Příspěvky uživatele - 182.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hrušeň Milka a Petra, 24.9.2018
A čo taká Madame Verté? Tá by dlhšie skladovanie mohla vydržať. Je to neskorá zimná odroda. Mám s ňou skúsenosť, že do Vianoc určite vydrží, dlhšie sa mi ju nepodarilo podržať, všetka sa zjedla. Na internete uvádzajú skladovateľnosť do februára, čo... celý příspěvek >
Madame Verte?, 24.9.2018 Obsahuje fotku
Madame Verté pestujem asi 8 rokov, bola to jedna z prvých hrušiek spolu s Lucasovou a Konferenciou, ktorú som kúpil. Za ten čas ma nijak zvlášť neohúrila, stále sú pre mňa top odrody Boscova, Lucasova, či Williamsova. Čo si na nej ale vážim, je jej... celý příspěvek >
Pěstujete muchovník?, 24.9.2018
Ja mám A. lamarckii, pestujem ho ako stromčekový tvar. Minulý rok prvú úrodu obrali vtáci, tento rok už my. Je to prvé ovocie, ktoré zbieram. Muchovník nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť, nepotrebuje ani kyslú pôdu.
Odrůda jabloně Jonagored - pěstuje někdo?, 21.9.2018
Ešte pred rokom som mal dva stromčeky tejto odrody, no vykopal som ich a nahradil jedným Heliodorom a Fuji. Jablká to boli síce veľmi chutné, istý čas jedny z mojich najobľúbenejších, no stromom sa u mňa moc nedarilo.
Záměna kdoule, 20.9.2018 Obsahuje fotku
Čo sa hruškovitého tvaru týka, tak sú tým pravdepodobne myslené plody, ktoré sú skôr vyššie ako širšie a pri stopke sa mierne zužujúce. To Vranja spĺňa.
Záměna kdoule, 20.9.2018
Vranju pestujem a toto naozaj na Vranju nevyzerá. Ak chcete, môžem poslať foto mojich plodov.
Jonathan, Red Delicious, Boikovo, Sudetská, 19.9.2018
Ten strom je doslova obsypaný, koľko kg plodov odhadujete, že by tam mohlo byť?
Využití vylisované jablečné drti, 17.9.2018
Asi pred dvomi rokmi som to raz už skúšal. 20 kg výliskov som dal do drevenej kade, zalial po vrch vodou a nechal som to stáť v garáži. Po nejakej dobe som to išiel skontrolovať a čuduj sa svete, bolo to príjemne kyslé. Dal som to do lisu, aby som... celý příspěvek >
Druhy moštů, 17.9.2018
Ja mám skúsenosť s kombináciami jablko+rakytník, jablko+jahoda, jablko+cvikla, jahoda+moruša, hrozno+arónia, slivka+baza čierna. Všetky sú piteľné a chuťovo zaujímavé. Akurát slivka s bazou sa nemôže piť za surova, musí sa prevariť, inak hrozia... celý příspěvek >
Využití vylisované jablečné drti, 17.9.2018
Nad tým octom som aj ja rozmýšľal. Dnes sa chystám lisovať, možno by som skúsil použiť výlisky na prípravu octu.  
Spartan, 14.9.2018
V nedeľu som obral 60 kg Spartanu z asi 30 ročného stromu. Strom je bez akejkoľvek opatery, bez rezu, prebierky, chemickej ochrany... Napriek tomu boli jablká vo veľmi dobrej kondícii, určite by sa dala väčšia časť z nich uskladniť. Napriek tomu... celý příspěvek >
Lis na ovoce, 14.9.2018 Obsahuje fotku
Ja mám niečo takéto (foto) a nemenil by som. Nie tam vidieť celá konštrukcia, v podstate je to len pozváraný kovový rám. Mal som aj klasický lis so závitovou tyčou v strede a s košom, no naozaj to na lisovanie jabĺk nebolo to pravé. Tento mám asi rok... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 14.9.2018
Na tom strome je metrák jabĺk, ak nie viac. Veľmi pekná úroda.
Topaz nepřekonaný, 13.9.2018
Ja sa obávam, že to čo je na obrázku Topaz, tak Topaz nie je. Súdim najmä podľa toho, že na Topaz sa mi tie jablká zdajú až príliš sýto vyfarbené, Topaz dozrieva neskôr. U mňa v dosť teplej oblasti sa Topazy ešte len začínajú vyfarbovať. Okrem toho,... celý příspěvek >
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 11.9.2018
Máte pravdu, keď som na tom strome zakladal korunu, tak som podcenil výchovný rez a nechával som zbytočne dlhé letorasty. Teraz sa mi to vypomstilo. Na druhej strane je to teraz pre mňa výzva skúsiť to zlepšiť. Snáď to už horšie nebude. Vďaka za... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika