Příspěvky uživatele - Mittwoch

Broskev saturn, 30.7.2015 Obsahuje fotku
Velice záleží na odrůdě - UFO3/6/7 apod. Já mám (snad) UFO3 a byl před týdnem zralý (380m.n.m. jesenické svahy zvedající se z Hané). Současně zrála FM3. Chuť si nemůžu vynachválit. Chutnal jsem před týdnem 2 typy zralých platerýn v Lednici (počítám,... celý příspěvek >
Broskev saturn, 29.7.2015 Obsahuje fotku
Dozrály letos první 3 plody platerýny UFO3. Výhody - rannost, vysoká šťavnatost, bělomasá dužnina kořenité chuti, výrazná sladkost, velmi malá pecka, atraktivní tvar. Nevýhody - pootevřená čnělečná jamka lákající mravence -> sekundární... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 23.7.2015 Obsahuje fotku
Výsledky degustace jablek z Uherského Ostrohu. Zdraví M.
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 23.7.2015 Obsahuje fotku
Letos příliš mnoho příspěvků na zhodnocení zimáků nebylo. U mě vévodil Sirius. Klidné jablečné vody se pokusím rozvířit vložením holovouské pozdní degustace. Zdraví Mittwoch
Bergeron je nejlepší, 16.7.2015
Tak přesně takovýto plod (ad foto pana Mikeše 21:23) se mi dnes v Praze dostal do pusy. Zajímavý tvar plodu - připomínal více broskev - mělká stopečná jamka, krásně pravidelný, kulovitý jako tenisák. Velikost odhadem 50-60g. Chuť dobrá, ale ne... celý příspěvek >
Leskora, 14.7.2015 Obsahuje fotku
Připojím se k pánům s chválou české odrůdy Leskora. Hezky zakvetla, sama zredukovala úrodu, stačil jí jeden postřik Horizonu. Poloha 380m. rozhranní Hané a Nízkého Jeseníku, podnož myroš. Jediná vada na kráse bylo pár prasklin (deštěm?) a nenažrané... celý příspěvek >
Je toto žloutenka peckovin ESFY?, 29.6.2015 Obsahuje fotku
Aby se diskuze netočila jen kolem Petrových nejranějších odrůd meruněk (a nám čekajícím na první Leskory netekly tolik sliny) přidám jeden vlastní odstrašující příklad. Na fotkách vidíte 2 stejně staré stromky meruněk, vlastní očkovanci, pro něž byl... celý příspěvek >
Rozlomená Čacanská lepotica, 24.6.2015
10 let starý strom je mladík.;-) Ránu začistěte nožem - hrany zarovnejte, zatřete nejlíp Tervanolem. Rána se zavalí. Odstraňte výmladkový myroš. Pod stromkem sekejte nízko trávu, na jaře (i teď ještě) přihnojte. Za dalších 10 let nebude po ráně ani... celý příspěvek >
Třešeň odolná praskání v dešti, 3.5.2015
Řešil jsem podobnou hádanku a vyšly mi z ní nejlépe holovouská Helga a cizozemská Sweet Early Panaro1. Na jaře jsem je obě sadil na ptáčnici s mezikmenem z P-HL-A. Uvidíme... M.
Bora BO 90610010, 3.2.2015
"Největší rezistence ze všech meruněk". A co kanadská šarce imunní Harlayne? A česká lednická údajně rezistentní novošlechtění Betinka (LE-3276), Candela (LE-2927), Adriana (LE-3241) a Sophia (LE-2926)! Jak ty k tomu příjdou? V porovnání s... celý příspěvek >
Rucla, 15.1.2015
Popis se týká Rucly. Omlouvám se za zmatení.
Rucla, 14.1.2015
Nu, rozhodně je to plod velmi líbivého tvaru. Střední až menší, velice pravidelný, mírně plošší, dovedu si jej směle představit v bedýnkách v markétu - jeden jak druhej. K chuti z degustace 2015: vůně pro mě byla slabší, slupka pevnější, konzistence... celý příspěvek >
Rucla, 14.1.2015
Překvapivě u mě Rucla v hořické degustaci letos vyhrála. Předchozí ročníky průměr (viz výše). Z jednoho jabka však nelze dělat závěry. Obzvláště přihlédnu-li, jak dopadl můj oblíbenec Sirius. Kvalita a srovnatelnost předkládaných plodů je vrtkavá... celý příspěvek >
Vaše Nej 2014, 13.1.2015
Nejlepší 2014: první úroda Muškátu Blue, Goldstar, Sirius, Karina, povedený "cider", vypěstování plodu Boscovky a Hardyho v lahvích a následná chuť špiritusů. Nejhorší 2014: brakovitý Topaz, napadení jabloní obalečem (absence postřiku, např. u... celý příspěvek >
Merunka Goldstrike, Robada, nebo Farbaly, 26.11.2014
Nechci Vám kazit radost, ale jak známo, v ČR bývají srpnová rána vcelku chladná ("sv. Anna..."). Nezdá se to, ale tyto velmi pozdní meruňky se hodí jen do superteplých oblastí jako je JM. V Lednici mi řekli, že Farbaly ještě jde (v době mé návštěvy... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika