazom sa neobávam.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 11.6.2019
Dnes som strekol obaľovača 2. krát Spintorom.
Přehuštění koruny, 11.6.2019
Vo Vašom prípade by nebolo zlé použiť dvojstupňový sektorový rez, keďže konáre rastú takmer kolmo nahor. V predjarí skrátite kostrové konáre na taký púčik, aby púčik pod ním smeroval von z koruny. Počas vegetácie vrchný púčik vyraší kolmo nahor (ako... celý příspěvek >
Prebierka plodov, 9.6.2019
Smetiari sa veru budú čudovať
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 9.6.2019
Zaujímavý článok, ktorý by si možno zaslúžil zvlášť diskusiu. Nechcem to tu nejak príliš rozvádzať, toto vlákno je o inom, no aspoň v stručnosti. Po dočítaní som mal prvotný dojem, že p. Rod inklinuje skôr ku konvenčnej ochrane a tej "bio" príliš... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 6.6.2019
Dnes som si všimol prvé rozkvitnuté kvety na odrode Nero a na no name odrode. Mal som dilemu, či ešte raz ošetriť pred kvetom. Naposledy som striekal pre 6 dňami a kým vinič odkvitne, bola by to dosť dlhá doba bez ochrany. Preto som dnes použil... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 4.6.2019
1) Zatiaľ ešte nič neodstraňujte, počkajte po odkvete a keď budú bobule ako malý hrášok (3-4 mm), ponechajte na celom kre max. 3 najkrajšie strapce. Samozrejme za podmienky, že krík neživorí a pekne prirastá. 2) Všetko preč a kľudne už teraz.... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 31.5.2019
Pridávam aktuálny report z vinohradu. Po dlhšom období upršaného počasia sa dnes znova vyčasilo a citeľne oteplilo. Priam ideálne podmienky pre šírenie hubových chorôb, najmä peronospóry. Zajtra by boli presne 2 týždne od posledného ošetrenia, no... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 29.5.2019
Zaujímavé, naozaj je ešte dosť chladno. Nemôže to byť poškodenie piliarkou? Na jednom obrázku sa zdá, že vyhryzená dutina smeruje až do jadrovníka, resp. z jadrovníka von.
Prebierka plodov, 25.5.2019
Túto, mnohými záhradkármi, neobľúbení činnosť mám pre tento rok za sebou. Dnes som sa hecol a spravil som prebierku na všetkých jabloniach (okrem Galy). Násada plodov vyzerá sľubne, aj keď piliarka zničila viac úrody, ako som očakával (najviac jej... celý příspěvek >
Foto M9 a MM106, 23.5.2019
Zdieľam podobný názor, MM106 je môj najobľúbenejší jabloňový podpník. Posledné roky vyberám stromčeky skôr podľa dostupnosti tohto podpníka, až potom podľa odrody. V praxi to znamená, že ak by mali odrodu, ktorú chcem na M9-ine, tak by som veľmi... celý příspěvek >
Vysoká násada na jabloni, 20.5.2019
Prebierka je u jabloní obzvlášť dôležitá pre dosiahnutie kvalitnej úrody, a to najmä pri intenzívnych pestovateľských tvaroch. Ja ju zvyknem robiť, keď sú plody veľké asi ako vlašské orechy. V súkvetí ponechávam jeden plod, max. dva, podľa toho aká... celý příspěvek >
Roubování, 12.5.2019 Obsahuje fotku
Tiež ako začiatočník v štepení som na jar trocha experimentoval. Zostalo mi niekoľko vrúbľov sliviek, a preto som sa rozhodol prevrúbľovať zopár divých myrobalánov. Časť kopuláciou a časť za kôru. Nebolo by na tom nič čudné, keby som to nerobil v... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika