Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Ve švestkách nám to natřeli, to je pravda. Je to však i díky tomu, že koupili všechny výsledky v Mičurinsku. Něco jako Střížovice a Fytos.
Odrůda Admirál, 17.1.2014
Nu, tak vida.
Odrůda Admirál, 16.1.2014
Na webu Českého zahrádkářského svazu jsou zveřejněny výsledky degustace zahrádkářů kdesi v Německu. Velmi dobře zde v této soutěži obstála i řada českých odrůd. Admirál se umístil na 1. místě.
Meruňky, monilioza 2014, 15.1.2014
Na první ošetření je vhodné použít kontaktní Baycor, nebo Sporgon, příp. i Talent, mají i lokálně- systemické účinky včetně translaminárního šíření. Na druhou aplikaci je vhodné použít plně systémové, např. Horizon (Lynx, Ornament, Orius atd.),... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 15.1.2014
Ekol je v podstatě řepkový olej.  Má registraci, mimo jiné, do ovocných a okrasných dřevin. Nemá klasifikaci ani na včely, suchozemské obratlovce včetně člověka a ani na ryby. Agrofert skoupil většinu bývalých ZZN. Ta mají svá střediska... celý příspěvek >
Odrůda Admirál, 15.1.2014
Mám 11-letý Angold na M9. Zmoučnatělý plod ve sklepě nebyl nikdy, na hořkou pih. si nevzpomínám, možná v mládí, to už nevím. Má zbytečně velké plody, naopak, oceňuji jeho velkou šťavnatost.
Odrůda Admirál, 14.1.2014
Nemyslím si, že chuť Admirálu je podobná Bohemii. Šťavnatostí ji asi předčí, předpokládám, že ji předčí i skladovatelností.  Jestli je chuť vynikající, nebo jen velmi dobrá si sám netroufnu tvrdit. Musím opět upozornit, že to je má první... celý příspěvek >
Náhrada za Oleokol, 14.1.2014
Ekol vyrábí firma Proxim v Pardubicích. Zcela jistě se ještě předloni prodával i v 1 litrovém balení. Zkoušejte u prodejců pesticidů pro zemědělce a ovocnáře. Měli by ho mít i v zahradních centrech s větším sortimentem pesticidů.
Odrůda Admirál, 14.1.2014
Dnes jsme, po měsíci, provedli druhou ochutnávku sklizených plodů. A mohu opět říci: spokojenost. Dužnina velmi šťavnatá a chruplavá, velmi dobré chuti. Ženě se zdála více nakyslá, mně ne. Takže opět uvidíme, jak to bude v jarních... celý příspěvek >
HL 1834, 13.1.2014
Slabinou novějších holovouských odrůd často je malá šťavnatost. Jsou jistě vyjímky (Angold, Andego, Meteor a j.). Nepřekvapuje proto umístění novinky Fragrance na této degustaci. Byla zaregistrována někdy na začátku roku 2011. U mě má šťavnatost... celý příspěvek >
Podzimní přihnojení, 13.1.2014
Moje dosavadní zkušenost se zahrádkáři je taková, že nejčastější příčinou blokace příjmu Ca je nadbytek K v půdě nadměrným hnojením. U dusíku to zde většinou není.  Ledkem dnes hnojí málokdo i proto, že LAV 27 je zakázáno dodávat v... celý příspěvek >
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 13.1.2014
Máte pravdu, Kuky. Nějak mi vypadlo, že Masai nabízela BASF už loni. To nic nemění na tom, že zde je nová účinná látka pro ošetřování akaricidy. Co se týče ceny, to je trochu problém. U nás ho balí Agro Bio ve vodorozpustných sáčcích a v jedné... celý příspěvek >
Kdy stříkat proti kadeřavosti v roce 2014, 13.1.2014
V podstatě souhlasím s Rostislavem. V listopadu, po opadu listí (někeré musím utrhnout), stříkám mědí (všechny peckoviny). Teplota musí být nad 7°C, nesmí být prognózován noční mráz, ani déšt. Z jara se řídím jak angrešty, tak lískami.Jejich... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 13.1.2014
Mohla by to být i zde zmiňovaná Deliga. Ve Vaší poloze to je zimní jablko. Strupovitostí trpí minimálně. Slaběji roste. Doporučuji podnož MM 106, lépe, možná, A 2.
Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella, 13.1.2014
No, já musím Deligu letos pochválit, ale až na to množství sklizených plodů. Bylo jich velmi málo, podobně jako u některých dalších odrůd. Takže byly veliké, hezky vybarvené. Dužnina žlutavá, jemná, dostatečně šťavnatá a chruplavá.Chuť lahodná, pro... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika