Příspěvky uživatele - 141.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 7.12.2013 Obsahuje fotku
Letos se mi urodily první Opály na přeroubovaném Jonagoldu. Jonagold trpěl bez chem. ochrany strupovitostí. Jablka se chutí i tvarem podobají Goldenu, krásně zářila v podzimu na stromku. Jinak moje rodina preferuje červená jablka. Jiřina
Síran, sůl, 6.12.2013
Možná se ptám úplně hloupě. Co uvidím, když vyleju lák z masa na záhon pro brambory? Čekala bych, že tam neporoste nic. Brambora nesnáší chroridový aniont a NaCl do zahrady nepatří. Na druhé straně se Cl rychle vymývá destěm a v láku z masa... celý příspěvek >
Škůdce na bramborách, 3.12.2013
Hlízy jsou pravděpodobně vykousané slimáky. Též se mmi objevují ve sklepě. Tuto domněnku podporuje Vámi zjištěný sliz na bramborách. U nás máme ve sklepě tmavé velké místní plže. Je dobré jít do sklepa pozdě večer s baterkou a uvidíte. Sama jich mám... celý příspěvek >
Jak sázet česnek, 25.11.2013 Obsahuje fotku
Česnek jsem sázela o víkendu před 14 dny. Sázela jsem tentokrát jen svoji sadbu, kterou označuji šňůrkou již v porostu, vybírám nejvitálnější rostliny. Letos mi nejlépe vyšel Havran.  J.
Sklizeň rajčat 2013, 23.11.2013 Obsahuje fotku
Přikládám ještě pár postřehů ze závěru letošní sklizně rajčat. Synovi jsem dala do školy na týden moje sklizená rajčata ze skleníku 22.a 29. září, velmi si je chválil, chutnala i kamarádům. Stejná, ve skleníku dozrálá rajčata dostal 6. října, za... celý příspěvek >
Borůvky kanadské, 19.11.2013 Obsahuje fotku
Přikládám svoje zkušenosti s pěstováním borůvek. Jsem začátečník, pěstuji je od roku 2009, na rozdíl od pěstování jabloní, rajčat, česneku..., kterému se s větším či menším nasazením věnuji třicet let. Zprvu jsem věděla jen, že borůvka nesnáší... celý příspěvek >
Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě, 17.11.2013
Včera jsem přeházela kompost a zamulčovala borůvkoviště se sedmi kanadskými borůvkami. K mulčování jsem používala staré kartony, které jsem zasypávala kůrovým mulčem. Kůry jsem neměla dostatek, musím dokoupit. Dneska u nás bylo též jasno a pěkně,... celý příspěvek >
Eternit v zahone a komposte, 9.11.2013
Neříkám, že je azbest zdraví prospěšný vdechovat, ale jedna jehlička azbestu určitě nezpůsobí "trombozu plic". Vážený pisateli, nastudujte si před psaním příspěvku názvy diagnoz, ať nematete lidi.   J.
Vylévaní močůvky na zahradu, 1.11.2013
Zbytky antikoncepce ze splašků by mi zrovna v zahradě nevadily. Více by mi vadily zbytky čistících chlorovaných prostředků. Nebo si myslíte, že vám vyroste rajče s antikoncepčním účinkem? Rezidua léků vadí hlavně vodním organismům, kde například... celý příspěvek >
Houby v trávníku, 27.10.2013
Děkuji za odpovědi, ještě jsem se podívala do dalšího internetového atlasu hub. Půjde o čirůvku dvoubarevnou, záměna za něco jedovatého asi nepřichází v úvahu. Zvažuju, zda z nich něco uvařím. Jiřina
Houby v trávníku, 27.10.2013 Obsahuje fotku
V posledních 14 dnech nám rostou v trávníku v zatravněném sadu houby se světle hnědým kloboukem, a zřetelně fialovou nohou. Plodnice jsou nižší, kolobouky mají i přes 10 cm v průměru. Vůně je příjemná. Nejsem znalcem hub, znám a sbírám v lese jen... celý příspěvek >
Papriky - 2013, 26.10.2013
Opisuji slíbený recept, nějak jsem na něj v tom podzimním pilnu pozapomněla. 1500 g červených paprik, 250 g černeku, 100 g soli1/2 lžičky kari koření, 8 - 9 feferonek. Papriky zbavíme semenčesnek oloupeme a feferonky zbavíme slupek. Vše... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 24.10.2013
Odpovídám na dotaz ohledně chemické ochrany Bohemií. Obecně se ze zdravotního i ekologického hlediska snažím chemii v zahradě minimalizovat. Nepatřím ovšem k militantním ekologistům. Stříkáme např. brambory proti plísni a mandelince. Letos jsem... celý příspěvek >
Skladování cibule a česneku, 23.10.2013
Cibule snese mráz tak do - 15 stupňů, víc ne. Mám dvacetileté zkušenosti se skladováním cibule zavěšené v stodole. Při větších mrazech mi zmrzla. Zesklovatěla a potom zhnila. Jistě to nebylo - 25, to u nás nebývá, nežiju na Horské Kvildě. Od té doby... celý příspěvek >
Bohemia nepřekonaná, 23.10.2013 Obsahuje fotku
Letos se u nás Bohemie (i Rubín) vyvedly. Žiju na jihovýchdě Vysočiny, počasí bylo od zdi ke zdi, přesto Bohemii svědčilo. Strupovitosti je letos u nás minimálně i na citlivých odrůdách např. na Spartanech u rodičů. Nebyla ani plíseň na bramborách a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika