Příspěvky uživatele - 26.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Akane - perla podzimu, 27.10.2018
Chuť Akane z minulého týdne už nebude mít s typickou chutí této odrůdy moc společného. Je to pozdě.
Vilémovo kde sehnat?, 23.10.2018
"je to požitek procházet starým sadem, u každého stromu postát, utrhnout, ochutnat.."  A to si vemte, že jste ty plody neochutnala v konzumní zralosti, ale sklizňové, kdy je chuť často úplně někde jinde.
Vilémovo kde sehnat?, 22.10.2018
Starý strom této odrůdy jsem před pár lety přerouboval - plody sice pěkné, ale než došly do konzumní zralosti, tak zmoučnatěly. Využily se pouze na přesnídávky. Jednu větev jsem ale ponechal. A jestli je to pro Vás nejlepší jablko? No, proti... celý příspěvek >
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 20.10.2018
Proti Idaredu nic nemám. Zatím nejlepší chuť této odrůdy jsem objevil před pár lety u plodů z neudržovaného sadu v Nových Mlýnech. Výborné.
Odrůda hrušně na Valašsko, 16.10.2018
Především se poohlédněte po okolí - u sousedů, na mezích, podél komunikací - čemu se ve Vašich podmínkách daří.
Jakou odrůdu vybrat, 10.10.2018
Co taková Vanda? Chutná, pravidelně plodí, odolná chorobám, jíst ji můžete hned ze stromu nebo nechat týden odležet (oproti některým zimním odrůdám, které nebudou mít tu svou nejlepší chuť po utržení a je nutné je nechat uskladnit). Sklidíte ji v... celý příspěvek >
Určení odrůdy ze starého sadu v Č.Středohoří, 7.10.2018
Trochu mi připomíná Landsbergskou renetu.
České odrody jabloní, 24.9.2018 Obsahuje fotku
Letos je tu Rajka velikosti ryngle, zato Vanda opět ve výborné kvalitě - jemná, šťavnatá, aromatická, voňavá.
Rybíz - jak zachránit špatně sestřihaný rybíz, 23.9.2018
Zakrátit na jaře výhony na podzim vysazeného keře rybízu na 3 očka je naprosto v pořádku. Udělala jste dobře.
Haroma, 22.9.2018 Obsahuje fotku
Haromu jsem dnes obral - myslím ale, že by plody ještě nějakou dobu na stromku vydržely. Letos jsou drobnější, chuťově dobré. Ta Hanita tam cítit je.
Merkur, 22.9.2018
IH: Ale jo, šancí bude mít určitě ještě několik - nechci se ho zbavovat. Je pravda, že to byla první úroda, stromek je trochu zastíněný a ještě k tomu dost divoký průběh letošního počasí.
Určení odrůdy, 21.9.2018
Ano, vypadá to na Gloster. Pár jich rozkrojte a dost pravděpodobně se u nějakého plodu objeví typická plíseň jádřince.
Růžena Bláhová, 20.9.2018 Obsahuje fotku
Mohu potvrdit příjemnou chuť této odrůdy, i když plod nebyl tak vybarven jako na fotu pana Hasmana.
Merkur, 20.9.2018 Obsahuje fotku
První mini úroda této odrůdy - jeden plod jsem ochutnal ihned po utržení, další týden od sklizně a další budu konzumovat průběžně, ale popravdě chuťově jsem čekal trochu víc. Je tam ta "univerzální" chuť, která se nachází ve většině novějších odrůd.... celý příspěvek >
Vienská - kráľovna hrušiek. Naozaj?, 18.9.2018
Já ji probírám už tak 14 dní, teď je tady také vrchol sklizně a ještě nějaký čas asi bude. IH: Nojabrskaja je spolu s dalšími šesti odrůdami právě do Viennské vroubována a je tam letos pár plodů. Boscova přijde brzy na řadu. Uvidím, jak se jí tu... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika