Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Počasí 2024, 20.2.2024 Obsahuje fotku
...a venku jim bude lépe. Myslím, že nejen jim. Jablkům v přepravkách ve stínu u zdi také. Určitě lépe než v chodbě. Klubou si i další rostlinky - bledule, krokusy, koniklece a další.
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 19.2.2024
Úroda byla veliká u Kidd´s Orange a Tanga. Kidds je stále ve slušné kvalitě, pane Waltere. Na to kolik ho tam bylo a při jaké teplotě je skladován to je dobrý výkon. Na přímý konzum chuťovka, ale řekl bych, že do štrůdle jsou vhodnější kyselejší... celý příspěvek >
Bordeauxská jícha, 19.2.2024
Nechci z toho dělat vědu, ale tvrzení, že současné fungicidy jsou účinnější může být relativní. Pán má po používání bordeauxské jíchy všude luxusně zdravé letorosty na broskvoních, a to je nejpřesvědčivější důkaz. Granulovaná bordeuxská jícha v... celý příspěvek >
Počasí 2024, 19.2.2024
Doufám, že naše sněženky, jaterníky, talovíny, čemeřice a koniklece potěšily alespoň pana SPCH. K průběhu zimy bych dodal, že na rozdíl od Martina tady u mě teplota nepřesáhla -10°C tak jako v posledních několika letech.
Bordeauxská jícha, 18.2.2024
Oprašovat Bordeauxskou jíchu (síran měďnatý + hašené vápno) je možná cesta do zahrádkářského pravěku, ovšem před časem jsem měl možnost vidět u ovocnáře takto ošetřené broskvoně proti kadeřavosti. Více než ochrana proti kadeřavosti mě zajímalo něco... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.2.2024
Nechci to zakřiknout, protože nevím, jak bude v březnu, ale prozatím to vypadá, že pravdu měla Dagmar Honsová, která předpovídala mírnou a teplou zimu, nikoliv ti, co tvrdili, že bude nejstudenější zima za desítky let a že tomu nasvědčuje chování... celý příspěvek >
Počasí 2024, 17.2.2024
Jak už jsem psal jinde, tak dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Minulý rok, pokud si vzpomínám, mrzlo a sněžilo. Takže když únor není bílý, pole nám nesílí, pane SPCH? Ovšem i přes současné hice, máme prakticky po vláhovém... celý příspěvek >
Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin, 16.2.2024 Obsahuje fotku
Jak jste na tom, pane Waltere? Přikládám fotky plodů Melrose s optimální chutí i konzistenci dužniny a Evelíny (z roubu), které jsou tužší, ale pro mě překvapivě dobré. Stejně tak dobré jsou i Pink Lady, které jsou ovšem uvnitř sušší. Existují... celý příspěvek >
Počasí 2024, 16.2.2024 Obsahuje fotku
Jaro se letos hlásí o slovo už v půlce února. 
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
Nevím, kam se dívá "Žeronýmo", ale u Championu 50WG je tento údaj broskvoň kadeřavost listů broskvoně 0,2-0,4 % (20-40 g/10 l vody) při nalévání pupenů, nejpozději na počátku rašení; max. 2x /rok, po 14 dnech
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
Pan von Walter by vám nejspíš sdělil, že k žádnému podcenění nedošlo, naopak, že je dost času, což je proti všem pravidlům. Výsledky má ale pan Walter velice uspokojivé. U meruněk jste nic neprošvihnul, proti monilióze se ošetřuje poprvé na počátku... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 15.2.2024
S tím, co napsal "Žeronýmo" KUKY určitě souhlasit nebude, protože není příznivcem vyšších než povolených koncentrací. Osobně se mi zamořovat okolí ještě vyššími dávkami mědi taky moc nechce. I tak jeden postřik 40 mg na 10 litrů na podzim a dvakrát... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 14.2.2024
Není se čemu divit, když dosavadní průběh února je údajně nejteplejší za 100 let. Meruňky tady nedivočí, prozatím kvetou jen sněženky a žluté talovíny.
Kadeřavost broskvoně 2024, 13.2.2024
Ano, monilióza se řeší až v době květu, kdy proniká přes květy do dřeva. Použitelné jsou fungicidy např. Signum, Belanty, Prolectus. Nejvíce náchylné jsou meruňky a višně. Na broskvoních je problematická kadeřavost, tady u mě nejvíce odumírání pupenů... celý příspěvek >
Burbank July Elberta - královna jižních zemí, 12.2.2024
Zkuste Klivii BA. Napsáno mají u B.J.E "na dotaz". Ovšem mají u ní objednávky 0, tak nevím, jestli uspějete.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika