Příspěvky uživatele - 102.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nadejny nahodny semenac - postup, 10.6.2012
Nerozumím na co se ptáte a o jaký "postup" jde v názvu vlákna. Chcete strom prořezat, rozmnožit, zbavit plazivých rostlin...?
Trochu poučená, ale přesto ještě prosím, 10.6.2012
Dotaz není přesný. Vlkem se rozumí výhon vyrostlý z kmene nebo silných větví kolmno nahoru.  Výhony nacházející se na koncích postranních větví - ramen nejsou vlky. Pokud rostou vzhůru, můžete je vyvázat do kýžené polohy nebo ponechat ten... celý příspěvek >
Divný brouk, 9.6.2012
Stercorarius je větší - 3 cm. Toto je silvaticus nebo vernalis
Vliv doby na dopad letního řezu, 8.6.2012
Pozdně letním řezem v srpnu už příliš tvorbu květních pupenů neovlivníte Tento řez slouží spíš k lepšímu oslunění ponechaných plodů, příp.jejich redukci.    Pokud Vám při brzkém letním řezu vyraší z koncového pupenu výhon, můžete ho... celý příspěvek >
Divný brouk, 8.6.2012
Brouka není třeba se zbavovat. Nesežral ředkvičky, kedlubny, ani jahody.. Žádnou spoušť nezpůsobuje, na zahradě nikomu neškodí.
Sezrane listy od brouka - poznavacka + reseni, 8.6.2012
Vrtbař uhlazený Samička si vytvoří pomocí žláz na zadečku vaječné pouzdro podobající se šišce. Vajíčko klade na vrbu, kde tyto bělavé protáhlé larvy ve zvláštních dosti pevných schránkách žijí trvale a dokončují v něm larvální vývoj. Vylíhlé... celý příspěvek >
Nový trávník - problémy, 1.6.2012
Byl jsem se před pár dny proletět a obdivoval jsem kousek za vsí nádherně rovné travnaté letiště. Ptal jsem se, jak udržují ten krásně rovný, hustý trávník, na nemž hladce startují a  přistávají ultralighty i rogala. Odpověď jednoduchá - 1x za... celý příspěvek >
Zvyšuje bór odolnosť k mrazu?, 1.6.2012
Nejsem botanik, ale myslím, že dělení na jedno a dvouděložné rostliny platí pouze pro krytosemenné. Jehličnanay jako nahosemenné rostliny do toho nelze míchat.
Starší třešeň neplodí, 24.5.2012
Podle mě to není monilióza. U stromů napadených monilií zvadnou listy a posléze usychají celé větvičky i s plůdky. Zadavatel ale nic takového nepíše. Pouze mu třešeň kvete jak divá a neplodí.
Hnojení broskvoní, 24.5.2012
V Atlase odrůd ovoce (Dvořák a kolektiv, str. 238) se píše, že pro broskve jsou vhodné půdy neutrální až mírně alkalické s obsahem Ca CO3 do 5%.
Bilance 18.5 - mráz, 24.5.2012
U nás má hodně scrklých plodů Topaz - asi postižen nejvíc. Odolnějšími se ukázaly starší jabloně na vyšších tvarech - asi to nebude odrůdami, možná nahoře tolik nemrzlo. Ale 6metrový ořech je na prach celý.
Bilance 18.5 - mráz, 23.5.2012
Paľo, ponechme teď osobních výhrad, to co píšete, je vážná věc. Je-li tomu skutečně tak a bór má protimrazové účinky do -6st, neměli bychom ten fakt přecházet. Já bych tomu velmi rád věřil, proto prosím o uvedení důvěryhodného zdroje, který to uvádí.... celý příspěvek >
Hnojení broskvoní, 23.5.2012
Je to tak, jak píše p. Paľo. Síran amonný bych použil především na zásaditých a vápnitých půdách. Brosvoně vápník potřebují, ale jsou na převápnění citlivé. Tam, kde je půda kyselejší, a těch je v ČR - možná na rozdíl od Slovenska pod masivem Karpat... celý příspěvek >
Starší třešeň neplodí, 23.5.2012
Rostou-li a plodí pár desítek metrů opodál jikné třešně, problém v opylení nebude. Spíš nedostatek některých živin málo nebo mnoho vody, nevzdušná půda atd. Za zkoušku by stálo obrytí velkého kola kolem stromu a zapravení, kompostu, hnojiva, příp... celý příspěvek >
Lištová sekačka - zkušenosti, 22.5.2012
To nevím. Jako amatér na zahradě jsem ale hledal sekačku levnější, lehčí s menším záběrem. A v této relaci mi přišla talířovka ideální.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika