Příspěvky uživatele - Mittwoch

Kozačka Štuttgartská, 23.8.2016 Obsahuje fotku
Pomologie uvádí, že se jedná o starou německou odrůdu z okolí Stuttgartu. Roste středně bujně a byť vyžaduje teplejší polohy, je velmi mrazuodolná ve dřevě i v květu. Strupovitostí ani moniliózou netrpí. Plody mají okolo 50g. Slupka je jemná,... celý příspěvek >
Čačanská Rodna, 20.8.2016 Obsahuje fotku
Zakládám nové téma pouze o této odrůdě. Z důvodů nadšení z panenské úrody a nepřehlednosti vlákna "Čač. rodna + Katinka". V kostce se většina diskutujících shodla na velmi slušné kvalitě této odrůdy. Jednoznačně je nejchutnější z běžně známých... celý příspěvek >
Toptaste, 18.8.2016 Obsahuje fotku
Co více napsat o této dnes již pomalu kultovní odrůdě. Snad se jen pochlubit, že konečně uzrály i mé vlastní plody. Podnoží semenný myroš. Aroma slabší, ale extrémní šťavnatost a výrazné cukříky mi šmakují. Od pecky šla tak z 80%. Překvapilo mě snad... celý příspěvek >
Topper - senzorické zhodnocení destilátu, 22.2.2016
Pán 248.32 se vší úctou nemá pravdu. Popírá základní genetické zákony. Ano, genetické mutace vznikají, ale nikterak často a nemívají masivní vliv (jde často o jednobodové mutace). Mutuje i původní semenáč, stejně jako "první generace"...atd. Více... celý příspěvek >
Vliv podnože na chuť, 22.1.2016
Článek jsem nečetl. Podnož (donor RNA - tzv. sRNA/miRNA) skutečně neovlivňuje pouze messenger (mRNA, transkript, předloha pro výrobu bílkovin), nýbrž i prostřednictvím epigenetických změn i vlastní genom (=DNA) roubu. Představte si to tak, že v... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 4.12.2015
Tak jsem měl to potěšení ochutnat první darovaný plod Lucy. Dužnina chruplavá, velmi voňavá, aromatická, slupka jemná, lehce mastná. Chuťově mi připomínala Topaz, kyselinek měla méně. Plod menší, barva méně výrazná - žíhaná alá Topaz.
Vaše Top ten odrůdy hrušní, 2.12.2015
Amfora. Právě chroupu (doslova) mírně zvadlý, přesto dost šťavnatý a pevný plod této odrůdy. Po letech strádání v 550m a následném přesazení do 380m. přinesla první dva plody. Velmi chutná věc. Přestože se doposud krčila v bedýnce při 15°C.... celý příspěvek >
Gascoigneho šarlatové, 23.10.2015
Souhlasím s Petrem, že jeho chuť je velmi dobrá. Ale... byť jsem na něm vyrostl, dal bych dnes přednost jiným odrůdám. Chuť je typická, řekl bych parfémovaná, ale jinak než u rodiny "Maců". Víc do malinova snad. Nemám ho teď po ruce. Rozhodně je... celý příspěvek >
Méně známé / staré ordůdy, 16.10.2015
Proč kupovat špendlík z Němec za 60E, když jej nabízejí i české školky levněji!? Ti šikovnější se mohou domluvit i s někým ochotným zde z fóra a získat rouby. V omezeném množství je sám rád nabídnu (před lety jsem je podobně získal). Vždyť k tomu... celý příspěvek >
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 28.8.2015
Doc. Sus z trojice polskych klonu chvalil Nectavit. Desetilete stromy se v jejich pokusnem sadu zatim stale drzi - PPV proste. Promise a Tolar nikoliv, stejna jako cela rada dalsich odrud. Stale by to za vyzkouseni jinde. Zdravi M.
Joganta nr.7184, 26.8.2015
Nu, nechci být za škarohlída, jelikož též pokukuju po těchto nových rezistentních slivoních, ale... Rezistence Joja, jak známo, je založena na hypersenzitivitě (napadené pletivo lokálně nekrotizuje, PPV se nešíří). Předpokládám, že i jeho potomci... celý příspěvek >
Dr. Hartmann, 17.8.2015
Práce německých šlechtitelů je obdivuhodná - kdo chutnal některá z povedených novošlechtění (Hanita, Haganta, Katinka, Toptaste a mnohé další) mi jistě dá za pravdu. Je však nutné uvést některé informace na pravou míru a jednou provždy (asi tak... celý příspěvek >
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015
Mám dojem, že se mýlíte. Na Slovensku se říká špendlíkům "Belice" či "Biele slivky". Setkal jsem se s nimi zatím jen párkrát na Kyjovsku a Bzenecku a opravdu rány modraly, i propadliny po šarce. Průsvitné ovšem nebyly. Možná jejich ojínění tak může... celý příspěvek >
Queen Garnet, 3.8.2015
Asi to nebude úplný "spam"...když na tuto odrůdu zde pěje takové chvály Benoit Escande. A nebo se chce konečně zajistit na stáří...;-)
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015
Zajímavý nález pane Radime. Chtělo by to nafotit i habitus celého stromu, listy a rozříznutý plod, vč. pecky. Mám dojem že špendlíky se mimojiné vyznačují i špičatou šídlovitou peckou (odtud špendlíky). Má vlastní rostlina ještě neplodila. O... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika