Příspěvky uživatele - 6.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky, 29.1.2013
Jen doplním, že ceník s japonskými slívami je z roku 1913. Zakladatelem proslulé pamětnické školky byl Václav Vacek, blízký přítel největšího českého pomologa Jana Říhy...
Nove Pluoty kombinuju jedinečnu chut marhule a slivky, 27.1.2013 Obsahuje fotku
Takovéto novinky se prodávaly před 1. válkou...
Hanita na St. Julien ako štíhle vreteno?, 26.1.2013
Slovenský kras je dost extrémní. Třeba na planinách by stromek neměl šanci. V údolí jo. Obecně Hanita na St. Julien bude podstatně vzrůstnější než středně vzrůstná jabloň na M9. Mělký kořenový systém žilienky se do extrémě suchých půd... celý příspěvek >
Hanita na St. Julien ako štíhle vreteno?, 24.1.2013
Počítal bych spíš se stromem 3m vysokým a 2m širokým.
Odkopek hrušně, 24.1.2013
Podrůstání může souviset třeba i se zatížením starého stromu různými chorobami. Nemá kaménčivé plody?
Newton Wonder, 20.1.2013
Špatně jsem použil čárku ve větě. Proto vyzněla jinak než jsem zamýšlel. Myslel jsem odrůdy morálně zastaralé, které jsou chuťově či vzhledově zajímavé. Třeba Vámi zmiňovaná odrůda "Red Delicious" je stará odrůda, ale né zastaralá. Podobně je... celý příspěvek >
Newton Wonder, 17.1.2013
Tak jsem Newton Wonder našel v ceníku Mazánkových školek z roku 1913. S tou závistí šlechtitelů jste to trochu přehnal. To myslíte pana Loudu, Blažka, nebo snad amatérského šlechtitele pana Kumštu? Takoví nejsou. Možná jste zaznamenal, že na... celý příspěvek >
Jsme ještě národem zahrádkářů?, 13.1.2013 Obsahuje fotku
Připojím komix o mladých ovocnářích.
Ochrana proti jarnému kritickému mrazu niečo iné, 13.1.2013
Možná by cenově lépe vyšla geotextilie ze stavebnin. Prodává se v různé gramáži a uříznou vám kolik potřebujete.
Ochrana proti jarnému kritickému mrazu niečo iné, 12.1.2013
Bílá netkanka se používá běžně k nakrývání choulostivých rostlin. Při hrozícím mrazu je vhodná pro nakrývání jahod. Proti igelitu má menší míru odrazivosti (ALBEDO). Pro trvalejší ochranu je vhodnější než igelit, protože pod ní nehrozí zapaření a... celý příspěvek >
Ochrana proti jarnému kritickému mrazu niečo iné, 12.1.2013
Myšlenka to není špatná. Světlo by mohl spínat termostat. Použil bych spíš netkanou textilii. Musí být přidělána tak, aby ji neodnesl vítr. Nesmíte zabránit opylovačům v jejich práci.
Boscova lahvice, 12.1.2013
Oharkula je jiná sorta. Pruhovaných hrušek je víc.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 9.1.2013
"..onu cílenou a masivní propagaci nových odrůd na úkor starých ze strany instruktorů, odborných časopisů, médií... vyšší a mocnější "hráči", mající silný informační vliv na veřejnost... Nezlobte se Wimpi, ale to mi trochu připomíná argumentaci... celý příspěvek >
Newton Wonder, 7.1.2013
Ano už jsem to našel. Pár dní jsem to vlákno nečetl. Panu Kaněrovi se omlouvám za překlep v jeho jméně. Každopádně je to výzva pro soutěživé zahrádkáře. Pěkné jablko najdete téměř na každém stromě. V září jsou pěkné třeba Galy, Kardinály ap.
Newton Wonder, 6.1.2013
Pane Kaňěro, moc jsem nepochopil o jakou soutěž jde. Newton Wonder je podle popisu anglická odrůda používaná jako ´Cooker´. Takže to čemu mi říkáme štrůdlák. Nakyslé jablko bez kořenitosti vhodné ke kuchyňskému zpracování.  Vzhledově se podobá... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika