Příspěvky uživatele - Rony

Brousek, bruska, aj. - Jak ostříte a je pro Vás dobře připravené nářadí důležité?, 29.11.2013
Ocel na dobrý nůž je problém a byl problém i za socializmu, kdy se v našem ústavu vyvíjeli pro armádu útočný nůž pod krycím názvem "UTON". Drtivá většina nerezových ocelí "nemá nárok". Obstojí poze některé nástrojové. Nerezové i zmrazované při kalení... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 28.11.2013 Obsahuje fotku
Semidvojsečné je jen takový název, který více vystihuje podstatu. To znamená, že jeden nástroj je vlastně nožovitého tvaru a protější ztrana - opora má úhel břitu 75°a to za nůž nelze považovat. Jen mne udivuje jak je někdo "podrážděn"  z... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 27.11.2013 Obsahuje fotku
Ano, jeden typ ROSTEX můžeme směle považovat za dvousečné, protože úhly řezných klínů jsou velmi malé. Jsou to ty první.
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 27.11.2013
Mám doma knížku, sice slovensky ale zatím nepřekonaná (Hričovský, Kudriavec, Rez a tvarovanie ovocných drevín) a co tam je, fotka jak se žabkou provádí řez mladých výhonů. Když už se řeže nůžkami "semi", tak není jedno jak jsou otočené vůči ponechané... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 27.11.2013
To mne škaredě podceňujete, že nepoznám větev odělenou takovými nebo makovými nůžkami. Správně zde někdo poznamenal, že dvousečné jsou pouze "semi". Na jaře slibuji dodat snímky "supermakro", tak vypadá odstřihnutá větev různými nůžkami a třeba... celý příspěvek >
Zahradnické nůžky dvojsečné vs. jednosečné, 27.11.2013
Kdo používá u mladých stromků na výchovní řez jednosečné nůžky je "barbar". Nikdy nepoužívám na tyto choulostivé řezy nůžky ale ostrou žabku a když je větévka silnější, tak jemnou pilku a pak žabku. Dokonce i řezy na silných větvích po řezu zahlazuji... celý příspěvek >
Dukát, 27.11.2013
Dukát jsem pěstoval hodně a musím konstatovat, že na Valašsku na zatravněném sadu s jižní orientací dával téměř nepřekonatelnou kvalitu nad jinými, které lze zde pěstovat. Hořká pihovtost dosti záležela na podnoži (bujně rostoucí - větší náchylnost).... celý příspěvek >
Stupeň červivosti jabloní podle odrůd, 25.11.2013
U mne nejvíce červivé je James Grieve.
Domácí velkoplodá - jak se bráníte Šarce (PPV), 24.11.2013
Monília laxa konstatovala před lety rostlinolélářská správa na místě i já jsem tomu věřil ale jak se zde objevila zpráva o té chorobě nové, tak jsem to porovnal a věřím, že to je ono. Ovšem nic nelze vyloučt, na to jsem příliš slabý... celý příspěvek >
Domácí velkoplodá - jak se bráníte Šarce (PPV), 24.11.2013
Ta odchází přímo "ukázkově". Je nejnáchylnější ze všech a mám z postupu této choroby dosti velký foto materiál. Na druhém místě skončila Stanley, na třetím Čačanky a Valjevka. Toptaste je nachylná ale zatím to ještě není koště a navíc jenom třetím... celý příspěvek >
Domácí velkoplodá - jak se bráníte Šarce (PPV), 24.11.2013
Vysadli jsem spoustu nových odrůd a některé hned po objevení šarky. Všechny odešly časem na tu novou chorobu. Jediné švestky co jí odolají jsou Domácí, Durancie a Hamanova. Ostatní jdou k "čertu". Kdybych neměl ty šarkové, tak nemám v podstatě nic do... celý příspěvek >
Průzkumný dotaz, 23.11.2013 Obsahuje fotku
Zájem o jablka je pryč. Na sadech i bez evidentního majitele opadávají a hnijí metráky aniž by je někdo posbíral.
Domácí velkoplodá - jak se bráníte Šarce (PPV), 23.11.2013
Se zmínkou o první světové válce musím poznamenat, že šárka byla na Balkáně dignostikovaná někdy v roce 1915. U mne na zahradě se objevila v roce 1982 a za pár let "podlehl" každý strom, i když některé jen z části a odolávaly i 10 let. Dokonce jsem... celý příspěvek >
Přeroubování starší jabloně, 22.11.2013
Přeroubovat starou jabloň je delikátní záležitost a musí se to umět. Zásada číslo jedna, že tlustou větev osázíme sice větším počtem roubů ale pokračovat později má jen jeden a výjimečně dva. Navíc tato má už hodně odumřelého pletiva do hloubky,... celý příspěvek >
Trojica najlepších, 20.11.2013
Na Valašsku (440 m, jižní svah) jsem už odzkoušel skoro vše, jak nahradit Domácí. Zatím bez úspěchu. Dělám to více jak 25 let, zatím pořád lépe a spolehlivě rodí ty šarkové. Například taková Bystřická muškátová. Všchno co mělo geny od Stanley... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika