Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podnože - jabloně, hrušně, 7.7.2019
Riešim podobný problém, no u mňa sa jedná o koreňový výmladok podpníku MM106. Na jar som ho kopulačne zaštepil a momentálne má asi 80 cm. Chcel by som ho na jeseň vykopať a presadiť na iné miesto, no bojím sa práve nedostatočného koreňového systému.... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 7.7.2019
Paralux skúšam tento rok prvýkrát a pridávam ho do tankmixu skôr ako pomocnú látku. Žiadne zázračné vlastnosti od neho neočakávam, plní viac-menej funkciu listového hnojiva. U mňa je to presne naopak, proti roztočom vôbec neošetrujem, no hubové... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 7.7.2019 Obsahuje fotku
Po dlhšej dobe vyzerá, že peknú úrodu prinesie aj táto Rubinolová ovocná stena.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 7.7.2019
Dnes som striekal Lepinoxom, na časti jabloní mám v pláne zhruba o týždeň postrek zopakovať.
Nektarinka Venus, 7.7.2019
GF677 spolu s mandľou považujem za najvhodnejšie do mojich pestovateľských podmienok. Voči broskyňovým semenáčom ako podpníkom (patrí sem aj Montclar) som trochu skeptický, najmä po viacerých neúspechoch s Rubirou. Jednu broskyňu na Montclari síce... celý příspěvek >
Nektarinka Venus, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Tento rok na jar posadená nektarinka Venus mi robí veľkú radosť. Môže za to najmä výber správneho podpníka (GF677) a samozrejme prvotriedny výsadbový materiál. Keď mi pani v škôlke priniesla stromček, nechcel som veriť vlastným očiam. Takéto výpestky... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 5.7.2019
To je presne trojica mojich obľúbených odrôd. Čo je podľa mňa u nich výnimočné, že si oproti novinkám udržujú svoj chuťový štandard. Nové odrody sa mi zdajú viac náchylné na priebeh počasia a preto ich kvalita môže rok od roku citeľne kolísať. Tým... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Priebeh počasia má za následok, že strapce rastú doslova zo dňa na deň. Čo ma však znepokojuje, že pri odrode Kardinal Ustojčivyj sa na niektorých strapcoch začína objavovať čierna hniloba. Inak po zdravotnej stránke je vinič vo veľmi dobrej... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Priznajte sa, kto by siahol po tejto marhuli len na základe vzhľadu? V porovnaní s takou Rubissiou, Fuegom, či Orageredom je to veľmi slabý marhuľový odvar. Našťastie okrem zraku máme aj chuť, pretože by sme sa inak ochudobnili o jedinečný... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 3.7.2019
Pravdepodobne budem striekať podľa Amet-u, ÚKSÚP sa mi zdá až príliš oneskorený. Predpokladám, že cez víkend pôjdem na to.
Úroda meruněk 2019, 3.7.2019 Obsahuje fotku
Takto vyzerá aktuálne moja VP. No ako tak pozerám na fotky Petra z H, začínam mať aj ja pochybnosti o vlastnej VP, či je to naozaj ona.
Orangered, 2.7.2019
Čo ja viem, ono ani tie zo zeme nie sú bohvieaký chuťový zázrak. A vďaka (alebo skôr bohužial) doteraz nevysvetlenému opadu kvetov je ich pomenej, preto boli očakávania vysoké. Odkedy mi začal Orangered plodiť, čakám na poriadnu úrodu prvotriednych... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 2.7.2019
Na margo Flaminga musím tiež vysloviť veľkú pochvalu, naozaj skvelá odroda.
Opatření v sadu proti suchu, 2.7.2019
Z dôvodu absencie zrážok najmä počas leta som nesmierne rád, že mám vlastný zdroj vody, a že som pred niekoľkými rokmi zainvestoval do kvapkovej závlahy. Je to pre mňa obrovská pomoc. Neviem si predstaviť, že by som musel ručne zavlažovať okolo 60... celý příspěvek >
Orangered, 2.7.2019
Škoda, že nezdieľam podobné nadšenie z tejto odrody ako Vy, Peter. Plody síce sú pekne vyfarbené, no chuť je nevyrovnaná. Pol plodu je príjemne sladká, šťavnatá, druhá polovica je tvrdšia a kyslastá. Celkový dojem za 3. Nehovoriac o tom, že niektoré... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika