Příspěvky uživatele - 166.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mumifikované plody, 21.12.2008
I u nás je to rok od roku čímdál horší. Švestka, rengle, mirabelka a meruňky. Jabloně ještě jdou, tam spíš záleží na odrudě. VašekB
Zná někdo tohle exotické ovoce?, 16.12.2008
Občas se nechá koupit v Makru jako sušené ovoce. Je dost podobné datlím, má i stejný obal s nápisem obří datle. Chuťově nic vyjímečného, jen tak pro zpestření a zajímavost. Cenově též podobné. VašekB.
co to je za květinu Vinca major Variegata, 16.12.2008
Druhým rokem pěstuji normální barvínek v závěsném květináči a je to nádhera. Tím že je stálezelený krásně zdobí terasu a zima mu nevadí. Dlouho krásně kvetl najaře a i teď má 2 květy. Pokud je i takto panašovaný, hned se poněm v zahradnictvích... celý příspěvek >
Rakytník řešetlákový, 13.12.2008
Já jsem Rakytník usušil, nadrtil a v láhvy zalil slunečnicovým olejem. Je super na popáleniny a dobře hojí různé rány. Plody jím skoro každý den, někdy i docela dost. Jadérka pečlivě rozkoušu protože jsou také zdravá. U nás i mích známích se nejvíce... celý příspěvek >
Kiwi arguta - využití plodů, poznatky z jejich konzumace, 11.12.2008
Zdravím dalšího pěstitele kiwi. Rostliny vypadají pěkně a už jim bude nějaký rok. I mě pálil často jazyk a tak jsem musel opatrně ale často ochutnávat. Vadily mi i plody čínského ze zeleniny a tak jeden plod byl aš dost. Pomalu jsem si za leta... celý příspěvek >
Ředění slivovice, 11.10.2008
Destiláty vždy ředím měkkou vodou a tak nedojde k zakalení či vysrážení. Měkkě vody jsou kojenecké a kupiji ji normálně v lékárně. Nebojte se ceny, ta je stejná jako,,Dobrá voda" a jiné. Samozřejmě je balená. Použítí destilované je nesmysl.... celý příspěvek >
Destilace vína - vínovice, 3.9.2008
No docela jsem zvědavý čím se pálenka odkyseluje, ne že bych to právě potřeboval ale takováto informace se neztratí. Děkuji, VašekB
kiwi - ůroda, 2.9.2008
Vypadá to jako Weiki, ta bohatě plodí a začíná tak třetím rokem. Je u nás nejznámější a zrát začne tak do 14 dnů podle podmínek. Jeden rok jsem měl z ní plody 4 září. Je třeba pěstovat se samcem, jinak jsou plody nevyrovnané. VašekB
Bezinkové víno, 28.8.2008
Já bych doporučil ušlechtilé kvasinky které se kupují v drogerii. Kvasnice se používají na upně něco jiného. Jinak také jsem víno z bezu dělal a mohu doporučit. Je velice zdravé a nechá se pít. VašekB
Rakytník řešetlákový, 26.8.2008
Mražení a sklepávání z větviček se mi neosvěčilo. Přinesu si vždy větvičky a doma plody ostřihuji malými nůžkami těsně u plodů. Jde to velice rychle, hezká práce pro večer. Četl jsem, že není dobré čekat na přímrazky se sklizní, snat ubývá vitamínu.... celý příspěvek >
Jak udělat burčák z jablek?, 23.8.2008
Zapoměl jsem se podepsat.VašekB.
Jak udělat burčák z jablek?, 22.8.2008
Jednou jedinkrát se mi povedlo vynikajicí víno z jablečného moštu. V tu dobu mi bylo něco přes 12 let. Už ani nepamatuji, zda a jaké kvasinky jsem použil. Vím ale, že se Vínka kvasinky nechali koupit v různých druzích. Dnes už tomu tak od nich... celý příspěvek >
Kiwi Samec nebo samice?, 21.8.2008
Pro hosta xxx.xx 76.122, samozřejmě že samec plody nemá, ani se tu o tom nikdo nezmiňoval. Samec je potřeba pro dobré opylení, některé odrudy bez něho plody neudělají. Proto je potřeba ho mít také. VašekB
Kiwi Samec nebo samice?, 20.8.2008
Samice má jeden plod na stopce, a jen málo odrud jako například Weiki a Urodnaja dělají maximálně 3 plody na jedné stopce. Samec jich má klidně i 7 na jedné stopce, květy postupně vykvétají a hned odkvetlé opadávají. Toto ovoce se snažím rozšířit... celý příspěvek >
Dvouletý kvas, 22.7.2008
I já se připojím, měl jsem 2 roky naložený mišmaš z kompotů džemů a povidel. Byla to nejlepší pálenka kterou jsem kdy uděll. VašekB
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika