Příspěvky uživatele - 56.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řízkování, 5.4.2010
Dobrý den, už mi doma v kelímcích raší letošní řízky (průměr svinutých lístků 3-4 cm). Mám je v improvizovaném skleníčku z mikrotenového pytlíku (2 týdny). Kelímky neprůhledné - nepoznám zda-li jsou dostatečně vyvinuté kořeny. Kdy oddělat... celý příspěvek >
Sparťan, 31.3.2010
Příšerně trpí strupovitostí, u nás (550m.n.m., Bruntálsko) plodí brak... bohužel, jeho chuť mám z dětství rád... Každopádně po Spalordu se porozhlédnu, díky za tip
Fenix, Petra (p. Kumšta), 30.3.2010
Dobrý den, máte někdo zkušenosti s těmito odrůdami? Něco málo jsem našel pouze na stránkách šlechtitele p. Kumšty, ale do jaké míry jsou tam informace objektivní si nedovoluji posuzovat. Obzvláště se mi líbí jeho "perspektivní novošlechtění"... celý příspěvek >
Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?, 26.3.2010
Když už jste zde nakousli "dobu roubování". Roubuji-li kopulací (jádroviny, peckoviny), mohu přece za použití nenarašených roubů roubovat od února do května, ne? A nemusím řešit nějakou mízu... obzvláště peckoviny se roubují (kopulací)... celý příspěvek >
Roubování špendlíků, 16.3.2010
Dobrý večer, špendlík poroste na ledasčem - myrobalán, semenáč špendlíku, Wangenheimovy, durancie, zelené renklódy, dále různé odkopky švestek, durancií atd. atd. Kvůli šarce bych ovšem volil radši nějaký ten semenáč - asi myrobalán. Nejjednodušší... celý příspěvek >
Očka, 1.3.2010
VF = virus free (=prostý); VT = virus tested; Céčko nevím
Jmelí, 27.2.2010
Literatura uvádí několik poddruhů jmelí bílého v ČR. Nemýlím-li se, je to poddruh jmelí bílé pravé (napadá listnáče), jmelí bílé jedlové a jmelí bílé borovicové. Trochu paradoxní je, že oba posledně zmiňované druhy jsou řazeny mezi druhy... celý příspěvek >
Jmelí, 27.2.2010
Řekl bych, že při tak masivním napadení musí jabloně značně strádat na vodu a minerální látky. Na úrodě se to určitě projeví. [Otázkou je, jestli není výhodnější na Opavsku "pěstovat" jmelí na vánoční stůl (kytička v Praze stojí okolo 30,-)... celý příspěvek >
Jmelí, 27.2.2010
Pánovi 46.234: Jmelí za Skřítkem u 11ky? Nesmysl. Ani Rýmařov, ani Štáhle atd. Jsem z Vámi zmiňované oblasti a první rostlinu jmelí jsem zaznamenal (před třemi lety) na okrese Bruntál na jednom z topolů u 11ky těsně za Bruntálem. Jinde v okolí jmelí... celý příspěvek >
Kterou višeň?, 20.2.2010
Já bych osobně doporučil Erdi - jde u nás v 550m.n.m. výborně. S ostatními odrůdami nemám zkušenosti.
Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?, 15.2.2010
Zkuste zabrousit na internetu - něco jsem již zahlédl. Nemám osobní zkušenosti, ale na stránkách minimálně jedné pražské a jedné plzeňské firmy je nabídka oček (tak snad i roubů). Dokonce garantují bezviróznost...
Slivoň x švestka x pološvestka, 12.2.2010
Dobrý den, vím, že moje otázka bude znít hloupě, ale mám v těch všech názvech v hlavě zmatek. Chtěl bych poprosit o rozdělnení pojmů ***, vymezení jejich vzájemných shod, charakteristik a např. i jednoho zástupce. ***slíva = slivoň?, švestka,... celý příspěvek >
Ořez stromu, 8.2.2010
Akáty by se měly řezat plošně a kmínky potírat Roundupem. (Nehledě na jejich výhodu pro včely.) Je to invazní druh, navíc alelopatický - nic pod ním neroste! Ničí spoustu krásných míst. (malá odbočka)
Ořez stromu, 8.2.2010
Velikost plodu je sice dána geneticky, ale jistě uznáte, že stromek, který živoří nebude mít stejně velké plody jako stromek, který má živin atd. dostatek. Viděl jsem již několik starých semenáčů vl. ořechu, u kterých se s postupem času semena... celý příspěvek >
Tajemná oskeruše, 3.2.2010
Panu Stanislawovi: máte pravdu, ale já rád stromek od semene až po plod. Punu hostovi 79.29: Tak to jste šťastný/á muž/žena. Dále by mě zajímalo, jestli lze roubovat oskeruši na jiné jeřáby kvůli urychlení nástupu plodnosti. Pokud ano - na jaké a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika