Příspěvky uživatele - sadař vlada z opavy

Ako rezať Rubinolu?, 31.8.2015
Zdravím O Rubinolu se starejte stejně jako o Rubín a Bohemii. To. že jste dělal letní řez je správný směr. Tato odrůda se řeže hlavně v létě. Délka řezu letního záleží na Vašem uvážení a jaký tvar stromku chcete mít. Od zaštípnutí na spodní očka... celý příspěvek >
Vadnutí větviček jabloně, 20.6.2015
Zdravím Je to škudce řádu hmyzu. Hryzec a problém kořenů to není neboť starší listy jsou vpořádku. Pod zvadlým výhonem najdete většinou místo vpichu. Stačí zvadlé místo odstranit a výhon znovu obrazí a bude pokračovat dál v růstu. sadař... celý příspěvek >
Usychajici mlada hrusen, 20.6.2015
Zdravím Stromky je dobré stříhat každý rok v předjaří. (platí pro bobuloviny a malvice) sadař vlada
Usychajici mlada hrusen, 19.5.2015
Zdravím Hrušeň přesazování poměrně špatně snáší a to hlavně na semenáči. Ona většinou vždy v prvních letech výsadby dělá malé a někdy až mimiaturní listy, dokud neobnový kořenovou soustavu. Hlavně nedělejte nadměrnou zálivku. Kořeny Vám... celý příspěvek >
Predjarný postrek, 22.4.2015
Zdravím Říkám to nerad, ale předjarní postřik je vyhazování peněz a zátěž přírody. Toto moje stanovisko sdílí i agro bio. Oleoekol je postřik tvořený z řepkového oleje a ničí postřikovače a co je hlavní je k ničemu. Já nevím, že by... celý příspěvek >
Jaká je to odrůda jabloně?, 21.4.2015
Zdravím Podle Vaší fotografie bych řekl, že je to odrůda Topaz Red. Je to zatím ještě u někoho rezistent. Vyniká velmi dlouhou skladovatelností.Tato odrůda má matnou slupku někdy i drsnou. Podle mého usouzení je to z 80%  Topaz... celý příspěvek >
Boskoopské a podnož, 21.4.2015
Zdravím Záleží na tom jak velký stromek chcete mít. Pro Booscopské jsou vhodné zakrslé podnože. Pro tuto odrůdu jsou vhodné podnože M9, M 26, které jsou schopné ještě tuto odrůdu zkrotit. Na bujné podnoži rodí až kolem 10 let a vytváří velké... celý příspěvek >
Sadba jabloní, 21.4.2015
Zdravím Já osobně jsem včera sadil jabloně a hrušně. Je to ještě možné, ale je zde určitá podmínka. Výhonky v korunce musíte sesadit na několik oček asi tak 4 Vůbec nezakracujte kořeny, stromek bude teď potřebovat každý cm. Saďte... celý příspěvek >
Ušľachtilá časť, 21.4.2015
Zdravím To záleží jakého druhu se to týká. Jabloně očkované na typové podnoži, když ji utopíte udělají to, že většinou do dvou let si vytvoří na ušlechtilé části vlastní kořeny a stromek se bude chtít snažit nepřirozeného inplantátu (podnože)... celý příspěvek >
Lze ještě zachránit špatně ořezanou jabloň?, 21.4.2015
Zdravím Nemusíte mít obavy, jabloň z pudu sebezáchovy silně obrazí množstvím vlků. Vy jste ji udělali silný zmlazovací řez. Nástup do plodnosti bude posunuta zase o 3 roky. Bude zde na místě letos provést redukci vlků letním řezem a postupně... celý příspěvek >
Topaz vydrží, 13.3.2015
Zdravím p. Miloše Aby jste si nemyslel, že jsem ras mám vysazený Topaz Red s očekáváním na lepší reputaci. Chtěl jsem se Vás zeptat jesti je nějaký rozdíl s originálem. sadař vlada
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 13.3.2015
Zdravím p. Miloši Musím dát plně za pravdu p. Mikeši 13. Já sám jsem každoročním řezem odnaučil alternaci Ontário, Spartan, Zl. renetu a z části i Průsvitné l. A v sadu jsem měl u těchto odrůd každý rok stejný výnos. Já jsem... celý příspěvek >
Boskopské (koženáč) a boskopské červené, 13.3.2015
Zdravím Vás p. Petře Když 1 jednotka kyselosti =  1 Booscopu a protivné chuti = 1 Denáru  Tak to potom musím konstatovat, že 1 Booscop =  1/3 Topazu A 1 jednotka chuti plastu je Rezista Je zajímavé p. Petře, kdyby... celý příspěvek >
Zimní odrůda, 13.3.2015
Zdravím Podnož MM106 je celkově univerzální a dobrá. Nepotřebuje oporu a je málo náročná. Je vhodná pro všechny odrůdy. Rubín a Rubinola bude na ní větší stromek, ale pořád v normě. Všechny odrůdy se chovají u každého pěstitele jinak.  Já... celý příspěvek >
Kyslejšie jablká, 13.3.2015
Zdravím Ivana Sortiment máte dobrý, ale nemohu souhlasit s tím, že Angold a Strýmka je kyselý. Také Kordona není kyselá je rozhodně jenom navynulá a je rozhodně sladší než ostatní baleriny a sorta Catz je šťovíková. Nechápu kde jste přišel na... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika