Příspěvky uživatele - 174.166

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Znáte někdo tento keř?, 26.10.2009
Pěstovat se dá, ale je jedovatý. Ty krásné plody jsou pro děti docela lákavé. Hanča
Rostlina z Recka, 25.10.2009
Tohle opravdu vypadá na Urginea maritima, to znamená pravá mořská cibule (u nás se většinou pod označením mořská cibule pěstuje snědek ocasatý). Dá se pěstovat jako pokojovka. Hanča
Hrušková povidla, 25.10.2009
Já je dělám takhle jednoduše:  na 3 kg hrušek použijeme 500 g jablek a 500 g cukru POSTUP PŘÍPRAVY Hrušky s jablky omyjeme, oloupeme, odstraníme jadřince a nakrájíme na kousky. Dáme je do hrnce a rozvaříme na hustou kaši, přidáme cukr... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 21.10.2009
Díky za obsáhlé vysvětlení a moc zajímavé názory. Zvlášť to o "hygienické čistotě", to bych určitě podepsala. A pak taky o očkování. Abych se vrátila k tématu diskuze: dneska jsme snědli zbývající květy z hokkaid, v těstíčku jsou opravdu... celý příspěvek >
Ke staré chalupě pod okna, 21.10.2009
Pokud je chalupa stylová, měly by být stylové i kytky, takže bych dala nějakou starou růži, nejstylovější je asi stolístka. Tradiční jsou i šeříky a kalina, ale to už je nejspíš moc vysoké a mimo dobu květu zas tak velkou parádu nenadělají. Nebo... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 18.10.2009
Vidím, že jsem se dobře zeptala na ty slimáky, vaše odpověď je pro mě velkou inspirací od začátku do konce, a to s tou petlahví je super nápad. Můžu se zeptat, co děláte s červenou lebedou? Dá se jíst i syrová? Představa červeného špenátu je pro mě... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 18.10.2009
Alí, děkuji za reakci a obsáhlé vysvětlení. Musím říct, že je radost s vámi diskutovat (i když občas tak docela nesouhlasím), protože svůj názor opíráte o fakta a ne o domněnky a dohady. Aspoň se něco dovím z oboru, o kterém toho moc... celý příspěvek >
Černá jeřabina, 15.10.2009
Tak to se zeptám zase já vás, šťávu z rybízu jsem přestala dělat, protože vždycky některá zrosolovatěla. Dokonce i ze stejné várky byly některé láhve v pořádku a v jiných šťáva zhoustla, takže se mi nepodařilo pochopit, kde dělám chybu. Máte nějaký... celý příspěvek >
Černá jeřabina, 15.10.2009
Plody otrhám z třapin a rozmixuju (pokud mám zrovna místo v mrazáku, nechám je předtím zmrazit, po rozmrznutí změknou a mixování je snadnější). Na 3 l ovoce dám 1a půl litru vody a 4 deka kys. cirtonové (nebo tak nějak, sypu to odhadem) a nechám 24 h... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 15.10.2009
Alí, děkuji za reakci, macešky jsem zatím jíst nezkoušela, to určitě zkusím. Kromě květů, o kterých píšete, mám vyzkoušené i květy černohlávků, host, lichořeřišnice a červeného jetele. Jasně že ne jako hlavní chod, nakonec šnitlíku nebo petrželky si... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 14.10.2009
Prosím, nevzdávejte to! Je přece tolik zajímavých témat. Můžu mít otázky? Několik prvních: Jaká zelenina by mohla prospívat na víkendové zahradě bez zalévání přes týden (dá se to? stačí mulč nebo jsou jiné fígle?) Máte nějaké osvědčené druhy... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 14.10.2009
Jméno nevím, ale tipovala bych na něco z čeledi brutnákovitých, tak zkuste případně pohledat. Hanča
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 13.10.2009
"pokud chce dosáhnout nějaké slušné úrody musí se přizpůsobit klimatu a podmínkám, volit vhodné odrůdy a ošetření rostlin do dané lokality" - velmi dobrý postřeh, je to přesně tak. S tím dalším už se tak stoprocentně souhlasit nedá.... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 13.10.2009
To ale přece nemluvíme o vlastní zahrádce, ale o velkovýrobě. A v tom nejspíš bude rozdíl už ten, že potraviny z velkovýroby se skladují ve velkých skladech a dopravují na velké vzdálenosti.  Hanča
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 12.10.2009
Zdravím, Lenko, díky za otevření téhle diskuze. Hodně mě zaujalo, jak píšete "droboučká divoká rajčata červená i žlutá", můžete mi prosím poradit, kde se dají sehnat semínka? Díky, Hanča
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika