Příspěvky uživatele - Jiří 1968

Shamade, 18.7.2019 Obsahuje fotku
Shamade je letos opět vynikající, pevná dužina, šťavnatá, vysoká cukernatost (20 Brix),aromatická, špičková odrůda .
Bergeval, 16.7.2019
Zhruba tak nějak, Soledane vydrží dlouho na stromě v pevném stavu.Neopadává ani za větru.
Bergeval, 15.7.2019
Poslední Soledána jsem sklidil o víkendu a první Bergevaly a Shamade dnes.VP a Maďarské by měly zrát v průběhu přištího týdne."Pro vyplnění okna" by byla vhodnější Soledane, ale Bergeval a Shamade to už jsou meruňky té nejvyšší kvality srovnatelné s... celý příspěvek >
Soledáno, 14.7.2019
Soledane mám na myrobalánu, roste celkem slušně a dobře se tvaruje.
Odrůdy meruněk, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Několik odrůd pro fajnšmekry a páliče (dle lednických).
Tomcot, 14.7.2019 Obsahuje fotku
Lepší zkušenost Petře nemám, jelikož Tomcot patří do kategorie \"absolutně žádná odolnost na mráz\",takže se s ním taky rozloučím.Letos podobně jako na Orangeredu nějaké meruňky byly, vybarvené jen do žluto-oranžové.první změkavající plody příjemně... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 14.7.2019
 V Lednici a ve Valticích Vekopavlovickou meruňku přešlechtili a vzniklo 26 nových klonů, nevím kolik se jich dostalo do oběhu a kdy dozrávají.Rouby se dají pořídit v Lednici, možná se u Petra bude jednat o některý z těchto klonů... celý příspěvek >
Soledáno, 13.7.2019
Fuego dozrává ještě před Leskorou (VP-21),Rubista, Rubissia a Soledane přibližně (VP-10 -15).Soledane zraje postupně, kdežto Rubista rychle měkne.Zdravotní stav těchto odrůd je velmi dobrý nejsou náchylné na moniliovou hnilobu, jsou tolerantní k PPV... celý příspěvek >
Soledáno, 13.7.2019 Obsahuje fotku
Soledane posledních pár kousků.
Soledáno, 12.7.2019
Soledane mám čtyři nebo pět let, úroda letos byla bohatá cca 35kg nádherných a chutných meruněk.V době kvetení tady nemrzlo, jeden mrazík -1,2°C byl někdy v druhé polovině dubna.Malé plůdky vymyrzly z větší části jen na Orangeredu a Tomcotu, totálně... celý příspěvek >
Farbaly, 10.7.2019
Naštěstí jsem Farbaly koupil u p. Vajdy v Čaklove, takže ty mé jsou a ještě nějakou dobu budou zelené..
Meruňka Veselka, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Veselka, úroda menší, plody velké, chuť výtečná.
Legolda, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Dozrávájí také první Legoldy, ůrodička celkem slušná, plody obří velikosti (ty největší budou mít nějakých 160-180 gramů).Dužina měkká, šťavnatá, aromatická - vynikající.
Orangered, 7.7.2019 Obsahuje fotku
Připojuju se do klubu nekompromisních, Orangered půjde pryč.Kupoval jsem ho na základě vylhaných informací p.Tomáše Jana."Další předností je také velmi dobrá odolnost jak stromů ve dřevě proti zimním mrazům, tak i květů proti jarním mrazíkům."Ve... celý příspěvek >
Soledáno, 6.7.2019 Obsahuje fotku
Středomořská meruňka Soledane letos překvapila velkými plody 55 - 70 gramů, výjmečně 90gr.,ty jsou ještě tvrdé.Dužina je tuhá středně šťavnatá, přiměřeně sladká s příjemnou kyselinkou.Pro velké a vzhledné plody se bude hodit na kompotování a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika