Příspěvky uživatele - 212.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Admiral, 11.10.2019
Pihovitost tu sice byla, ale nikdy ne v takové míře. Byly tu staré odrůdy, a ještě poslední asi 60 leté tu jsou, ale už neplodí, např., malinové, cox renety, hodně jonatanů - ty jediné měly černé skvrny. Úroda byla i několik metráků z některých... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 11.10.2019
Hořká pihovitost není způsobená půdou. Je to nemoc která tu nebyla a teď jsou napadené už všechny odrůdy. Velmi silně Prima ta je téměř nejedlá, Jadernička taky a už to začíná i na Zvonkovým. Že někomu zabírají postřiky Ca, to je jen zástěrka, něco... celý příspěvek >
Co po Cresthaven?, 8.9.2019
O Henry v nabídce nikde není. Celkově je letošní nabídka E shopů dosti chudá oproti loňsku. Sháním taky O Henry a bělomasou ranou Springtime. Z pozdních byla v nabídce ještě nektarinka Sweet Lady, 10 dní po Cresthavenu, ta taky není.  ... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.9.2019
Ty nové octomilky jsem zatím neviděl. Zřejmě se to týká jen teplých vinohradních oblastí podobně jako révokaz?  MH
Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 4.9.2019
Tsunami o 14 dní dříve, to je docela dost. Tak že jo, rozhodnuto Radku nemám, ale shodně zrající Leskoru, letos byla výborná, zrála podobně od 25.6. Jsem v chladnější oblasti, sever moravy, jiné roky zraje o několik dní později, letos to byla... celý příspěvek >
Tsunami, Auroru nebo Radku? Co rodí nejdříve?, 4.9.2019
Jaký je rozdíl v dozrávání Aurory a Tsunami? máte je někdo obě dvě? Pořád nevím jestli pořizovat Tsunami kvůli ranosti, když údajně co jsem načetl na webu by měla Aurora dozrávat pouhé 3 dny po Tsunami. Jinde píšou že zrají shodně a to... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 2.9.2019
U mě žerou ptáci i bílé.  Pozdní Hibernal ozobaný už před 10 dny, kyselý tuhý nejedlý. Když už zmiňuji Hibernal, má být piwi odolný, letos totálně zdecimován padlím i plísní. Konce a zálistky se snaží stále růst,  zem je letošní,,... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 23.8.2019
Nevíte jaký má název nejrozšiřenější réva v zahradách. Velmi odolná, bobule růžové střední velikosti, uvnitř velké semena, konzistence pod slupkou rosolovitá, takový slimákový vak, velmi voňavá jak voňavka už z dálky. Objevuje se v zahradách spolu s... celý příspěvek >
Sušení ovoce, 23.8.2019
Mám sušičku obyčejnou 9 patrovou Concept. Naložím jen 5 sít podle návodu, na 50°C.,  plátky broskve usuší, malé švestky na půlky taky, velké švestky už je problém, meruňky taky žádná sláva. Myslel jsem že slunce suší dokonaleji, tak jsem chtěl... celý příspěvek >
Sušení ovoce, 22.8.2019
Podařilo se vám letos usušit ovoce na slunci? Bude to už pomalu měsíc co se snažím usušit nejdřív meruňky, pak broskve a teď posledních pár švestek co zbylo na stromu. Buďto každý den prší nebo slunce jen slabě prosvítá, je pořádně zalito, vlhko.... celý příspěvek >
Broskvoň Symphonie, 17.8.2019
Skvělé pane Jiří Symfonii jsem loni vysadil, když je na ní tolik chvály. .  V popisu je myslím uvedeno zrání RH+20, tedy pozdní. Vidím, že vám uzrála minimálně o týden dříve. Mám teď z větši části obraný Fairhaven (RH+10). Po Symfonii by měl... celý příspěvek >
Halehaven a Fairhaven, 15.8.2019 Obsahuje fotku
Dužina FH... i s červem    MH
Halehaven a Fairhaven, 15.8.2019 Obsahuje fotku
Fairhaven je v plné zralosti. Dužina velmi šťavnatá, kolem pecky mírně nahořklá, sladkost letos srovnatelná s Redhavenem který se taky povedl, kyselinek o něco víc. Na fotce srovnání s plody středně přeplozeného Redhavenu (poslední 3 plody RH vlevo... celý příspěvek >
Špačci na švestkách, 12.8.2019
Tak nalítla hejna po cca stovkách špačků, jediný ovocný strom na které zbyla asi třetina úrody (po letošním extrémním napadení veškerého ovoce obaleči (pilatkami) a přemnoženou havětí) a chystal jsem se je tento týden obrat k jídlu - Čačanská... celý příspěvek >
Jak se zbavit kořenových výmladků, 10.8.2019
Prosímvás jakým roztokem Roundupu mažete ty pařízky, naředěným nebo koncentrátem z lahvičky?   Díky MH
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika