Příspěvky uživatele - 20.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tomel pro republiku, 22.7.2019 Obsahuje fotku
Tento rok sa hurmikaki veľmi slabo oslistilo, pravdepodobne v dôsledku poškodenia kôry v spodnej časti kmeňa (foto 1). Vyzerá to ako nekróza, ktorá sa objavila až po tohtoročnej zime. Pod týmto miestom však stromček vyhnal nový letorast (foto... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem odrůdy, 16.7.2019
Niektoré z vyššie spomínaných odrôd som videl naživo u p. Peničku. Na začiatku septembra boli spoľahlivo zrelé. Určite sa nezamerajte na jednu odrodu, kľudne by som na Vašom mieste vysadil 5-6 rôznych odrôd. Tak najlepšie zistíte, čomu sa v daných... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.7.2019
Som na tom podobne, v nedeľu som strekol zhruba polovicu jabloní Lepinoxom, druhú som nechal tak. Chrastavitosť žiadna, múčnatka sem-tam. Ja budem pravdepodobne ešte striekať vápnikom, zatiaľ som ho aplikoval 2x spolu s ošetrením proti... celý příspěvek >
Pomoc s výběrem odrůdy, 15.7.2019
Hľadajte medzi PIWI (voči chorobám odolnými) stolovými odrodami. Aj tu na fóre je v sekcii réva vínna zaujímavé vlákno ohľadom PIWI odrôd, určite stojí za prečítanie. Cenné rady by mohol poskytnúť aj p. Penička (na fóre ako Milaník),... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.7.2019
Môže to byť aj preplodením. Naša VP má tento rok veľmi bohatú úrodu, no kvalita je slabšia. Padajú aj plody z polovice zelené, akoby si strom až teraz robil prebierku. Podobne je to u susedov.
Co vaše réva 2019?, 8.7.2019 Obsahuje fotku
Podľa tejto fotky je v podstate nemožné určiť odrodu. Čo Vám ale poradím, aby Ste odstrihli strapce v červených kruhoch. Neprinesú peknú úrodu, sú riedke e neforemné, zbytočne odčerpávajú živiny. Doprajte si radšej menšiu, ale kvalitnejšiu úrodu.
Jadroviny 2019, 8.7.2019
11-12 rokov, presne si už nepamätám. Obe sú na M9.
Úroda meruněk 2019, 3.7.2019
Jednoznačne určiť odrodu podľa fotky je ťažké. Ak by Ste mi dali všetky fotky vedľa seba, nepovedal by som, že sa jedná o tú istú odrodu. Ja som len vyjadril pochybnosť, lebo v porovnaní s mojou VP je ten Váš stromček iný. No v skutočnosti... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 3.7.2019
U nás je podľa ÚKSÚP aktuálne ošetrenie v čase hromadného liahnutia húseníc v termíne od 11.-14.7. Podľa Amet-u sú podmienky pre liahnutie húseníc splnené na 89%. Zatiaľ čakám.
Letní řez, 3.7.2019
Pri letnom reze režem na prevod. Týmto spôsobom sa snažím presvetliť najmä bujne rastúce koruny stromov (hlavne odroda Rajka a Topaz) vedené na drôtenke. Obávam sa skracovať jednoročné letorasty, lebo vždy stihli do jesene ešte dosť bujne... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 3.7.2019
Nechcem sa teraz hrať na múdreho, ale tiež mi to nepríde ako VP. VP mám doma a vyfarbuje sa úplne inak, zatiaľ bez červeného líčka. VP patrí dnes už k tým "tuctovým" marhuliam, kde to líčko nie je nijak extra výrazné a na fotkách Petra z H sa mi... celý příspěvek >
Pilatka svestkova, 3.7.2019
Je to jednoduché, proti piliarke treba budúci rok ošetriť slivky pri dokvitaní niektorým z povolených prípravkov. Mravce predstavujú hrozbu hlavne z pohľadu prenosu vošiek (mšic) aj na nenapadnuté listy. Boj s nimi je už zložitejší, tento rok... celý příspěvek >
Topend, 27.6.2019
To si ma veru nepotešil  Mám rovnaký podpník a je to aj od rovnakého producenta. No nič, počkám na prvú úrodu a potom sa uvidí.
Padání květů merunek, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Takto nakoniec dopadol Orangered, ktorému z doteraz mne neznámych príčin opadala väčšina kvetov. Polovica stromu má celkom slušnú úrodu a druhá polovica je takmer bez plodu.
Škodci jablon, 27.6.2019 Obsahuje fotku
Pridám jeden konkrétny prípad, kedy lienky a ich larvy doslova očistili mladé letorasty od vošiek. V červenom kruhu je časť konárika, ktorá bola napadnutá voškami. V žltom kruhu je časť konárika, ktorá vyrástla po zlikvidovaní vošiek lienkami.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika