Příspěvky uživatele - Beny2

Zerav obrovský a západní, 12.11.2017
Myslím, že tyto základní dřeviny jsou v nabídce celkem běžně. Sám to na zahradě porovnávám. Klasická occidentalis (kupovaná v bau-bau) je po cca 17 letech ve výšce zhruba 4 metrů (zatím jen s bočním zastřiháváním). T. plicata (některé z nich jsou... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 6.11.2017
Přesně tak, kočky jsou pěkný potvory. Já mám okraje jezízka udělaný blbě (to opraví snad až třetí rekonstrukce) a musím mít kolem pletivo a el. ohradník.
Schema kořenové filtrace, 5.11.2017
Já kolmé stěny jezírka považuji za vůbec nejlepší řešení. Rybám to velmi vyhovuje (zejména jeseterům). U Banáta se zastavuji, kdykoli jedu kolem. Právě u nich jsem získal doporučení na štěrbinovou filtraci. Ve výkonosti to funguje následovně:... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 5.11.2017
Bubnový filtr je rozhodně nejlepší, ale taky nejdražší. Takže jsem zůstal u šťerbiňáku. Kačírek v jezírku nepovažuji za dobrý nápad. Velmi se tím komplikuje údržba. Jezírková fólie zaroste už po jedné sezóně krádně řasou a vypadá přirozeně. Pěkné... celý příspěvek >
Kokosová palma, 3.11.2017
Zkuste to, ale naděje je malá. V létě v teple na silném světle by byla šance větší. 
Schema kořenové filtrace, 3.11.2017
Doporučuje se, aby objem filtrů tvořil 1/10 obsahu jezírka, to ale málo kdo splní. Já mám za štěrbinovým předfiltrem (doporučuji, je mnohem účinnější, než vortex) dva hranaté sudy na vodu po 300 litrech. Ten poslední v řadě je probublávaný... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 2.11.2017
Jestli máte mechanickou předfiltraci v nezámrzném sklepě, tak tam přidejte pár sudů na vodu s filtračními elementy a máte to vyřešené (mám to také tak). Získáte mnohem výkonější čističku a vyhnete se obrovským problémům s vybíráním a propíráním... celý příspěvek >
Jakou magnoili, 2.11.2017
Daphne rozhodně patří k těm nejmenším magnóliím. Pokud bude vysazená jako solitéra, možná tolik do výšky nepotáhne. Z malých magnólií mohu zmínit ještě Sunrise. Ta ale vykvétá dříve a dubnové mrazíky ji skoro vždy popálí. Mě zmrzla celá, dva roky... celý příspěvek >
Kokosová palma, 2.11.2017
Jen bych doplnil, že teplota by neměla dlouhodobě klesat pod 18o C a rostlina by měla mít co nejvíce světla. Tj. u jižního okna bez záclon a v zimě nejlépe s přisvícením. Důležitá je také vysoká vlhkost vzduchu. V zimě zálivka jen taková, aby úplně... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 31.10.2017
Jestli myslíte ty zabetonované pozink trubky, tak bych tipl nosníky pro lávku.
Jakou magnoili, 31.10.2017 Obsahuje fotku
Magnolie Daphne u mě roste jako velmi úzký, středně hustý, stromek (není ale vysazená jako solitéra). Po 6 letech od výsadby má lehce přes 3,5 metru. Jedna z nejlepších žlutých magnólií. P.S. na mém příspěvku z 4.9.2017 vykukuje na fotce za... celý příspěvek >
Identifikace dřevin, 23.10.2017
To ano, ale cypřišek hrachonosný a nutkajský si zase tolik lidí s thůjí neplete (jen největší ignoranti), takže lze říc, že tvar terminálu je dostatečně určující.
Co je to za keř, 21.10.2017
No největší srada je, že ho mám v seznamu rostlin k plánovanému nákupu a nepoznal jsem ho. To bude těma brýlema...
Co je to za keř, 21.10.2017
Ještě doplním, že to bylo vyfocené v městském parku v Obanu (severozápad země). V té oblasti je uváděná zóna 8 (nicméně průměrná teplota v červnu je tam prý +12 stupňů). Brachyglottís vypadá velmi nadějně. Myslím, že to bude on. Moc všem děkuji.
Co je to za keř, 19.10.2017
Takže kamoš doplnil informace. Je to focené v severním Skotsku. Taky má podezření na šalvěj.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika