Příspěvky uživatele - 12.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jarní řez u jabloně, 23.4.2013
Řez pana Michala doporučji, tedy aby se vyšlo z horního patra. Vše níže odstranit. Malá poznámka. Ty drobné větévka horního patra, které jsou hodně odkloněné (nejsou dobře vidět) bych nezakracoval vůbec (zatím). Uvidí se jak půjde z toho vytvořit... celý příspěvek >
Stříhání stromů, 22.4.2013 Obsahuje fotku
Každý máme na "svůj" řez nějaký názor. Jen tak na ukázku jsem před chvíli ofotil stromek řezaný výchovně před rokem a jak reagoval. Skoro tak, že nemusím do něj letos zasahovat. Jenom jsem 2 mm seřízl staré rany a opět navoskoval. Obvykle ještě mám... celý příspěvek >
Stříhání stromů, 21.4.2013 Obsahuje fotku
Ty dva stromky, co mají jen dva výhony se musí "založit" jako se postupuje u špičáků. Jeden výhon se odstraní a ten druhý zakrátí a ponechá se pět nebo 6 oček. Jabloňce se ponechá zakrácený terminál a pak o něco níže 4 zvolené kosterní větévky.... celý příspěvek >
Založení korunky, 17.4.2013
Stejný názor jsem vyslovil už zde před léty. Tedy, že přesazovat špičák a zakládat korunku je téměř nemožné. Korunka se zakládá tak, že se na dobře zakořeněném stromku odřeže boční obrost, zakrátí se terminál a   ponechá určitý počet pupenů.... celý příspěvek >
Střih jabloně - je správně?, 15.4.2013
Tento řez se dá označit termínem "amputace", jsou pnechané pahýly. Není uplatněna dominance a pro případné přeroubování chybí tažná větev pod místem roubování. Nic nedělat a počkat jak to "zvlčí". To bude ta příznivější zpráva a pokud ne je zle.... celý příspěvek >
Kořenový krček, 13.4.2013
Chtělo by to lepší foto. Stromek očkovaný na kořenovém krčku je jasnější. Třešeň může mít vloženou "kmenotvornou část" a být roubovaná až nad tímto místem. To je z důvodu lepší přiatelnosti různého dřeva.
Názov odrody - slivka, 11.4.2013
Dejte si do vyhledávače "renkloda zelená".
Třešeň nebo sladká Višeň - hledám vhodnou odrůdu, 11.4.2013
Měl jsem na Valašsku Erdi Batarmo (o se dvěma tečkami) a byla to višeň jako nějaká srdcovka. Rodila nádherně bez červíků ale pošla na moníliový úžeh.
Řez třešně při jarní výsadbě, 6.4.2013
Pouze doplním, že kromě těch 6-ti ponechaných, zbytek (níže položených) nehtem raději vyslepit (odloupnout).
Řez třešně při jarní výsadbě, 6.4.2013
Učinit pokus o novou korunku. Vybrat jeden výhon kolměji rostoucí a zvytek větví uřezat a zavoskovat. Ten zvolený zakrátit tak na 5 pupenů a hotovo. Jiná možnost je podobná akorát se ty boční větvě uřežou těsně za prvním a zřetelným pupenem a... celý příspěvek >
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 23.3.2013
Abych pradu řekl, tak asi ne. Bude velký teplotní rodíl mezi venkovním sklem a vnitřním a vakuum tak dluho nevydrží (diltační rozdíl). Ale rozebrat a použít jako jednotlivé tabule je přímo skvělé.
Řez mladé višně, 23.3.2013 Obsahuje fotku
Po pečlivém uvážení mohu konstatovat asi tolik, že hluboký zásah do stromu už bude více na škodu než k užitku. Chyba se stala při řezu 2 roky zpátky (zelené čárky). Tak se nechal příliš dominovat terminál. Teď bych už jenom sesadil vršek s... celý příspěvek >
Stará jabloň - jak stříhat, 15.3.2013
S výrokem že na vlcích nikdy nebudu jablka nemohu souhlasit. Na svém velkém sadu jsem za 45 let vyzkoušel všechno. Nejlépe vypadaly jablka z vlků na odrůdě Matčino. I Jadernička Moravská dokáže dát na vlcích hodně velké plody. Mám radu pro ty co... celý příspěvek >
Řez mladé višně, 14.3.2013
To kde se to stříhalo posledně, to dobře poznám. Dejte lepší fotku a zkusíme nápravu. Nebude to jednoduché. Budete se muset rozloučit buď se spodním rozvětvením nebo horním. To horní má už dominanci a pojede rycheji a to dolní zůstane tak. Proto se... celý příspěvek >
Řez mladé višně, 14.3.2013
Je potřeba lepší fotku. Typická ukázka zanedbání výchovního řezu a předčasného pokusu stromu o založení dalšího a vyššího patra. Ostatní "zakrní".
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika