Příspěvky uživatele - 168.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez vína, 2.3.2009
Réva už slzí!   Je to skoro na den stejně jako minulý rok, bez ohledu na letošní celkem krutou zimu.
Destilace vína - vínovice, 27.2.2009
Má to logiku, pokud tam metyl není, tak pálením nevznikne. Ale to platí v případě pálení prokazatelně nezávadného vína. Pokud se pálí domácí víno bez "vstupní" kontroly, byl bych opatrný.
Snížení kyselisti ve víně, 25.2.2009
Mimochodem, mošt nebyl odkalený, ale jak se říká - ten nejhloupější sedlák mívá největší brambory.
BDR 700, 24.2.2009
Sekal jsem jednobubnovkou velmi hustou, skoro metr vysokou vojtěšku a dvoutakt Jikov neměl nejmenší problémy s výkonem, pokud měly posečené stvoly kam padat. Při zajetí dovnitř porostu se začala posečená hmota nastojato hromadit před sekačkou až ji... celý příspěvek >
Snížení kyselisti ve víně, 23.2.2009
V 50l demižonech mi od začátku října kvasilo červené, do tohoto víkendu leželo na kvasnicích, stočil jsem ho až 22/2/2009. Dost jsem se obával výsledku, ale víno vypadá velice dobře, žádné cizí pachutě ani vůně po kvasnicích, dokonce i kyselost je... celý příspěvek >
Stom pro zahradní sezení, 18.2.2009
Turecká líska (snad to nepletu?) dorůstá docela impozantních rozměrů. Ale i obyčejný lískový keř, pokud je pěstován jako strom, dokáže udělat příjemné místo pro odpočinek
BDR 700, 13.2.2009
Překvapuje mě stav vašich nožů. Já seču na seno skoro 4000m2 se spoustou krtinců a takový nůž si "vyrobím" tak za 2-3sezony. Vloni jsem měnil šrouby na nožích asi po 6-8 letech, ale tak zhuntovat matici na noži prostě nedokážu ani kdyby mi... celý příspěvek >
ekonomické využití zahrady, 10.2.2009
Že se u nás nic nevykupuje??? A co ty mraky cikorek, které každoročně orvou všechny stromy podél silnic???
ekonomické využití zahrady, 10.2.2009
Pokud chcete mít zahradu jako zdroj obživy, vyplatí se výroba ovocných pálenek. Těžko najdete výhodnější artikl. Jen to není legální, ale všude by se nějaká nevýhoda našla.
Co se děje se slivovicí při uskladnění zraje?, 10.2.2009
TO: Chemický Alí Minulý týden jsem vytáhl ze sklepa hruškovici2003 (litrovka s plech. uzávěrem) a porovnával jsem ji s ročníkem2007 a 2008. Rozdíly v chuti rozpoznatelné, ročník 2003 si pochvalovala i manželka, která slivovici normálně nepije.
Co se děje se slivovicí při uskladnění zraje?, 10.2.2009
Zrání vína a pálenky nelze srovnávat, i když v obou případech můžeme najít společné faktory - např. vliv vzduchu, oxidace. U pálenky ve skle dochází při zrání především k rozpadu a vzájemným reakcím látek obsažených v pálence, to vše ještě umocňuje... celý příspěvek >
Zalamování květenství česneku?, 6.2.2009
Ulámané květy česneku jsou výborné, už se těším!  Když je rozmixujete s tvarohem a troškou mléka, vznikne krém pistáciové barvy. Jako pomazánka na topinky to nemá chybu. 
Sejmutí etiket z lahví, 5.2.2009
Odstranění etiket je docela věda, čím dál tím častěji je potřeba drátěnka k mechanickému seškrábání. Já jsem šel jinou cestou. Přešel jsem z láhví na pětilitrové demižony, čímž jsem výrazně zredukoval počet etiket, které je třeba odstranit. Další... celý příspěvek >
Solarni ohrev pro bazenovou sprchu, 5.2.2009
Moderněji to jde. Použijte více nádrží (min. 2) a pomocí soustavy ventilů zvolte vždy tu nejvhodnější nádrž pro použití - sprchování či čerpání studené vody k ohřevu. Primitivní ale účinné, jak by řekl klasik...
Rovnání kmínku - Smrk stříbrný (Picea Pungens), 5.2.2009
Loni na podzim jsem viděl velký smrk (nebyl stříbrný), kterému zřejmě v mládí někdo vylomil terminál asi v metrové výšce a jeho funkci převzaly 4 větve, které vytvořily krásné symetrické čtyřkmenní. Do dnešního dne lituji, že jsem tehdy neměl u sebe... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika