Příspěvky uživatele - 179.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bystrická slivka, 14.9.2017
Z Bystrické švestky jsem zklamán.Samozřejmě hodnotím řádně kupovaný vitální stromek na myru, který měl příslušnou visačku.Měl tedy předpoklady prosperovat.Vnášel jsem do ní plané naděje.Opravdu se asi dá, nebo nedá pěstovat pouze nenakažená... celý příspěvek >
Topking, 14.9.2017
Letos druhá úroda, a můžu říci, že jsem spokojen.Při menší násadě plody větší, až velké.A to se mi nechtělo věřit, když mi p.Pavel darujíc rouby, pravil,že Topking velké plody dokáže "udělat.Letos jsem se jich taky dočkal.Při plném dozrání chuť... celý příspěvek >
Žluté trnky - "kulatější špendlík" bez příznaků šarky, 10.5.2017
Dobrý večer. O těchto švestkách jsem nenašel žádné informace ani na internetu. Možná budou mít jiné názvy.
Žluté trnky - "kulatější špendlík" bez příznaků šarky, 10.5.2017
Dobrý den. Špendlík žlutý i Špendlík katalonský by měl být citlivý vůči šarce. Možná že má šarku, ale bez příznaků:-) bych ze zvědavosti zkusil ELISA test.-). Jinak moc nevěřím, že máte onen Špendlík katalonský nikde nejde sehnat:-) jestli budete... celý příspěvek >
Žluté trnky - "kulatější špendlík" bez příznaků šarky, 10.5.2017
Dobrý večer. Tak to jsem rád, že co jsem koupil by mohla být Katinka:-) tento rok (3 rok po výsadbě) začala dokonce kvést jsem zvědav jestli bude alespon pár švestek na porovnání typu odrůdy:-) dneska ráno byl mráz -2°C. Jinak i zajímavě pouštějí... celý příspěvek >
Prestepenie slivky Jojo, 19.4.2017
1)je to možné.2)pokud šarku dostane,100%odumrů, uschnů.3)ano, zkůšali to tady někteří, npř.p.david ve vlákně Topking.,jak to dopadlo, nevím.
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 18.4.2017
1)Správný poměr ředění přípravku Omite neznám, protože ho nepoužívám, ale skuste ho namíchat podle návodu, který máte na obalu Omite. 2)Proti zri hruškové je třeba dodržet doporučenou vzdálenost od druhého hostitele rzi hruškové(vybrané druhy... celý příspěvek >
Beforest, 17.4.2017 Obsahuje fotku
Neříkám, že u Beforestu je taková doba skladovatelnosti standartní.Jen se chci pochlubit, že moje loňská první úroda na stromku deklarované odrůdy Beforestu v počtu několika kusů vydržela v dobré konzumní skladovatelnosti do jara, což je vzhledem k... celý příspěvek >
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 17.4.2017
Pane Jane, nebuďte smutný, ještě se s tím dá něco dělat.Vidím, že napadení vlnovníkem listy nastalo.Ono je většinou dobře provést postřik 5%Sulkou pořádně, a vhodným postřikovačem, kterým dosáhnete úplně nahoru do koruny, i mezi listy a pod nimi,... celý příspěvek >
Začátečník v novém skleníku - papriky, okurky, 17.4.2017
Nebudu Vám říkat, jak si to máte ve skleníku rozvrhnout, pouze nastíním, jak to máme my v našem skleníku.Použiju k tomu Vaší fotografii skleníku, na které jsem znázornil směr svitu slunce žlutou barvou.Skleník máme vystavený slunečnímu svitu podélnou... celý příspěvek >
Stratifikace peckovin, 16.4.2017
Pro amatéry je jednoznačně nejlepším řešením vylouskání jader! Osobně jsem louskal pecky lehkým poklepem na hranu pecky kladivem.S pozdravem Karel Hajda. Osobně si myslím, že se takhle hned pozná odborník... lehkým poklepem na hranu velkým... celý příspěvek >
Jak ostříhat nový stromek, 12.4.2017
Ano, pochopil jste to správně.Co je pod oválem... odstranit u kmínku (na větevní kroužek).Co je nad oválem-terminál... odstranit.V zoně oválu vybrat 3-4 výhony, a ty zakrátit střihem na 3-4 pupen, v ideálním případě směřující ven z korunky.
Pocta Rubinole, 11.4.2017
To přece není žádné překvapení, přestože rostou u Vás na jiných podnožích.Jejich růstová intenzita se mnoho neliší. Rozela, jako odrůda, roste o mnoho slaběji, než bujná Rubinola.Na čtyřletém stromku bych ze začátku ponechal všechny plody.Až podle... celý příspěvek >
Jak ostříhat nový stromek, 11.4.2017 Obsahuje fotku
I přesto, ba právě proto, že se povýsadbový řez, a jarní výchovny řez u zakořeněných stromků v něčem liší, k založení korunky broskvoně ještě pozdě není.Všeobecně se doporučuje řez peckovin v čase mízy pro lepší hojení řezných ran, ale i pro jiné... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 10.4.2017
Já jsem ryzí peckofil, jádroviny jen okrajově.Ale pochopím odlišné preference.U nás, na Severní Moravě je to stejné jako všude, kde byl letos silnější mráz..Všem broskvoním vymrzly květní pupeny.Už jsem se ale rozhodl, letos budu na broskvoních... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika