Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Obaleč švestkový 2019, 2.7.2019
Dnes som preto frkol na časť sliviek Spintor, druhá časť bude musieť počkať do švrtka.
Úroda meruněk 2019, 2.7.2019 Obsahuje fotku
Maďarská tiež už chytá farbu.
Používáte insekticidy?, 1.7.2019
Typhlodromus pyri sa predáva v podobe plstených pásikov, vyzerá to ako malá handrička. Zvyčajne sa upevňuje na kmeň stromov, neviem, či by sa dal aplikovať aj na bylinky. Druhá vec je, že na balkón by Vám teoreticky stačil 1-2 pásiky a také malé... celý příspěvek >
Napadena svestka, 30.6.2019
Ak myslíte napadnutie voškami (mšicemi), tak podľa obrázkov sa o ne lienky postarajú.
Ide to aj (ne)chemicky, 29.6.2019 Obsahuje fotku
Máte pravdu, nie je, no ako som písal v úvode, nie je to univerzálny návod, ale skôr inšpirácia. Podobne ošetruje otec aj vinohrad, ktorý máme za domom na RH vedení, asi 40 koreňov. Po sezóne môžem porovnať výsledok. Dnes som ukončil zelené práce a... celý příspěvek >
Používáte insekticidy?, 29.6.2019
Prevencia proti cicavým a žravým škodcom je ťažká. Ak tam nie sú prirodzení predátori (na balkóne asi nebudú), tak nie je možné ich nijako prirodzene regulovať. Ak chcete bylinky priebežne zbierať, tak proti voškám by mohol čiastočne fungovať... celý příspěvek >
Škodci jablon, 27.6.2019
S tým, že sú u nás hojne zastúpené lienky ázijské a aj iný cudzokrajinný hmyz, už asi nič nespravíme. Je to výsledok globalizácie, voľného pohybu tovarov a osôb, podporený otepľovaním klímy. Tu by som možno vyslovil jedno želanie. Kiežby aj ostatné... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 26.6.2019 Obsahuje fotku
Dnešným dňom som zahájil zelené práce= časovo najnáročnejšia činnosť vo vinohrade. Počas týchto prác odstraňujem zahusťujúce letorasty a aj listy v okolí strapcov a tiež robím prebierku úrody. Cieľom je presvetliť a prevzdušniť vinohrad a tiež... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 26.6.2019 Obsahuje fotku
Orangered konečne dozrel. Názov tejto odrody presne vystihuje sfarbenie plodov.
Škodci jablon, 24.6.2019 Obsahuje fotku
Ten rozhovor s Jurajom Mikulom by som si rád pozrel, no nejde mi prehrať. Ja som čítal nedávno jeden článok s Ing. Pintérom zo SPU, v ktorom rieši škodlivosť lienky ázijskej vo vinohradoch. Je tam rozpísaných viacero rôznych pokusov, ktoré sa robili... celý příspěvek >
Co vylámat nebo střihnout, 24.6.2019
V podstate áno.
Škodci jablon, 23.6.2019
Úplne súhlasím s Petrom z H. Každý rok netrpezlivo čakám, kedy nájdem prvé žlté "guľôčky" na spodnej strane listov,  z ktorých sa neskôr vyliahne armáda lariev lienok. Či sú východné alebo naše je mi úplne jedno, lebo zatiaľ žiadny negatívny... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 18.6.2019
Nechcel som už čakať a dnes som strekol vinohrad po odkvitnutí. Mohol som síce ešte 1-2 dni vydržať, no nechcel som predlžovať ochrannú dobu, keďže naposledy som striekal pred 12 dňami. Použil som rovnaké prípravky v rovnakých koncentráciách ako pred... celý příspěvek >
Co vylámat nebo střihnout, 18.6.2019
Zatiaľ by som nevylamoval nič a počkal až vinič odkvitne. Ja zvyknem tieto presvetlovacie práce spojené s prebierkou strapcov robiť zhruba vtedy, keď sú bobule veľkosti malého hrášku (5-6 mm). Vtedy už viem, ktoré z nich ponechám a tomu prispôsobím... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 16.6.2019 Obsahuje fotku
Vinohrad v plnom kvete. Po období dažďov prišlo na rad horúce a v posledných dňoch aj suché počasie, čo bude nahrávať rozvoju a šíreniu múčnatky. Dôkladný postrek tesne po odkvitnutí bude veľmi dôležitý.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika