Příspěvky uživatele - Jiří 1968

Royal Glory a spol, 27.7.2019 Obsahuje fotku
Nezmrzly Petře, úrodička je celkem slušná a chuťově taky vyhovuje.Dnešní zběr.
Juna, 27.7.2019
Juny se mi tady začínají hromadit, ačkoli jsem si žádnou neobjednal.Vloni to byla Harbella a letos se z Azury vyklubala taky Juna, tohle už nemůže být náhoda, prodejci (v tomhle případě Klivia Rusovce) se snaží za každou cenu zbavit zboží kterého... celý příspěvek >
Meruňka Luizet, 26.7.2019 Obsahuje fotku
První zralé plody odrůdy Luizet, jen potvrdily mé podezření, že si pan Luizet před téměř 200 lety přivezl do Francie z Maďarska odrůdu Maďarská nejlepší (Hungarian Best).Meruňky vypadají úplně stejně, chuť je taky stejná i járo je stejně lehce... celý příspěvek >
Meruňla Perla, 26.7.2019 Obsahuje fotku
Meruňka Perla je výsledkem výborné práce českých šlechtitelů.Tato odrůda se začíná v Evrpě prosazovat díky vyrovnané velikosti plodů, nádhernému vzhledu, dobré přepravitelnosti, odolnosti k nemocem a vynikající chuti.Plody jsou velké až velmi velké... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 22.7.2019 Obsahuje fotku
Royal Glory zřejmě nevyhovovuje tropické klima.Letos dozrála o nějaký ten pátek později a je to úplně jiná liga, než ty loňské "rychlokvašky".Broskve jsou velikostně vyrovnané, chuť I aroma jsou letos na velmi dobré úrovni, pecka je neodlučitelná.
Meruňka Forum, 21.7.2019
Stromky těchto odrůd se schánějí velmi těžko, tak jsem si nechal poslat rouby z lednické genobanky.Po loňské nadůrodě jsem většinu broskvoní musel zrušit, rozlámaly se pod tíhou plodů.Zbyly mi dva Redhaveny, Royal Glory, Suncrest,Symphonia, Elegant... celý příspěvek >
Meruňka Forum, 21.7.2019 Obsahuje fotku
Při dnešní bouřce která přinesla jen silný vítr, opadly první tři meruňky ruské odrůdy Forum.Forum zraje shodně s VP a Maďarskou (ty obírám od včerejška).Plody nejsou nijak zvlášť vybarvené, ale dužina je fantastická, více než sladká, šťavnatá, silně... celý příspěvek >
Vyzobavanie jadier na marhulkách, 21.7.2019 Obsahuje fotku
I v tomto případě byl pachatelem datel.
Bergeval, 21.7.2019
Zdravím Michale, taky jsem o tom slyšel.Tady v středně teplé oblasti meruňky tímto nešvarem netrpí, jelikož jsou zde větší rozdíly mezi denními a nočními teplotami, tudíž plody dozrávají o pár dnu později než v teplých nížinách..No a za těch pár dnů... celý příspěvek >
Meruňka - praskliny na plodech, 21.7.2019
Bergeval patří k odrůdám, kterým plody nepraskají.Na Vaších fotkách jsou díry vyžhrané hmyzem (mravenci, vosy,sršni, škvoři atd.).Prostě se snaží dostat do plodu cestou "nejmenšího odporu" a do plodu zanášejí spóry hub (moniliové hniloby) a ty poté... celý příspěvek >
Bergeval, 20.7.2019
Vysokou cukernatost měla Legolda (19 Brix),podobný výsledek čekám i u Bergeronu a Rakovského.Přes 20 Brix budou mít Forum a Strepet. 
Bergeval, 19.7.2019
Na moniliový úžeh jsou tady náchylné všechny meruňky.Neošetřit je při rozkvétání a po odkvětu by jsem si netroufl.Letos i přes dva postřiky pár větviček monilia spálila.Naopak moniliovou hnilobu plodů jsem letos nezpozoroval na žádné odrůdě, sucho... celý příspěvek >
Bergeval, 19.7.2019
Soledane mělo "klasickou meruňkovou cukernatost",nějakých 11-13 Brix.Bergeval a Shamade tam je sladkost tak výrazná, že kyseliny přebije, jdou poznat až chvílí po konzumaci.Bujněji Roste Soledane, jelikož ho mám na myrobalánu a Bergeval na St.Jul.... celý příspěvek >
Bergeval, 19.7.2019 Obsahuje fotku
Nakonec dnes obrané Bergevaly mají přece jen malinko výraznější aroma než Shamade.Dužina pevá, šťavnatá, velmi sladká (21 Brix),minimum kyselin.Takže další zkoušení nových odrůd nechám mladším, já už mám vybránou (Bergeval, Bergarouge,... celý příspěvek >
Shamade, 18.7.2019
Zítra je porovnám, zatím sbíram jen ty popadané.Chuťově se mi zdá Shamade trošku sladší a Bergeval malinko aromatičtější, ještě mám v záloze Bergarouge taky na St.Jul.S těma podnožema máte pravdu, St.Jul. se na poušť, moc nehodí.Jenže na jiných... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika