Příspěvky uživatele - 68.74

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topaz nepřekonaný, 3.2.2016
K Topazu u mě jenom tolik. V minulosti mi už odešly 3 vřetena. Některým členům rodiny Topazy chutnají.  Tak jsem Topazem přerouboval Primadelu na devítce. Loni jsem sklidil první košík. Všechny plody byly spíš větší velikosti než střední. Také... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 2.2.2016
Dnes bylo u nás 13°, tak jsem broskvoně a některé třešně ošetřil mědí. Protože foukal nárazový vítr, přidal jsem Jar. Na zimu uskladněný Silwet se mi totiž honem nepodařilo najít.
Těchobuzické odrůdy, 28.1.2016
Já o této zkoušené odrůdě nevím nic.
Těchobuzické odrůdy, 28.1.2016
Ano, Diamant je také z Těchobuzic. Je to sympatické jablíčko výborné chuti, u mě však musí být zkonzumováno do půli prosince, protože potom dužnina měkne a ztrácí chruplavost. Dione ani Dolores jsem nepěstoval, Doris měla velké a pohledné plody,... celý příspěvek >
Těchobuzické odrůdy, 27.1.2016
O některých "déčkových" odrůdách z bývalé šlechtitelské stanice Těchobuzice zde v minulosti už bylo diskutováno, např. Denár, Dukát a dalších. Letos jsem sklidil svou první úrodu odrůdy Domino, asi půl bedýnky. A byl jsem docela mile překvapen. Jak... celý příspěvek >
Sirius, 27.1.2016
Sirius je jedna z nejkvalitnějších pozdních odrůd. Není pravda, že je pouze sladký (na rozdíl od také pozdního Opalu). Jako rodina ho začínáme konzumovat až v dubnu, chruplavost dužniny si zachovává po celou dobu skladování a samozřejmě, že... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 26.1.2016
Jen se opakuji. Chutí a skladovatelností si cením více Goldstar než Topaz. V této době se mi začíná Topaz dost kazit. Může to však být ročníkem. Např. z uskladněných plodů Goldstaru, Siriuse, Admirála, Deloru, Jonalordu, Melrose, Starkresy,... celý příspěvek >
Uchovani roubu v lednicce, 19.1.2016
Rouby zapichuji také za severní, spíš trochu severovýchodní stranu kůlny. Později k jaru, tam má krátce po východu slunce možnost chvíli svítit, tak je ještě zastiňuji bílým plechem z vyřazeného kuchyňského sporáku. Za 3 desetiletí se mi nestalo, že... celý příspěvek >
Degustace Hořice, 9.1.2016
Sir Prize jsme začali konzumovat tento týden, také u nás ho všichni chválí. Pro mě to je šťavnatá pochoutka. Loňské počasí v předsklizňovém období této odrůdě opravdu přálo. Sirius, Goldstar a další přijdou na řadu až od konce března. Zato Angold... celý příspěvek >
Degustace Hořice, 9.1.2016
Anderu a Benet mám asi 6 let. Oceňuji jejich velmi dobrou chuť i vzhled.  Podle mě chuťově předčí jednoho z rodičů - Melrose. Zatím mi však plodily mizerně a dosud nevím kde je chyba. Jsou to štíhlá vřetena na M9. Letos mají nasazeno slušně,... celý příspěvek >
Jabloň Topaz umřela?, 7.12.2015
Já jsem na místě uhynulého vřetene Topazu vysadil Lipno (zemina ve výsadbové jámě byla zcela vyměněna). Nový stromek roste a plodí dobře. Ale obecně platí, na stejné místo nový stromek téhož druhu, pokud možno, nevysazovat. Svatavu pěstuji asi 10... celý příspěvek >
Red Cap, 23.10.2015
Co třeba Starkresa? Chtěl jsem dát obrázek vřetene obsypaného atraktivními plody, ale v té době mě správce webu rozčílil (možná, že i já jeho), a tak z toho sešlo. V.V.
Melrose a Gloster, 15.10.2015
Petře, už je to sice dávno, co jsem pěstoval Glostry. Myslím však, že na obrázku to Gloster je. Tvar plodu, výrazné žebrování, především v oblasti kalicha i ta vysoká násada plodů tomu napovídají. U mě, v některých letech, mívala část plodů... celý příspěvek >
Nové zimní rezistentní jablko Admirál, 14.10.2015
Z tříletého stromku Admirála jsem sklidil košík velkých plodů. I když jsem pravidelně aplikoval Ca na list, dva plody měly pihovitost. Může za to jeho mládí a asi i vydatnější hnojení K. U staršího vřetene Rozely bylo postižených plodů více.... celý příspěvek >
Valjevka, 30.9.2015
S Valjevkou jsem letos spokojený. Velké plody, velikostí plodů i chutí letos Stanley předčila. Poslední plody jsem sklízel na Václava. Problém je se šarkou. Silně napadené listy, ale odhaduji, že napadených plodů bylo asi 15%. V minulých letech to... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika