Příspěvky uživatele - 165.146

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ladina, 13.10.2023 Obsahuje fotku
Ladina - 2023 - štíhlé vřeteno Ladina (Topaz x Fuji) je švýcarská odrůda, střední velikost, chuť exotického ovoce, uvádí se směs broskve a liči no uvidíme.Podrobnosti v pilotním článku.Stromek jsem vysadil na podzim 2021.Letos první plod ale... celý příspěvek >
Andera, 13.10.2023 Obsahuje fotku
Andera - 2023 - roub na Bohemii Andera (Melrose x Rubín) se solidně umisťuje na profi degustacích.Loni na jaře jsem narouboval dva rouby do jabloně Bohemia.Letos už vytvořila první plod.Jsem zvědav na chuť a proklamovanou dlouhou... celý příspěvek >
Spencer, 13.10.2023 Obsahuje fotku
Spencer - 2023 - štíhlé vřeteno Toto krásné a spolehlivě plodící jablko již prodejci nenabízí.Škoda pro ovocnáře, je velmi chutné. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Dozrleli jablone 🍎, 13.10.2023
Pěkná prácička pane Korzáre.To je jasná odpověď na nesmyslné příspěvky jistých lidí kteří dokáží jen ostatní nálepkovat zvláště když si to někdo přeje.Ono je to takový český zvyk úspěšné a pracovité lidy pomlouvat.Za mě 1A. Zahradě zdar - Mičurin... celý příspěvek >
Wellant, 12.10.2023 Obsahuje fotku
Wellant - 2023 - štíhlé vřeteno Loni jsem tuto orůdu chválil pro vynikající chuť.Letos bohatě kvetl.Musel jsem provést redukci květní násady.Ponechal jsem vzhledem velikosti vřetena tři plody.Sklidil jsem dva střední velikosti.Uvítal bych větší... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 12.10.2023 Obsahuje fotku
Jonathan - 2023 - vřetenový zákrsek Letos stromek odpočíval.Při sklizno jsem zjistil polovinu plodů poškozených hmyzákama.Takže jenom na chuť. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Deliga, 12.10.2023 Obsahuje fotku
Deliga - 2023 - Verierova palmeta  Letos se Deliga moc nepodařila.Malé plody a málo. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Angold, 12.10.2023 Obsahuje fotku
Angold - 2023 - plody z Verierovy palmety Překvapila mě absence samostatného vlákna této odrůdy.Na palmetě mám dvě vertikální větve a v minulých letech byl problém s tvorou plodonosného obrostu.Změmil jsem přístup a místo zakracování zelených... celý příspěvek >
Larisa (šlechtitel p.Buzrla), 10.10.2023 Obsahuje fotku
Larisa - 2023 - štíhlé vřeteno Špičková raně zimní odrůda.Dostává se již do plné plodnosti.Co jsem tak postřehl, méně se rozvětvuje a květní pupeny jsou tak nevýrazné až má člověk dojem že nepokvete.Naštěstí jsou to plané obavy. Zahradě zdar... celý příspěvek >
Mix vřeteno z odrůd p.Buzrly, 10.10.2023
Pane Waltře rozumím Vašemu postupu a všiml jsem si zapěstování vřetene již s pupenů roubu.Pokud Vám to vyhovuje neni co řešit.Výšku obrostu si řídí pěstitel.Není přece nutné dodržovat výšku kmínku dle zadaných pravidel pro jednotlivé tvary stromků.No... celý příspěvek >
Jarka, 10.10.2023 Obsahuje fotku
Jarka - 2023 - plody z Verierovy palmety Jaruška se opět představila pěknými plody.Škoda že není více popularizována. Zahradě zdar - Mičurin II
Mix vřeteno z odrůd p.Buzrly, 10.10.2023
Toto přeroubování již zapěstovaného vřetene je tak trochu běch na dlouhou trať zvláště když si ještě musíte napěstovat rouby.Pokud lze roubovat s dostatečným množstvím roubů výrazně se doba zkrátí.Nepočítal jsem počet roubů ale během těch čtyř let... celý příspěvek >
Mix vřeteno z odrůd p.Buzrly, 9.10.2023 Obsahuje fotku
Nyní mohu založit toto vlákno.Zapěstování je v podstatě hotovo a plodnost již probíhá.První roub jsem dal na Jantar v r.2019,další rok další rouby.Bylo potřeba napěstovat roubovací materiál. 1 - roubování na terminál v r.2021 - asi 80%... celý příspěvek >
Sandra (šlechtitel p.Buzrla), 9.10.2023 Obsahuje fotku
Sandra - 2023 - rouby na Buzrlově stromku Sandra vznikla křížením odrůd Topaz x Rubín.Je velmi nezvyklé křížit zpětně rodiče s potomkem.Pan Buzrla se toho odvážil a vzniklo raně zimní jablko.Uvidím po ochutnání jak to dopadlo.Zatím první... celý příspěvek >
Honeycrisp, 8.10.2023 Obsahuje fotku
Honeycrisp - 2023 - štíhlé vřeteno Letošní úroda na úrovni té loňské.Čekal jsem vzhledem k velikosti vřetene více.Tato odrůda si dává načas.Takto mě napínal v počátcích Orion.Potom se usadil a úrody nyní pravidelné.Však ono to příjde a Honeycrisp... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika