Příspěvky uživatele - 150.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Schema kořenové filtrace, 3.11.2017
Doporučuje se, aby objem filtrů tvořil 1/10 obsahu jezírka, to ale málo kdo splní. Já mám za štěrbinovým předfiltrem (doporučuji, je mnohem účinnější, než vortex) dva hranaté sudy na vodu po 300 litrech. Ten poslední v řadě je probublávaný... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 2.11.2017
Jestli máte mechanickou předfiltraci v nezámrzném sklepě, tak tam přidejte pár sudů na vodu s filtračními elementy a máte to vyřešené (mám to také tak). Získáte mnohem výkonější čističku a vyhnete se obrovským problémům s vybíráním a propíráním... celý příspěvek >
Jakou magnoili, 2.11.2017
Daphne rozhodně patří k těm nejmenším magnóliím. Pokud bude vysazená jako solitéra, možná tolik do výšky nepotáhne. Z malých magnólií mohu zmínit ještě Sunrise. Ta ale vykvétá dříve a dubnové mrazíky ji skoro vždy popálí. Mě zmrzla celá, dva roky... celý příspěvek >
Kokosová palma, 2.11.2017
Jen bych doplnil, že teplota by neměla dlouhodobě klesat pod 18o C a rostlina by měla mít co nejvíce světla. Tj. u jižního okna bez záclon a v zimě nejlépe s přisvícením. Důležitá je také vysoká vlhkost vzduchu. V zimě zálivka jen taková, aby úplně... celý příspěvek >
Schema kořenové filtrace, 31.10.2017
Jestli myslíte ty zabetonované pozink trubky, tak bych tipl nosníky pro lávku.
Jakou magnoili, 31.10.2017 Obsahuje fotku
Magnolie Daphne u mě roste jako velmi úzký, středně hustý, stromek (není ale vysazená jako solitéra). Po 6 letech od výsadby má lehce přes 3,5 metru. Jedna z nejlepších žlutých magnólií. P.S. na mém příspěvku z 4.9.2017 vykukuje na fotce za... celý příspěvek >
Identifikace dřevin, 23.10.2017
To ano, ale cypřišek hrachonosný a nutkajský si zase tolik lidí s thůjí neplete (jen největší ignoranti), takže lze říc, že tvar terminálu je dostatečně určující.
Co je to za keř, 21.10.2017
No největší srada je, že ho mám v seznamu rostlin k plánovanému nákupu a nepoznal jsem ho. To bude těma brýlema...
Co je to za keř, 21.10.2017
Ještě doplním, že to bylo vyfocené v městském parku v Obanu (severozápad země). V té oblasti je uváděná zóna 8 (nicméně průměrná teplota v červnu je tam prý +12 stupňů). Brachyglottís vypadá velmi nadějně. Myslím, že to bude on. Moc všem děkuji.
Co je to za keř, 19.10.2017
Takže kamoš doplnil informace. Je to focené v severním Skotsku. Taky má podezření na šalvěj.
Co je to za keř, 19.10.2017 Obsahuje fotku
Ještě jsem udělal zvětšený výřez.
Co je to za keř, 18.10.2017
Na Brslen mě to přijde příliž husté a kompaktní. Alespoň já mám všechny Brsleny hodně řídké. On většinou posílá fotky ze středomoří, tak jsem hledal mezi větší exotikou... Díky Lído.
Co je to za keř, 18.10.2017 Obsahuje fotku
Dostal jsem od kamaráda fotku k určení keře.
Hrušeň na kdouloni, 18.10.2017
To je celkem známá informace, také mě nenapadlo sázet hrušně do rašeliny. Dotaz zněl, zda je kdouloň tolerantnější ke kyselejším půdám než semenáč.
Jak pěstovat venkovní kamelie, 18.10.2017
Řez by se, stejně jako u magnolií, provádět neměl. Z toho odvozuji, že nejmenší škody by napáchal řez po odkvětu, tedy na jaře. Letos jsem sázel dvě, do polostínu. Máte ji alespoň v zimním stínu? V botanické v Troji ji mají na slunném stanovišti... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika