Příspěvky uživatele - 185.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prasknuta kora marhule, 27.7.2018
Já bych koupila novou a použila stínění proti vzniku mrazových desek.
Švestky ve vlastní šťávě, 24.7.2018
Půlené plody v nálevu steriluji spolehlivě ve třetinkách 20 minut na 80°. A proto při té nediskutované technice zůstanou plody tužší a vzhlednější. Pokud steriluje tazatel téměř za varu, jsou následky jasné a těžko se jim vyhnout.
Lipnická švestka, 24.7.2018
Letošní Ontario je ještě sladší, pro mne je Lipnická málo švestková. Vůbec mi Katinka nasadila laťku, že i Lepotice už nejsou tak dobré :-) Snad se podaří naroubovat jednu přežívající švestku od silnice a bude lepší. Pracovní název je Veltěžská.
Švestky ve vlastní šťávě, 24.7.2018
Ne, to praskání je důsledek vyšší teploty, alespoň to uvádí guru zavařování ing. Balaštík v knize Konzervování potravin v domácnostech. A více praskají méně zralé plody. Půlené plody v nálevu zůstanou tužší, protože se sterilují kratší dobu a při... celý příspěvek >
Katinka, Hanita, nebo úplně jiná švestka?, 7.7.2018
Děkuji. Katinka má zrát na přelomu července a srpna, to mne mate. Rozhodně jsem nepočítala se švestkou zrající společně s malinami a meruňkami. Prezident zašel, místo něj je Lipnická a další výsadba bude zase plodit za pár let. Prakticky u všech... celý příspěvek >
Nejspíš plíseň narajčatech - postříkat nebo zlikvidovat?, 7.7.2018
Postříkejte každopádně i ty zdravé, jinak to budete za týden mít i na nich. Je toho plno všude. Když to nezasáhne plody, tak by to měla septoriová skvrnitost. Postřik je i prevencí plísni bramborové.
Katinka, Hanita, nebo úplně jiná švestka?, 7.7.2018
Pět let stará švestka poprvé zaplodila a už propadávají zralé plody. Jsou protáhlé, drobnější, ale to může být letošním suchem a velkou násadou plodů. Rostla bujně, přímo vzhůru a měla být na konci srpna... Kupovala jsem na základě zdejší chvály, jen... celý příspěvek >
Popinavy plevel, rostlina, 7.7.2018
Česky je to chmel otáčivý, pokud ho budete pořádně dusit, nepřežije. Je citlivý na Roundup (i jiné značky glyfosátů). Množí se oddenky, takže při mechanické likvidaci vykopat kořeny a dodatečně zkontrolovat, jestli něco neraší. Je možné, že tam máte... celý příspěvek >
Umírající petunie, 4.7.2018
Můj odhad je přeschnutí a následné přelití.
Pozná někdo?, 30.6.2018
Amarant, laskavec, nějaká kulturní varieta. Jedovatý není, některé druhy se používají jako pseudoobilnina s nálepkou superpotravina.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 24.6.2018
Vilmy už jsem sklízela v truhlíku na okně a seté byly 3.3. Ty vaše asi nebyly z časnějších výsevů?
Okopávání jahod, 23.6.2018
Tak má odpočinutý záhon, proč by mu to nerostlo. A kolik měl jahod z rostliny nevíme.
Jak zvýšit sladkost angreštu?, 23.6.2018
Zrovna Zebín a Veliš mě nijak neuchvátily a padly do sklenic, tlustá kůže. Favoritem je Hinomaki red a Nesluchovski, až dojdou, bude Bílý nádherný, který se ale musí stříkat. Přijde mi chuťově dobrý, žádná vycpávka s pektiny. Na téma chuti... celý příspěvek >
Recyklace půdy z pěstování v nádobách, 21.6.2018
Jak píše Petr z H., klidně zem použijte dál, není důvod jí měnit.
Maliník odolný proti virům?, 20.6.2018
Likviduji všechny nezdravě vypadající a doplňuji do jam hnůj a kompost. A část zůstává zdravá. Viry mohou přenášet všichni saví škůdci, mšice, vlnovníci...
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika