Příspěvky uživatele - m3f

Co vaše réva? (2014), 22.8.2014 Obsahuje fotku
Po deštích začaly skrz pytlíky prosvítat hnijící popraskané bobule, a tak jsem jeden střapec sklidil. To co jsem ochutnal mne dokázalo pozitivně naladit - bezsemenná Afrodita, v době okolo kvetení 2x ošetřena giberellinem. Sice několik květů poničila... celý příspěvek >
Réva ve skleníku a plíseň, 22.8.2014
Kodrjanka má vlastnost celkem špatně vybarvovat od šťopky, navíc bývají bobule hodně na sobě naducané, ale oproti bobulím na snímcích mám ty rotdíly o hodně kontrasnější, jde to až do zelena. Když jsem se podíval na svou, která má střapce volné a... celý příspěvek >
Fleky na rajčatech, 21.8.2014 Obsahuje fotku
Rostliny vypadají vcelku zdravě. Zkuste vyfotit co je na nich nezdravého, pomůže to při hledání příčiny. Mrkněte na snímek, tady je to uvedeno jako nadbytek vápníku, a je to celkem podobné. "Nadbytek vápníku přispívá ke zvýšení obsahu... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 21.8.2014 Obsahuje fotku
Určitě to plíseň není, začnu věnovat větší pozornost i agrotechnice, zvláště v květináčích, věnovat se více půdě a výživě. Přivedla mne k tomu letos Sladkaja děvočka, v jednom květináči je nádherná a ve druhém živoří, proč? Podobné příznaky pozoruji... celý příspěvek >
Fleky na rajčatech, 21.8.2014
Pro posouzení je nutno dát i snímek rostliny, listů. Snad nikdy není poškozený plod, aby nebylo i něco na rostlině.
Co vaše réva? (2014), 21.8.2014 Obsahuje fotku
Včera jsem chutnal Nero a je už třetí týden stále trochu trpké, nevím zda je možné tuto odrůdu "přetížit", ale stále čučí a jen "stárne" a nezraje. Jedlé sice je, ale není to ono. Je to pro tuto (pro mne nezajímavou) odrůdu poslední sezona, stejně... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 21.8.2014
Za špek spíše považuji to, jak si molice v průvanu a venku v mokru vybírají k likvidaci tu pro mě nej. odrůdu. Ve skleníku to braly šmahem vše, polní, nepolní, okurky, papriky, melouny i kedlubny. Venku již opět několik hodin chčije, než nastoupí... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 20.8.2014
Ortiva mi na padlí letos nějak nezabírá, na snímcích jsou rostliny v květináčích, proti chorobám neošetřované, ošetřené jen proti molici a svilušce. Plíseň (ta klasická bramborová) není ani na jedné z nich, některá poškození má na svědomí právě ten... celý příspěvek >
Záchrana rajčat, 20.8.2014 Obsahuje fotku
Pár ukázek s dotazem, je to plíseň?
Záchrana rajčat, 20.8.2014
Proc hned neverici? Ja letos jeste plisen nikde nevidel, a dle meho odhadu 95% vericich si mysli ze plisen ma. Projdete si zdejsi diskuze a mozna mi date za pravdu. Kazdopadne tu o me nejde, jde o radu a pokud nejsou fotky...
Záchrana rajčat, 20.8.2014
A je to doopravdy plíseň?
Padlí, 20.8.2014
Já většinou nechávám nějaký ten den navíc, pro klid duše, ale např. u té okurky je to často rovno.
Padlí, 20.8.2014
OL Topasu by mi vyhovovala, použil jsem ho letos na révu. Stejně je zajímavé že na okurky, které se konzumují hned, je OL 3 dny a na révu nějaké 3 týdny.
Co vaše réva? (2014), 19.8.2014 Obsahuje fotku
Nafotil jsem napadení bobulí. Podle mne je to plíseň šedá, jde do zevnitř hroznu, někde jsou bobule již zhnilé. Podobá se to hodně na padlí, ale v této době jsou bobule skoro jedlé a na ně by padlí již nemělo jít. Tato plíseň umí bobule i popraskat,... celý příspěvek >
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 19.8.2014 Obsahuje fotku
Těžko říci, mohl by to počátek být, já osobně si myslím že ne. Jak vypadají rostliny a listy? Taky přidám fotky choroby, o které si myslím že by mohla být plíseň. Jsou tam však nějaké nejasnosti. 1. - jde to odspod rostliny, plody jsou čisté 2. -... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika