Příspěvky uživatele - 175.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jojo - odolnost proti šarce, 10.9.2010 Obsahuje fotku
Jste si jist, že je to plod JOJO? Pro přehled pár švestek z mého sadu.
Nově zasazený Goldstar, 10.9.2010
Nápadně to připomíná poškození herbicídem, které se mne "podařilo" realizovat záměnou postřiků, když se rozpil nápis na lahvi. Stromky odešly úplně.
Modrý prach, 1.9.2010
Pozor, pozor, grafit hoří docela dobře už při 650°C. V Černobylu jej shořelo 700 tun a vymetlo to i radioaktivitu tepelným mostem do stratosféry. Když je rozemletý a v oxidační atmosféře. V inertní atmosféře vydrží teploty 2500°C.
Pnoucí jahody, 31.8.2010
Jsem z města, kde je zřízen PO box a ty jahody se prodávají. Už to loňského roku to dokonce řešila i radnice, protože se jedná o nějaké podvodníky odjinud. Stále je o to zájem a tehdy ani pošta nestíhala. Dokonce sem proudily davy ze Slovenska aby si... celý příspěvek >
Modrý prach, 31.8.2010
Vážení pánové, nemám vůbec úmysl dělat paniku. Zkuste si něco "vygoglovat" o kobaltu. Ty zprávy šíří někdo jiný. Se silikagelem jako desikantem pro zařízení opticko mechanická jsem pracoval 44 let. Už jsem v trochu v penzi a věřte, že nám EU pěkně... celý příspěvek >
Modrý prach, 31.8.2010
Mne ta náhrada barveného silikagelu přidělala asi tak půl roku schánění. Jednalo se o takové malé patrony, které se vkládají do vysušovacích vložek optických přístrojů (vojenských). Nejprve mne to odmítli dodat od firmy z Itálie (Levosil), že EU to... celý příspěvek >
Jojo - odolnost proti šarce, 30.8.2010
Mám JOJO švestku ve třech kusech a mohu prohlásit, že je odolná šarce přesto, že z okolí je vystavena silnému infekčnímu tlaku. Letos je hodně špatný rok a celkem slušně zaridily stromky. Dal jsem včera foto v rubrice "Najlepšie slivky",... celý příspěvek >
Modrý prach, 30.8.2010
S tím kobaltem jsem si to nevymyslel a skutečně nám EU zamotala hlavu, protože kobaltem dotovaný silkagel se používal k vysoušení optických přístrojů snad staletí. Ještě jednu látku znám modrou tedy prášek, který se namíchal do vazelíny a podle... celý příspěvek >
Modrý prach, 30.8.2010
No jestli je to něco na kobaltu, tak to silně "zavání" těžkými kovy a ty jsou na indexu. Třeba jen takový silikagel (vysušovací krystalky) jemně dotovaný - přibarvený jako indikátor nasycení vlhkostí kobaltem je zakázán v celé EU.
Najlepšie slivky, 29.8.2010 Obsahuje fotku
Valjevka má u mne šarku přímo "výstavní". Pokusy s novými vysazenými odrůdami se mne nějak neosvědčují a trpí i dřevo chorobou "monília laxa". Nejvíce Stanley ale i Jojo. Jinak můžu dát foto z dneška dozrávající Jojo. Celkem dobrá... celý příspěvek >
Hloubka kořenů ovocných stromů, 27.8.2010
Ano je pravdou, že by se mohla konat újma na stromech. Například můžou kvést o měsíc později. Tepelná čerpadla a "omáčku kolem" znám dobře. Nutno vzít v úvahu, že výměník tepelného čerpadla vychlazuje půdu.
Jaké odrůdy do vyšší nadmořské výšky?, 26.8.2010
Někdy ani tak nadmořská výška nevadí jak mrazová kotlina. Ale dobrou radu by vám dal zkušený sadař, který se projede, pěšky nebo na kole v okruhu kiometru nebo dvou a omrknutím stromů, které rostou kolem bude vědět předpovědět jak se bude dařit těm... celý příspěvek >
Poradí mi někdo?, 22.8.2010
Tento problém s jmenuje "sazovitost jablek".
Šarka švestek, 17.8.2010
Mnoho mladých švestek odrůdy domácí jsem přerouboval Čačanskou a ty větve rodily Čačanskou bez viitelných znaků choroby na ovocí (na listech to bylo evidentní),  zatímco plody Domácí byly na témže stromě poškozené. Jenomže v růstu větve Čačanské... celý příspěvek >
Jak udělat z tery vari - návod, 16.8.2010
Zdravím, mám doma starou teru a potřebuji ji předělat na vari, nikde jsem nenašel návod, který by to nějak dobře podrobně popisoval, na stránkách vari nějaké návody jsou, ale já potřebuju návod, který popisuje kompletně, jak se to předělá, za každou... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika